29Poniedziałek, 29 kwietnia 2024Piotr, Robert, Bogusław
niedziela, 31 marca 2024 Liczba wyświetleń: 235

Ogłoszenia - Wielkanoc 2024

Jutro Drugi Dzień Świąt Wielkanocnych. Msze święte w porządku niedzielnym. Jutrzejsza składka przeznaczona jest na potrzeby Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie.
Ogłoszenia - Wielkanoc 2024

Składamy gorące Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Złożono na ten cel 2.950 zł a także za ofiary składane przy adoracji krzyża. Są one przeznaczone na utrzymanie Grobu Chrystusa w Jerozolimie.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy swoją pracą przyczynili się do pięknego i głębokiego przeżycia tych świąt i całej liturgii Wielkiego Tygodnia. Dziękujemy za liczną obecność w nabożeństwie drogi krzyżowej ulicami miasta i w liturgii Triduum Paschalnego.

W najbliższy piątek, z racji Oktawy Wielkanocy post nie obowiązuje.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Bożego Miłosierdzia.

Od najbliższego piątku po przerwie wielkopostnej powracamy do cotygodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy Miłosierdzia od godz. 17.00 do 18.00. Na zakończenie koronka do Miłosierdzia Bożego, a po niej Msza święta zbiorowa za zmarłych żegnanych w ostatnim czasie. Przypominamy też, że w każdą środę przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30 modlimy się na różańcu.

Zachęcamy do nabywania i czytania Gościa Niedzielnego. Dziś numer świąteczny powiększony o 16 stron i bardzo interesujące artykuły o zmartwychwstaniu Chrystusa i ciekawe reportaże i wywiady nawiązujące do tej prawdy naszej wiary.

Spotkanie osób wyjeżdżających na wrześniową pielgrzymkę na Sycylię i Maltę będzie we wtorek, 2 kwietnia o godz. 19.00 w kawiarence.

W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św.

W tym tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi przed poranną Mszą św. od godz. 6:45 i po południu od godz. 16:00 dla dzieci, po czym Msza św. o godz. 16.30 i dalszy ciąg spowiedzi do wieczornej Mszy św. W sobotę wizyta u chorych od godz. 9:00. Prosimy zgłaszać osoby starsze i chore w zakrystii.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Niech nadzieja płynąca z pustego grobu Chrystusa dodaje nam otuchy i siły w pokonywaniu trudności codziennego życia i pomoże bardziej cenić każdą radość jaką nam życie przynosi.