01Piątek, 1 marca 2024Antonina, Antoni, Albin
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
środa, 6 marca 2019

Ogłoszenia - 8 Niedziela Zwykła

W liturgii w tym tygodniu będziemy wspominać: jutro – św. Kazimierza.

W środę rozpoczynamy Wielki Post. Popielec to dzień posypania głów popiołem na znak pokuty i nawrócenia. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Zachęcamy do licznego uczestnictwa w tym dniu w Mszach świętych, by świadomie i w duchu szczerej pokuty i refleksji nad własnym życiem rozpocząć Wielki Post. Oczywiście Popielec to dzień ścisłego postu, a więc wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i tylko trzy posiłki w ciągu dnia, w tym tylko jeden do syta. W Popielec kancelaria parafialna będzie nieczynna.

wtorek, 26 lutego 2019

Ogłoszenia - 7 Niedziela Zwykła

Przed nami ostatni tydzień przed rozpoczęciem Wielkiego Postu. W tym roku Popielec wypadnie 6 marca. Wtedy też rozpoczniemy przygotowania do największego święta chrześcijaństwa, czyli Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.


W tym tygodniu rozpocznie się przygotowanie do bierzmowania dla uczniów klas szóstych szkoły podstawowej. Zapraszamy ich w najbliższy piątek na Mszę św. o godz. 16.00. Po Mszy krótkie spotkanie w kościele i rozdanie indeksów. Koszt indeksu 5 zł.

niedziela, 6 stycznia 2019

Ogłoszenia - Uroczystość Objawienia Pańskiego

Przed nami ostatni tydzień okresu Bożego Narodzenia. Przyszła niedziela będzie niedzielą Chrztu Pańskiego, która kończy czas liturgicznej radości z Narodzenia Chrystusa. Tradycyjnie jednak kolędy będziemy śpiewać do święta Matki Bożej Gromnicznej.

W najbliższą sobotę, 12 stycznia zapraszamy na modlitewny koncert kolęd, będący duchowym wsparciem dla naszego parafianina, bardzo mocno zaangażowanego w życie naszej wspólnoty, który zmaga się z poważną chorobą. Nasza liczna obecność na koncercie będzie dla niego dużą pomocą. Początek koncertu o godz. 16.00.

poniedziałek, 31 grudnia 2018

Ogłoszenia - Niedziela po Bożym Narodzeniu

Jutro wieczorem zakończymy Stary Rok. O godz. 17:00 odprawimy nieszpory z kazaniem na zakończenie Starego Roku. Podziękujemy za wszelkie dobro, które stało się naszym udziałem. Równocześnie przeprosimy Boga za wszelkie niewierności i zaniedbania. W czasie nieszporów odśpiewamy Suplikacje oraz dziękczynne Te Deum. Po nieszporach uroczysta Msza św. koncelebrowana.

We wtorek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Powitamy Nowy 2019 rok. Nie będzie Mszy św. o godz. 6.30. Pozostałe Msze jak w niedziele.
W piątek przypadnie pierwszy piątek miesiąca. Ponieważ niedawno była spowiedź adwentowa nie będzie specjalnej spowiedzi pierwszopiątkowej. Msza św. dla dzieci o godz. 16.00. W sobotę wizyta z Komunią św. u chorych od godz. 9.00.

poniedziałek, 22 października 2018

ZMIANA GODZIN PRZYJĘĆ W KANCELARII PARAFIALNEJ

Od poniedziałku 22.10.2018 wracamy do normalnych godzin funkcjonowania kancelarii parafialnej. Kancelaria czynna jest:
w poniedziałki i wtorki od 16.00 do 17.30,
we środy i czwartki od 8.00 do 9.30.
W piątki kancelaria jest nieczynna.
W soboty od 8.00 do 9.00.

sobota, 4 sierpnia 2018

Ogłoszenia - 17 Niedziela Zwykła

W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu:
- we wtorek – św. Ignacego z Loyoli;
- we środę – św. Alfonsa Marii Liguoriego;
- w sobotę – św. Jana Marię Vianney’a;

sobota, 4 sierpnia 2018

Ogłoszenia - 16 Niedziela Zwykła

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
w poniedziałek – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy;
we wtorek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy;
w środę – święto św. Jakuba, apostoła oraz wspomnienie św. Krzysztofa;
w czwartek – wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP.

sobota, 4 sierpnia 2018

Ogłoszenia - 15 Niedziela Zwykła

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
w poniedziałek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel (Matki Bożej Szkaplerznej).

Dziś trzecia niedziela miesiąca lipca. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary na tacę z przeznaczeniem na parafialne inwestycje.

niedziela, 8 lipca 2018

Ogłoszenia - 14 Niedziela Zwykła

W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
w środę – święto św. Benedykta, opata, patrony Europy. Tego dnia podczas Mszy św. o godz. 18:00 będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny w ramach Nowenny Jubileuszowej przed 100. rocznicą odzyskania niepodległości. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. W czwartek – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika. W piątek – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta. Tego dnia zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00.

środa, 20 czerwca 2018

Ogłoszenia - 11 Niedziela Zwykła

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
We czwartek – św. Alojzego Gonzagi, zakonnika;


W tym tygodniu zakończenie roku szkolnego. Podziękowaniem Panu Bogu za kolejny udany rok nauki będzie uroczysta Msza św. dziękczynna we czwartek, o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy uczniów, nauczycieli oraz rodziców do wspólnego dziękczynienia. Przed Mszą św. okazja do spowiedzi od godz. 17.00.

środa, 13 czerwca 2018

Ogłoszenia - 10 Niedziela Zwykła

W liturgii w tym tygodniu:
- w poniedziałek – św. Barnaby, apostoła; we wtorek – bł. Piotra Dańkowskiego;  we środę – św. Antoniego z Padwy; we czwartek – bł. Michała Kozala;

W najbliższą środę będziemy gościć w naszej parafii naszego księdza Arcybiskupa Metropolitę Marka Jędraszewskiego. Udzieli on tego dnia na Mszy św. o godz. 18.00 sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Zachęcamy do licznego udziału w tej uroczystości.

środa, 13 czerwca 2018

Ogłoszenia - 9 Niedziela Zwykła

W liturgii Kościoła w tym tygodniu: we środę – św. Alojzego Gonzagi, zakonnika; w piątek –Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP;

środa, 30 maja 2018

Niedziela Trójcy Przenajświętszej

Dzisiejsza Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy w naszej Archidiecezji okres spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
- we wtorek – wspomnienie św. św. Urszuli Ledóchowskiej; w piątek wspomnienie św. Justyna męczennika. Będzie to pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 15.00 po czym o 16.00 Msza św. dla dzieci. W sobotę wyjazd z Komunią św. do chorych od godz. 9.00.

poniedziałek, 21 maja 2018

Ogłoszenia - Niedziela Zesłania Ducha świętego

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
Jutro drugi dzień Zielonych Świąt, Uroczystość MB Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
We czwartek Uroczystość Chrystusa Najwyższego Kapłana, w sobotę – św. Filipa Nereusza, kapłana.
Przez cały miesiąc maj po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo majowe.

W najbliższą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej która kończy czas wielkanocnej Komunii św. nakazanej przykazaniami kościelnymi.

niedziela, 13 maja 2018

Ogłoszenia - 7 Niedziela Wielkanocna - Wniebowstąpienie

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
•    w poniedziałek – św. Macieja, Apostoła;
•    we środę – św. Andrzeja Boboli;
•    w czwartek św. Justyna;
•    Przyszła niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, czyli tzw. Zielone Świątki.

niedziela, 1 kwietnia 2018

Ogłoszenia - Wielkanoc

Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Niech nadzieja płynąca z pustego grobu Chrystusa dodaje nam otuchy i siły w pokonywaniu trudności codziennego życia i pomoże bardziej cenić każdą radość jaką nam życie przynosi.

Jutro Drugi Dzień Świąt Wielkanocnych. Msze święte w porządku niedzielnym. Jutrzejsza składka przeznaczona jest na potrzeby Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie.

wtorek, 27 marca 2018

Ogłoszenia - Niedziela Palmowa

Dzisiejsza niedziela otwiera przed nami jedyny i wyjątkowy czas Wielkiego Tygodnia. Dla każdego chrześcijanina to najważniejsze chwile w roku. Ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali dzisiaj o godz. 17.00

poniedziałek, 12 marca 2018

Ogłoszenia - 4 Niedziela Wielkiego Postu

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy parafialne rekolekcje wielkopostne. Szczegółowy program rekolekcji znajduje się w dzisiejszym biuletynie. Nauki rekolekcyjne będzie głosił ks. Edward Baniak, długoletni proboszcz parafii Matki Bożej w Krakowie – Bieńczycach, w znanym kościele Arka Pana.


Spowiedź wielkanocna będzie w sobotę 24 od 7.00 do 10.00 i od 15.00 do godz. 18.00.


Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca. Składka na tacę będzie comiesięczną składką inwestycyjną.

niedziela, 26 listopada 2017

Ogłoszenia - 34 Niedziela Zwykła Chrystusa Króla

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
- we czwartek – św. Andrzeja Apostoła;
- W przyszłą niedzielę rozpocznie się Adwent. Na Mszy św. o godz. 6.30 poświęcone zostaną opłatki na wigilię Bożego Narodzenia. Informujemy, że nikt z naszej parafii nie roznosi opłatków po domach i nikt nie ma od nas takiego upoważnienia. Ofiary składane przy opłatkach są wynagrodzeniem dla pracowników kościoła za całoroczną pracę.