21Środa, 21 lutego 2024Eleonora, Feliks, Kiejstus
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
sobota, 25 kwietnia 2020

Ogłoszenia - 3 Niedziela Wielkanocna

Trwamy w radosnym okresie Zmartwychwstania Chrystusa. Liturgiczny okres wielkanocny trwać będzie do Niedzieli Zesłania Ducha świętego, czyli w tym roku do 31 maja.

W tym tygodniu w środę wspomnienie św. Katarzyny ze Sieny. W przyszłą niedzielę 3 maja, Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski.

sobota, 18 kwietnia 2020

Ogłoszenia - 2 Niedziela Wielkanocna

Niedziela dzisiejsza obchodzona jest w Kościele Powszechnym jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Nadal obowiązuje przepis tylko 5 osób wewnątrz kościoła.

Dziś również rozpoczyna się 76 Tydzień Miłosierdzia. Przypominamy, że w naszej parafii od sześciu lat działa tzw. „Fundusz Marcinowy”, czyli nieformalna fundacja finansująca obiady dla biednych dzieci w szkołach. Obecnie nie płacimy za obiady w szkole, ale płacimy za obiady dowożone codziennie do dwóch osób będących w takiej potrzebie. Środki na ten fundusz pochodzą od prywatnych darczyńców a także z ofiar składanych do skarbony św. Antoniego. Koronkę do Miłosierdzia Bożego odmawiamy wspólnie w każdy piątek na zakończenie wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu, o godz. 17.45.

sobota, 18 kwietnia 2020

Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego

Pamiętajmy, że dzisiaj nadal obowiązują przepisy o tylko 5 osobach biorących udział w nabożeństwie. Zatem zostańmy jeszcze tę niedzielę w domach. Obowiązkowe też są we wnętrzu kościoła maseczki na twarzach.

sobota, 11 kwietnia 2020

Ogłoszenia - Niedziela Wielkanocna 2020

Wyjątkowa sytuacja w jakiej znaleźliśmy się na całym świecie sprawia, że zarówno dziś jak i jutro, w drugi dzień Świąt Wielkanocnych pozostając w swoich domach modlimy się czcząc Zmartwychwstanie Chrystusa bez udziału w Eucharystii w kościele. Msze święte będą odprawiane w normalnych godzinach, ale nadal przypominamy o górnej granicy tylko 5 osób w niej biorących. Pozostawmy tę możliwość tym, którzy zamówili intencję mszalną.

sobota, 11 kwietnia 2020

WIELKA SOBOTA 2020

Kulminacja Triduum Paschalnego. Radość mimo wszystko

sobota, 4 kwietnia 2020

Ogłoszenia - Niedziela Palmowa 2020

Dzisiejsza niedziela otwiera przed nami jedyny i wyjątkowy czas Wielkiego Tygodnia. Rzeczywistość w jakiej przychodzi nam teraz żyć sprawia, że będzie ona inna niż zwykle.
Nie będzie tradycyjnego poświęcenia palm. Prosimy by nie przynosić ich do kościoła ani w jego pobliże. W Mszach może uczestniczyć tylko 5 osób.

poniedziałek, 30 marca 2020

Ogłoszenia - 5 Niedziela Wielkiego Postu

Przed nami ostatni tydzień przed Niedzielą Palmową. To będzie zupełnie inny wymiar Świąt Wielkiej Nocy. Nie będzie żadnych wspólnych celebracji liturgicznych. Zachęcamy do zrobienia palmy, ale nie będzie możliwości jej poświęcenia w tradycyjnej formie. Nie będzie też wspólnej spowiedzi wielkanocnej. Zarządzenie Ministerstwa Zdrowia o maksymalnie 5-osobowym uczestnictwie w liturgii sprawiają, że nie będzie to możliwe. Spowiedź zorganizujemy natychmiast po ustaniu epidemii.

niedziela, 15 marca 2020

Ogłoszenia - 3 Niedziela Wielkiego Postu

W tym tygodniu, we czwartek wypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Wszystkim solenizantom, którym patronuje św. Józef składamy serdeczne życzenia imieninowe.

W każdą niedzielę Gorzkie  Żale  z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Natomiast w piątki zapraszamy na Drogę Krzyżową: o godz. 16.30, 17.15 i o 19.00.

Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu oraz na budowę Grobu i Ciemnicy można składać do oznaczonej skarbonki.

wtorek, 10 marca 2020

Ogłoszenia - 2 Niedziela Wielkiego Postu

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.00. Natomiast w piątki zapraszamy na Drogę Krzyżową: dzieci o godz. 16.30, dorosłych o godz. 17.15 oraz o 19.00. Na godz. 19.00 zapraszamy szczególnie młodzież i wszystkich, którym praca uniemożliwia przyjście do kościoła wcześniej.

Parafialne rekolekcje wielkopostne zarówno dla dorosłych jak i dla uczniów szkoły podstawowej i obu szkół średnich odbędą się w naszej parafii w dniach od 22 do 25 marca.

niedziela, 1 marca 2020

Ogłoszenia - 1 Niedziela Wielkiego Postu

Przez cały Wielki Post Gorzkie Żale  z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.00. Prosimy, aby na Gorzkich Żalach zajmować miejsca stronami: kobiety po prawej, południowej stronie, a mężczyźni po stronie lewej, czyli północnej.  Poszczególne części tego nabożeństwa śpiewamy na przemian.

Natomiast w piątki zapraszamy na Drogę Krzyżową: dzieci o godz. 16.30, dorosłych o godz. 17.15 oraz o 19.00. Na godz. 19.00 zapraszamy szczególnie młodzież i wszystkich pracujących.


W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.00, Msza św. dla dzieci o 16.30 i po niej droga krzyżowa, po czym dalszy ciąg spowiedzi i wieczorna Msza św. o godz. 18.00. W sobotę wizyta z Komunią św. do chorych od godz. 9.00.

wtorek, 25 lutego 2020

Ogłoszenia - 7 Niedziela Zwykła

Przed nami ostatnie dni przed rozpoczęciem Wielkiego Postu. W tym tygodniu we środę wypada Popielec. Naszym przygotowaniem do owocnego przeżycia Wielkiego Postu będzie nabożeństwo czterdziestogodzinne w najbliższy poniedziałek i wtorek. W oba te dni rozpoczniemy wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00, po czym koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwa indywidualna do wieczornej Mszy św.

W środę popielcową Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Zachęcamy do licznego uczestnictwa w tym dniu w Mszach świętych, by świadomie i w duchu szczerej pokuty i refleksji nad własnym życiem rozpocząć Wielki Post. Oczywiście Popielec to dzień ścisłego postu, a więc wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i tylko trzy posiłki w ciągu dnia, w tym tylko jeden do syta. W Popielec kancelaria parafialna będzie nieczynna.

niedziela, 16 lutego 2020

Ogłoszenia - 6 Niedziela Zwykła

W liturgii w tym tygodniu: w sobotę – święto Katedry św. Piotra.

Bóg zapłać za składane dzisiaj ofiary w ramach comiesięcznej składki inwestycyjnej.

W dalszym ciągu prosimy o informację na temat mosiężnego znaleziska o którym pisaliśmy w biuletynie dwa tygodnie temu. Może trzeba przejrzeć stare fotografie, z pogrzebów lub ślubów, na których uwieczniony jest ten metalowy baldachim na którymś z ołtarzy.

środa, 12 lutego 2020

Ogłoszenia - 5 Niedziela Zwykła

W liturgii w tym tygodniu: w poniedziałek – św. Scholastyki, w piątek świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy

Zakończyły się zimowe ferie szkolne. Przypominamy zarówno uczniom jak i rodzicom, że wznowione są zajęcia przygotowujące do przyjęcia sakramentu Bierzmowania, a także spotkanie formacyjnej grupy młodzieżowej.

środa, 5 lutego 2020

Ogłoszenia - 4 Niedziela Zwykła

W liturgii w tym tygodniu: w poniedziałek – św. Błażeja, we środę  – wspomnienie św. Agaty,  w czwartek – świętych męczenników koreańskich.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź dla dzieci od godz. 16:00, po czym o godz. 16:30 Msza św. dla nich i dalszy ciąg spowiedzi.

W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności śp. Aniela Niedzielska. Prośmy dla niej o wieczne zbawienie.

Dzisiejsza Uroczystość Ofiarowania Pańskiego obchodzona jest w Kościele jako Dzień Życia Konsekrowanego. Naszą uwagę kierujemy na modlące się w naszej intencji zakony kontemplacyjne, sióstr i braci, którzy za murami klasztorów życiem przepełnionym pracą i modlitwą służą Panu Bogu w odosobnieniu.

niedziela, 26 stycznia 2020

Ogłoszenia - 3 Niedziela Zwykła

W liturgii w tym tygodniu: we wtorek – św. Tomasza z Akwinu, w piątek – św. Jana Bosco, w przyszłą niedzielę Uroczystość Matki Bożej Gromnicznej. Na każdej Mszy poświęcenie świec gromnicznych. Jeśli ktoś nie ma gromnicy, można ją nabyć w zakrystii.


Od pierwszej niedzieli lutego, czyli 2 lutego rozpoczną się w naszym dekanacie, a konkretnie w naszej parafii, katechezy dla narzeczonych, przygotowujące do zawarcia sakramentu małżeństwa. Potrwają cztery kolejne niedziele. Początek zawsze o godz. 14.30 w sali katechetycznej naszego domu parafialnego. Nie trzeba się wcześniej zapisywać, wystarczy przyjść na pierwsze spotkanie. Następny cykl katechez odbędzie się w marcu.

niedziela, 19 stycznia 2020

Ogłoszenia - 2 Niedziela Zwykła

W liturgii w tym tygodniu: we wtorek – św. Agnieszki, w piątek – św. Franciszka Salezego, w sobotę święto Nawrócenia św. Pawła.

Parafia nasza wraz ze szkołą podstawową nr 8 organizuje spotkanie kolędowe dla seniorów. We czwartek, 23 stycznia zapraszamy na wspólne kolędowanie do auli szkoły nr 8. W programie: Jasełka w wykonaniu uczniów szkoły, kolędowanie i słodki poczęstunek. Początek we czwartek o godz. 16.00. Zapraszamy seniorów z całej naszej parafii.


W najbliższy piątek Parafialna Grupa Teatralna Misterium i parafialny zespół muzyczny Boski Sqad zapraszają na modlitewny koncert uwielbieniowy. Modlitwa dziękczynna i uwielbienia tekstami śpiewu kolęd i muzyki. Modlitwa rozpocznie się po wieczornej Mszy św. w piątek. Serdecznie zapraszamy.

poniedziałek, 13 stycznia 2020

Ogłoszenia - Niedziela Chrztu Pańskiego

Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia. W naszej rodzimej tradycji kolędy śpiewać będziemy jednak do święta Matki Bożej Gromnicznej. Wtedy też uroczystym koncertem kolęd w wykonaniu chórów z całego naszego regionu zakończymy czas radości z Bożego Narodzenia. Koncert odbędzie się w niedzielę, 2 lutego
o godz. 16.00. Już teraz serdecznie zapraszamy.

W tym tygodniu w piątek wspomnienie św. Antoniego – opata.

poniedziałek, 6 stycznia 2020

Ogłoszenia - 2 Niedziela po Bożym Narodzeniu

Przed nami ostatni tydzień okresu Bożego Narodzenia. Jutro Uroczystość Objawienia Pańskiego, Święto Trzech Króli. Msze święte w naszym kościele jak w niedzielę. Po każdej Mszy będzie można zabrać do swoich domów poświęconą kredę i kadzidło by w domach przedłużyć radość Objawienia Pańskiego. Przyszła niedziela będzie niedzielą Chrztu Pańskiego, która kończy czas liturgicznej radości z Narodzenia Chrystusa. Tradycyjnie jednak kolędy będziemy śpiewać do święta Matki Bożej Gromnicznej. W tym roku przypadnie ono w niedzielę. Wtedy to tradycyjnym koncertem kolęd i pastorałek zakończymy śpiewanie kolęd.