01Piątek, 1 marca 2024Antonina, Antoni, Albin
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
niedziela, 8 listopada 2020 Liczba wyświetleń: 629

Ogłoszenia - 32 Niedziela Zwykła

W liturgii Kościoła w tym tygodniu: - jutro wspomnienie Poświęcenia Bazyliki na Lateranie; we wtorek św. Leona Wielkiego, papieża; We środę – 11 listopada – wspomnienie św. Marcina z Tours, nasze Narodowe Święto Niepodległości.
Ogłoszenia - 32 Niedziela Zwykła
Uroczystości miejskie z powodu epidemii zostały odwołane. W naszym kościele Msza św. za Ojczyznę o godz. 9.00. Co roku na tej Mszy zbierana była składka na „Fundusz Marcinowy”, z którego od wielu lat fundowaliśmy obiady w szkole dla dzieci z ubogich rodzin. Obecnie stołówki szkolne nie działają. Finansujemy jednak inne formy pomocy dla potrzebujących, jak zakupy spożywcze czy obiady zanoszone do domu. Zachęcamy do ofiarności, przede wszystkim przez wpłaty na konto bankowe. Kancelaria parafialna we środę będzie nieczynna.
 - we czwartek – św. Jozafata Kuncewicza, bpa i męczennika;
- w piątek – świętych pierwszych polskich męczenników.

Za tydzień trzecia niedziela miesiąca, a więc składka na tacę będzie comiesięczną składką inwestycyjną. Ofiary można składać osobiście na Mszy św. bądź za pośrednictwem Internetu. Dziś jeszcze do oznaczonej skarbony można składać ofiary na potrzeby parafialnego cmentarza.

Niestety na powrót musimy zawiesić spotkania wszystkich parafialnych grup formacyjnych, zarówno dorosłych jak i dzieci i młodzieży.

Dokładnie tok temu w naszej parafii rozpoczęła działalność Grupa Anonimowych Alkoholików. Spotkania odbywały się w każdą środę, o godz. 19.00. Również i one zostają zawieszone.

Zachęcamy do nabywania i czytania tygodnika „Gość Niedzielny”. W dzisiejszym numerze bardzo ciekawe artykuły na bieżące tematy życia społecznego. Pozostały jeszcze ostatnie 3 egzemplarze miesięcznika dla dzieci „STAŚ”. Zachęcamy do ich nabycia i czytania dzieciom. To bardzo ważne!

W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana śp. Marek Adamczyk, Ryszard Bandosz, Irena Radosz i Lesław Sandera. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.