04Poniedziałek, 4 marca 2024Łucja, Kazimierz, Eugeniusz
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
niedziela, 27 września 2020 Liczba wyświetleń: 724

Ogłoszenia - 26 Niedziela Zwykła

W liturgii Kościoła w tym tygodniu: - poniedziałek – św. Wacława, męczennika; - we wtorek – świętych Archaniołów Gabriela, Michała i Rafała; - we środę – św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła; we czwartek - św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Tego dnia Msze święte będą odprawiane przy ołtarzu św. Teresy. - w piątek - Świętych Aniołów Stróżów;
Ogłoszenia - 26 Niedziela Zwykła
W tym tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź dla dzieci będzie od tej pory od godz. 16.00 po czym o 16.30 Msza św. dla nich, a potem dalszy ciąg spowiedzi dla dorosłych. Prosimy osoby starsze i chore, nie mogące przychodzić do kościoła, które chcą przyjąć sakrament pokuty i Komunii św. o ustalenie terminu wizyta kapłana w domu.

Przygotowanie do sakramentu Bierzmowania uczniów klas szóstych szkoły podstawowej rozpocznie się w piątek Mszą św. o godz. 16:30. Po Mszy św. rozprowadzenie indeksów w kościele. Koszt indeksu to 5 zł.

W tym roku wyjątkowo, z powodu epidemii nie będzie tradycyjnego dnia chorych. Byłoby to stwarzanie sytuacji niebezpiecznych dla samych chorych. Mamy nadzieję, że w roku przyszłym wszystko wróci do normy. Apelujemy jednak do osób opiekujących się chorymi i starszymi o umożliwienie im przyjęcia sakramentów w domach.

Od czwartku zapraszamy na październikowe nabożeństwa różańcowe, które odprawiamy codziennie o godz. 17:30.

Spotkanie parafialnej scholi dziecięcej w najbliższą sobotę o godz. 10.00 w sali muzycznej domu katechetycznego. Serdecznie zapraszamy dzieci które śpiewały do tej pory jak i nowych kandydatów. Oczywiście za zgodą rodziców.

Zachęcamy do nabywania „Gościa Niedzielnego”. Dzisiejszy numer zawiera ciekawą polemikę o tzw. bezwyznaniowcach, zwanych trzecią religią świata.  Od dzisiaj również można w naszej parafii nabyć nowy miesięcznik dla dzieci, pod tytułem „STAŚ”. Pismo kolorowe, 52 stronice ciekawych wiadomości i ilustracji dla najmłodszych. Koszt numeru 8 złotych. Serdecznie zachęcamy do jego nabycia i czytania dzieciom.

W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności śp. Zbigniew Gradowski. Polecajmy go Miłosierdziu Bożemu.