04Poniedziałek, 4 marca 2024Łucja, Kazimierz, Eugeniusz
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
niedziela, 25 października 2020 Liczba wyświetleń: 581

Ogłoszenia - 30 Niedziela Zwykła

W liturgii w tym tygodniu we środę wspomnienie św. Szymona i Judy Tadeusza. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte jak w każdą niedzielę. Będzie również Msza o 12.15. Z powodu zakazu zgromadzeń nie będzie tradycyjnej procesji na cmentarzu, a Msza św. zbiorowa w intencji zmarłych odprawiona zostanie nie jak zawsze na cmentarzu ale w kościele o godz. 15.00. W Dzień Zaduszny Msze św. w kościele o 7.00, 9.00 i 18.00. Podobnie jak w dniu poprzednim Mszę św. zbiorową za zmarłych o godz. 15.00 odprawimy w kościele. Intencje mszalne za zmarłych na oba te święte dni oraz wypominki można zamawiać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Okazja do spowiedzi przed tymi dniami będzie w czwartek, piątek i sobotę od godz. 17.00 do wieczornej Mszy św.
Ogłoszenia - 30 Niedziela Zwykła
W dniach od 1 do 8 listopada, każdy kto nawiedzi cmentarz i chociaż w myśli pomodli się za zmarłych także może zyskać odpust zupełny, ofiarowany za dusze w czyśćcu. Przez te osiem dni będziemy codziennie przed wieczorną Mszą św. odmawiać koronkę do Bożego Miłosierdzia połączoną z wypominkami jednorazowymi.

Serdecznie zachęcamy by groby naszych zmarłych odwiedzać nie tylko w sam dzień Wszystkich Świętych ale przez cały rozpoczęty dzisiaj tydzień, lub w dni następujące po tym święcie, by uniknąć tłoku i okazji do niebezpiecznych sytuacji epidemicznych.

Jak już zapowiadaliśmy od dzisiaj do oznaczonej skarbony można składać ofiary na potrzeby naszego cmentarza, gdyż nie będzie tradycyjnej kwesty ofiar na cmentarzu.

Przyszła niedziela to będzie również I niedziela miesiąca. Składka tego dnia będzie pierwszą składką na ogrzewanie naszej świątyni. Druga taka składka będzie w Święto Trzech Króli.

W ubiegłym tygodniu odeszła do Pana śp. Lucyna Sobuś. Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu.