04Poniedziałek, 4 marca 2024Łucja, Kazimierz, Eugeniusz
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
niedziela, 9 sierpnia 2020 Liczba wyświetleń: 689

Ogłoszenia - 19 Niedziela Zwykła

W liturgii w tym tygodniu: - w poniedziałek  – św. Wawrzyńca; - we wtorek – św. Klary; - we czwartek – Matki Bożej Kalwaryjskiej; - w piątek - św. Maksymiliana, kapłana i męczennika; - w sobotę – 15 sierpnia - Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Matki Bożej Zielnej. Dzień wolny od pracy, święto zobowiązujące do udziału we Mszy św. Na początku każdej Mszy św. poświęcenie bukietów ziół i kwiatów. Zachęcamy do pielęgnowania tego starego zwyczaju święcenia wiązanek kwiatów i ziół, jako znaku wdzięczności Panu Bogu za plony ziemi. Porządek Mszy świętych tego dnia jak w niedzielę (wieczorna o 19.00).
Ogłoszenia - 19 Niedziela Zwykła
Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego. Dziś ciekawe artykuły na temat święta Wojska Polskiego.

Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Składka będzie sierpniową składką inwestycyjną. Posłuży ona do sfinansowania robót przy naprawie awarii sieci odprowadzającej wodę deszczową z otoczenia kościoła.

W związku z poważnym nasileniem zakażeń koronawirusem apelujemy do wszystkich o rozwagę w kontaktach międzyludzkich, szczególnie prosimy o odpowiedzialny udział w obrzędach pogrzebowych przy niewielkiej liczbie uczestników pogrzebu. Dotyczy to również ślubów i wesel. Oczywiście cały czas obowiązuje zasłanianie ust i nosa wewnątrz kościoła. Prosimy o zajmowanie miejsc w czasie Mszy świętych w odpowiednim oddaleniu od siebie i korzystanie ze środków dezynfekcyjnych umieszczonych przy drzwiach.