23Piątek, 23 kwietnia 2021Jerzy, Wojciech
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 16:30, 18:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
niedziela, 1 stycznia 2012

Ogłoszenia - Nowy Rok 2012

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
w poniedziałek – św. Grzegorza Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu
W piątek – Uroczystość Objawienia Pańskiego, Święto Trzech Króli. Jest to dla nas święto obowiązujące. Msze św. w tym dniu według porządku niedzielnego. Na Mszy św. o godz. 11.00 tegoroczni złoci i srebrni Jubilaci odnowią swoje małżeńskie śluby i wraz ze swoimi bliskimi będą prosić o dalsze Boże błogosławieństwo. 
 

Poniedziałek, 26 grudnia 2011

Ogłoszenia - Boże Narodzenie 2011

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali nasz kościół i jego otoczenie do Świąt. Szczególne podziękowania składamy siostrze Marii wiele godzin pracy nad dekoracjami. Nad wystrojem szopki, montażem choinek pracowali panowie: Tadeusz Piechota, Jerzy Ziembiński, Szczepan Ciołczyk, Wiesław Zając. Wielkie Bóg zapłać za tę wielką i jakże potrzebną pracę.
Dziękujemy Panu Józefowi Lasoniowi za ofiarowane do kościoła choinki a panu Józefowi Sadło za ich transport. Wszystkim, którzy upiększyli naszą świąteczną liturgię: ministrantom, lektorom, grupie MISTERIUM składamy serdeczne podziękowanie.

sobota, 24 września 2011

BIERZMOWANIE

Młodzież z klasy III Gimnazjum, przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, została podzielona na dwie grupy.
Do grupy 1 zostali przydzieleni uczniowie z klasy III a, III b, III c Gimnazjum nr 1 oraz uczniowie z klasy III a Gimnazjum nr 3.
Do grupy 2 zostali przydzieleni uczniowie z klasy III b, III c i III d Gimnazjum nr 3.

piątek, 15 lipca 2011

Ogłoszenia - 16 Niedziela Zwykła (17.07.11.)

Decyzją władz zakonnych Zgromadzenia Sióstr Służebniczek siostra Teresa oraz siostra Danuta zostały skierowane do pracy w innych placówkach. Uroczyste pożegnanie sióstr przez księdza proboszcza i podziękowanie za wszystkie lata pracy w naszej parafii zaplanowane jest na początek sierpnia, kiedy to siostry faktycznie opuszczą naszą parafię i powitamy te, które będą od tej pory pełnić posługę zakrystianki, organistki i katechetki.

czwartek, 7 lipca 2011

Ogłoszenia - 15 Niedziela Zwykła (10.07.11.)

   
Przyszła niedziela to III niedziela miesiąca. W związku z tym:
Składka przeznaczona będzie na inwestycje w naszej parafii.
Na Mszy św. o g. 11.00. udzielimy sakramentu chrztu.
Na pouczenie przed chrzcielne zapraszamy do kościoła w piątek po wieczornej Mszy świętej.

czwartek, 30 czerwca 2011

Ogłoszenia - 14 Niedziela Zwykła (03.07.11.)

     
Wakacyjne przypomnienia
W czasie wakacji spowiadamy w dni powszednie 15 minut przed Mszą św. poranną i wieczorną; w niedziele i święta na początku każdej Mszy świętej.
W czasie wakacji Kancelaria parafialna czynna jest w dni powszednie za wyjątkiem wtorku, jak co roku w godzinach rannych od 8.00.-9.00. i w godzinach popołudniowych od  17.00-17.45.

niedziela, 5 czerwca 2011

Ogłoszenia - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
- we środę – wspomnienie św. Jadwigi królowej
- w piątek – wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa
- w sobotę – wspomnienie św. Barnaby, apostoła. Również w sobotę, w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach odbędzie się uroczystość wprowadzenie relikwii bł. Jana Pawła II. Szczegóły programu tego wydarzenia na plakatach.
-  w przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (Zielone Świątki). W tym dniu będzie możliwość złożenia ofiary do puszek na potrzeby budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
 

niedziela, 1 maja 2011

Ogłoszenia duszpasterskie - 2 Niedziela Wielkanocna

Przeżywana dziś w całym Kościele katolickim Uroczystość Beatyfikacji Jana Pawła II niech będzie dniem szczególnego dziękczynienia za dar Papieża Polaka, a także okazją do refleksji nad naszą wiernością dziedzictwu nauczania naszego wielkiego Rodaka. Bierzmowanie dziejów, którym był okres jego pontyfikatu, jak wieści napis na naszej świątyni,  może przy naszym udziale stać się przyczyną odrodzenia ducha zarówno w wymiarze Narodu jak i naszych lokalnych małych społeczności i wspólnot rodzinnych. Prośmy o to gorąco Boga i Jego Niepokalaną Matkę.

Poniedziałek, 25 kwietnia 2011

Dziękczynienie za beatyfikację

W poniedziałek 2 maja zapraszamy na dziękczynną modlitwę za beatyfikację Jana Pawła II. Po wieczornej Mszy św. koncert zespołu NORO LIM, który zaprezentuje nam program słowno muzyczny zatytułowany: MIEJCIE ODWAGĘ, w którym usłyszymy zarówno fragmenty tekstów błogosławionego Jana Pawła II jak i muzykę sławiącą zarówno osobę jak i dzieło Papieża z Polski. Serdecznie zapraszamy.

Poniedziałek, 25 kwietnia 2011

Wielkanoc

 
Jutro Drugi Dzień Świąt Wielkanocnych. Msze święte w porządku niedzielnym. Jutrzejsza składka przeznaczona jest na potrzeby Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie.

sobota, 23 kwietnia 2011

6 Niedziela Wielkiego Postu - Palmowa

Dzisiejsza niedziela otwiera przed nami jedyny i wyjątkowy czas Wielkiego Tygodnia. Dla każdego chrześcijanina to najważniejsze chwile w roku, kiedy przeżywamy Chrystusową Paschę, czyli Jego przejście ze śmierci do życia. Na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie palm i - jeżeli pogoda pozwoli procesja na pamiątkę tryumfalnego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy. Na pozostałych Mszach św. poświęcenie palm na rozpoczęcie liturgii.

Poniedziałek, 11 kwietnia 2011

5 Niedziela Wielkiego Postu

Z Bożą pomocą rozpoczęliśmy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. Otoczmy modlitwą Ojca Rekolekcjonistę, by jego słowa padły na ziemię żyzną i przyniosły plon stokrotny, a także prośmy dla siebie o dar otwartego serca i umysłu na słowo do nas kierowane.
Dokładny program rekolekcji jest umieszczony na plakatach, w Internecie, a także w biuletynie „Bliżej Apostołów”. Dlatego zwłaszcza dziś prosimy, aby zabierać nasz biuletyn przy wyjściach z kościoła. Niech w każdym domu będzie program, który pozwoli wszystkim wziąć udział w poszczególnych spotkaniach. Ponieważ są to rekolekcje zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci i młodzieży prosimy przede wszystkim rodziców, nauczycieli i wychowawców i dopilnowanie uczestnictwa w rekolekcjach dzieci, pamiętając przy tym, że najlepszą zachętą dla dziecka jest własny przykład rodzica bądź nauczyciela.

Poniedziałek, 11 kwietnia 2011

4 Niedziela Wielkiego Postu

Ksiądz proboszcz parafii Cretoia w Mołdawii nadesłał do nas list następującej treści: Za serdeczne i życzliwe przyjęcie, ofiarność i otwarte serca parafian gorąco dziękujemy. Bardzo doceniamy gest chrześcijańskiej solidarności. Zebraliśmy kwotę 7.855 zł. Jest to wielka pomoc dla naszej charytatywnej działalności. Wasz dar zostanie na zawsze w naszych sercach i modlitwie. Bóg Wam zapłać!

Poniedziałek, 27 grudnia 2010

Plan kolędy 2010-11

W poniedziałek rozpoczyna się wizyta duszpasterska zwana kolędą. O terminie wizyty powiadamiają ministarnci, ronosząc kartki kolędowe.Wizyta duszpasterska ma byc okazją do prywatnego spotkania duszpasterza z rodziną. Prosimy, aby na czas wizyty wyłaczony był telewizor, przygotowane zeszyty do religii przez uczniów. Krzyż i zapalone świece a także woda święcona i kropidło będą również pomocne przy wspólnej modlitwie.

sobota, 25 grudnia 2010

Niedziela w Oktawie Bożego Narodzenia

Od poniedziałku rozpoczyna się wizyta duszpasterska, czyli kolęda. Wodę święconą można zabrać z przedsionka kościoła. O wizycie wcześniej powiadamiają ministranci, rozdając kartki kolędowe. Pamiętajmy o przygotowaniu zeszytów przez uczniów, kropidła, wygaszeniu telewizora na czas spotkania z księdzem. Program kolędy umieszczony jest w gablocie, w Internecie, a także drukowany był w adwentowym wydaniu biuletynu „Bliżej Apostołów”.

wtorek, 21 września 2010

Ogłoszenia parafialne - 25 niedziela zwykła

 
W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
·          w poniedziałek – wspomnienie świętych męczenników koreańskich;
·          we wtorek - święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty
·          we środę - wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy
·          we czwartek - wspomnienie św. Ojca Pio, zakonnika
·          w sobotę - wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, kapłana
Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.
 

sobota, 26 czerwca 2010

Ogłoszenia - Odpust Parafialny

Dzisiaj obchodzimy w naszej parafii główny odpust ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła. Uroczysta suma odpustowa z procesją wokół kościoła odbędzie się o godz. 11:00. Kazanie wygłosi ks. dr hab. Krzysztof Gryz z Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. Natomiast przewodniczyć mszy świętej będzie ks. Proboszcz, kończący sześcioletnią pracę w naszej parafii. Zapraszamy wszystkich parafian do uczczenia naszych Patronów i powierzenia ich opiece rozpoczynającego się czasu wakacji.

niedziela, 16 maja 2010

MISJE PARAFIALNE

Poniżej podajemy pełny program misji, które rozpoczną się w piątek 21 maja.

sobota, 10 kwietnia 2010

ŚMIERĆ PREZYDENTA POLSKI

Dzisiaj w tragicznej katastrofie lotniczej zginął Prezydent Polski Lech Kaczyński wraz z Małżonką i innymi osobami, udając się obchody 70 rocznicy zbrodni katyńskiej. Polecamy modlitwie Osobę Pana Prezydenta i Wszystkich Ofiar tej tragedii. Niech Miłosierdzie Boże, które jutro liturgicznie celebrujemy, ogarnie wszystkich, którzy zginęli, a Rodziny utuli po stracie najbliższych.