01Piątek, 1 marca 2024Antonina, Antoni, Albin
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
niedziela, 18 kwietnia 2021

Ogłoszenia - 3 Niedziela Wielkanocna

Trwamy w radosnym okresie Zmartwychwstania Chrystusa. Liturgiczny okres wielkanocny trwać będzie do Niedzieli Zesłania Ducha świętego, czyli w tym roku do 23 maja.

W tym tygodniu w piątek Uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski. Wszystkim solenizantom, którym patronuje św. Wojciech składamy serdeczne życzenia imieninowe.

poniedziałek, 12 kwietnia 2021

Ogłoszenia - Niedziela Miłosierdzia

Niedziela dzisiejsza obchodzona jest w Kościele Powszechnym jako Niedziela Miłosierdzia Bożego.

Dziś również rozpoczyna się 77 Tydzień Miłosierdzia. Przypominamy, że w naszej parafii od siedmiu lat działa tzw. „Fundusz Marcinowy”, czyli nieformalna fundacja finansująca obiady dla biednych dzieci w szkołach. Obecnie nie płacimy za obiady w szkole, ale nasza parafialna Caritas przez cały czas pomaga osobom będącym w potrzebie. Środki na ten fundusz pochodzą od prywatnych darczyńców a także z ofiar składanych do skarbony św. Antoniego. Koronkę do Miłosierdzia Bożego odmawiamy wspólnie w każdy piątek na zakończenie wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu, o godz. 17.45.

niedziela, 4 kwietnia 2021

Ogłoszenia - Wielkanoc 2021

Jutro Drugi Dzień Świąt Wielkanocnych. Msze święte w porządku niedzielnym. Będzie również Msza o 16.30. Jutrzejsza składka przeznaczona jest na potrzeby Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie.

Składamy gorące Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Złożono na ten cel 1.851 zł a także za ofiary składane przy adoracji krzyża. Są one przeznaczone na utrzymanie Grobu Chrystusa w Jerozolimie.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy swoją pracą przyczynili się do pięknego i głębokiego przeżycia tych świąt i całej liturgii Wielkiego Tygodnia. Mimo rygorystycznych ograniczeń Triduum Paschalne jak i liturgia świąteczna była piękną modlitwą całej naszej parafii.

niedziela, 28 marca 2021

Ogłoszenia - Niedziela Palmowa

Dzisiejsza niedziela otwiera przed nami jedyny i wyjątkowy czas Wielkiego Tygodnia. Poświęcenie palm na początku każdej Mszy św.

piątek, 26 marca 2021

Od soboty 27.03.21 obowiązuje w naszym kościele limit 80 osób

W związku z wprowadzeniem nowych przepisów o zwalczaniu pandemii, bardzo prosimy o przestrzeganie zarówno limitu 80 osób wewnątrz świątyni jak i zachowanie odległości 1,5 m między osobami. W niedziele i święta będziemy wchodzić do kościoła tylko głównym wejściem i kiedy wewnątrz będzie już dopuszczalna liczba wiernych, drzwi zostaną zamknięte. Wyjście będzie odbywać się przez wszystkie troje drzwi.

niedziela, 21 marca 2021

Ogłoszenia - 5 Niedziela Wielkiego Postu

W tym tygodniu we czwartek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Od wielu lat święto to przeżywamy jako dzień świętości życia. Wzorem lat ubiegłych zachęcamy do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Sprzed ołtarza można zabrać do domu karteczki z tekstem zobowiązania duchowej adopcji. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

W najbliższą sobotę parafialna spowiedź wielkopostna. Od godz. 7.00 do 10.00 i od 15.00 do godz. 18.00. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie nieczynna. Sprawy pogrzebu prosimy zgłaszać telefonicznie.

Przypominamy, że cały czas jest możliwość odwiedzin chorych w domach. Termin wizyty trzeba wcześniej ustalić indywidualnie.

niedziela, 14 marca 2021

Ogłoszenia - 4 Niedziela Wielkiego Postu

W tym tygodniu w piątek przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Rok który obecnie przeżywamy jest Rokiem św. Józefa. Przez jego zatem wstawiennictwo módlmy się do Boga w naszych codziennych sprawach a także o ustanie epidemii. Wszystkim, którym patronuje św. Józef składamy serdeczne życzenia imieninowe.

W piątki zapraszamy na Drogę Krzyżową: dla dzieci o godz. 16.30, dla starszych o godz. 17.15 i dla młodzieży i starszych o 19.00, a w niedzielę Gorzkie Żale o godz. 17.00

niedziela, 7 marca 2021

Ogłoszenia - 3 Niedziela Wielkiego Postu

W każdą niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Natomiast w piątki zapraszamy na Drogę Krzyżową: o godz. 16.30, 17.15 i o 19.00. Tym, którzy nie mogą przyjść na Gorzkie Żale polecamy wysłuchanie kolejnych tegorocznych kazań pasyjnych na naszej stronie internetowej.

Męska Róża Różańcowa św. Rafała Kalinowskiego a także Róża św. Barbary zapraszają w swoje szeregi nowych członków. Osoby które pragną włączyć się w modlitwę różańcową proszone są o kontakt z ks. Romanem.


niedziela, 28 lutego 2021

Ogłoszenia - 2 Niedziela Wielkiego Postu

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.00. Przypominamy, że przez cały Wielki Post dodatkowa Msza św. przed nabożeństwem o godz. 16.30. Natomiast w piątki zapraszamy na Drogę Krzyżową: dzieci o godz. 16.30, dorosłych o godz. 17.15 oraz o 19.00. Na godz. 19.00 zapraszamy szczególnie młodzież i wszystkich, którym praca uniemożliwia przyjście do kościoła wcześniej.

W tym tygodniu we czwartek w liturgii wspomnienie św. Kazimierza. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia imieninowe. Dzisiaj swoje imieniny obchodzi ks. Roman. Jemu również życzymy Bożego błogosławieństwa i ludzkiej życzliwości.

sobota, 20 lutego 2021

Ogłoszenia - 1 Niedziela Wielkiego Postu

Przez cały Wielki Post Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.00. Wcześniej Msza św. o godz. 16.30. Prosimy, aby na Gorzkich Żalach zajmować miejsca stronami: kobiety po prawej, południowej stronie, a mężczyźni po stronie lewej, czyli północnej. Poszczególne części tego nabożeństwa śpiewamy na przemian.

niedziela, 14 lutego 2021

Ogłoszenia - 6 Niedziela Zwykła

Przed nami ostatnie dni przed rozpoczęciem Wielkiego Postu. W tym tygodniu we środę wypada Popielec. Naszym przygotowaniem do owocnego przeżycia Wielkiego Postu będzie nabożeństwo czterdziestogodzinne w najbliższy poniedziałek i wtorek. W oba te dni rozpoczniemy wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00, po czym koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwa indywidualna do wieczornej Mszy św.

W środę popielcową Msze św. z posypaniem głów popiołem przed południem o godz. 7.00 i 9.00, a po południu o 16.00, 17.00 i 18.00. W dalszym ciągu obowiązują przepisy ograniczające liczbę wiernych w kościele. Kto nie czuje się na siłach by w ten mroźny czas przyjść na Mszę św. niech modli się w domu. Oczywiście Popielec to dzień ścisłego postu, a więc wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i tylko trzy posiłki w ciągu dnia, w tym tylko jeden do syta. W Popielec kancelaria parafialna będzie nieczynna.

niedziela, 7 lutego 2021

Ogłoszenia - 5 Niedziela Zwykła

W liturgii w tym tygodniu: we środę – św. Scholastyki, we czwartek – wspomnienie Matki Bożej z Lourdes.

Za tydzień druga niedziela miesiąca. Po Mszy św. o 9.30 spotkanie Róż Różańcowych i zmiana tajemnic.

Redakcja biuletynu parafialnego „Bliżej Apostołów” apeluje do właścicieli firm i usługodawców o rozważenie możliwości umieszczania na łamach gazety swojej reklamy. Pomoże to w dalszym płynnym finansowaniu wydawania biuletynu.

niedziela, 31 stycznia 2021

Ogłoszenia - 4 Niedziela Zwykła

W liturgii w tym tygodniu: we wtorek święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte w tym dniu o godz. 7.00, 9.00, dodatkowa Msza św. o godz. 16.30 i 18.00. Na każdej Mszy poświęcenie gromnic. Składka zbierana w tym dniu przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne. W piątek – wspomnienie św. Agaty.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź dla dzieci od godz. 16:00, po czym o godz. 16:30 Msza św. dla nich i dalszy ciąg spowiedzi i wieczorna Msza św. Przypominamy o możliwości odwiedzenia osób starszych i chorych z sakramentem pokuty i Eucharystii w domu, po uprzednim indywidualnym ustaleniu terminu.

We czwartek, który będzie pierwszym czwartkiem miesiąca, po wieczornej Mszy św.  adoracja Najświętszego Sakramentu.

niedziela, 24 stycznia 2021

Ogłoszenia - 3 Niedziela Zwykła

W liturgii w tym tygodniu: w poniedziałek – święto Nawrócenia św. Pawła, we wtorek – świętych Tymoteusza i Tytusa, we czwartek św. Tomasza z Akwinu. W przyszłym tygodniu Uroczystość Matki Bożej Gromnicznej. Na każdej Mszy poświęcenie świec gromnicznych. Jeśli ktoś nie ma gromnicy, można ją nabyć w zakrystii.

Do końca stycznia jest możliwość zgłoszenia się na katechezy przygotowujące do sakramentu małżeństwa. Można to zrobić telefonicznie bądź za pośrednictwem poczty elektronicznej. Potrzebne dane znajdują się na naszej stronie internetowej.