18Poniedziałek, 18 października 2021Juliana, Łukasza, Bogumiła
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
niedziela, 27 marca 2016

Ogłoszenia - Wielkanoc 2016

Jutro Drugi Dzień Świąt Wielkanocnych. Msze święte w porządku niedzielnym. Jutrzejsza składka przeznaczona jest na potrzeby Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy swoją pracą przyczynili się do pięknego i głębokiego przeżycia tych świąt i całej liturgii Wielkiego Tygodnia, która do świąt Wielkanocnych przygotowywała. Dziękujemy za pięknie przygotowaną dekorację, za piękną liturgię. Harcerzom za pełnienie warty przy Grobie, a wszystkim parafianom i gościom Bóg zapłać za bardzo liczny udział w liturgii Triduum Paschalnego.

wtorek, 22 marca 2016

Ogłoszenia - Niedziela Palmowa

Dzisiejsza niedziela otwiera przed nami jedyny i wyjątkowy czas Wielkiego Tygodnia. Dla każdego chrześcijanina to najważniejsze chwile w roku. Ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali dzisiaj o godz. 17.0

W Wielką Sobotę czuwanie przy Grobie Bożym od godz. 7.00. Święcenie pokarmów od 9.00 do 13.00, co pół godziny. O  godzinie 18.00 Liturgia Wigilii Paschalnej. Rozpoczęcie przed kościołem od poświęcenia ognia a zakończenie uroczystą procesją rezurekcyjną. W czasie Triduum Paschalnego nie odprawia się Mszy św. porannych.

niedziela, 27 grudnia 2015

Ogłoszenia - Niedziela po Bożym Narodzeniu (św. Rodziny)

Dzisiaj na Mszy św. o godz. 9.30 pary małżeńskie obchodzące swoje złote i srebrne Jubileusze odnawiały swoje małżeńskie śluby.
Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do pięknego przeżycia liturgii świąt Bożego Narodzenia.

We czwartek ostatni dzień 2015 roku. O godz. 17:00 odprawimy nieszpory z kazaniem na zakończenie Starego Roku. Podziękujmy za wszelkie dobro, które stało się naszym udziałem. Równocześnie przeprosimy Boga za wszelkie niewierności i zaniedbania. W czasie nieszporów odśpiewamy Suplikacje oraz dziękczynne Te Deum. Po nieszporach uroczysta Msza św. koncelebrowana.

Poniedziałek, 2 listopada 2015

Ogłoszenia 31 Niedziela Zwykła Uroczystość Wszystkich Świętych

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
- jutro Dzień Zaduszny. Msze św. w kościele o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Na cmentarzu modlitwy za zmarłych o godz. 14.30 rozpoczną się przy krzyżu w środku cmentarza parafialnego po czym, po procesji z różańcem o godz. 15.00 Msza św. za zmarłych w kaplicy cmentarza komunalnego. Wypominki za zmarłych, zarówno jednorazowe jak i roczne, oraz intencje Mszy św. na cmentarzu można zamawiać w zakrystii. W Dzień Zaduszny kancelaria parafialna będzie nieczynna. Wypominki, zarówno roczne jak i jednorazowe można zamawiać w zakrystii a także na cmentarzu.
- we środę – wspomnienie św. Karola Boromeusza, bpa
- w I piątek miesiąca okazja do spowiedzi dla dzieci od 15.00 po czym o 16.00 Msza św. dla nich i dalszy ciąg spowiedzi. W sobotę wizyta z Komunią św. u chorych od godz. 9.00

czwartek, 4 czerwca 2015

Ogłoszenia - 9 Niedziela Zwykła Uroczystość Trójcy Świętej

Dzisiejsza Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy w naszej Archidiecezji okres spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
W poniedziałek – św. Justyna, męczennika;
We środę – św. Karola Lwangi i Towarzyszy
Od pierwszej niedzieli czerwca niedzielna wieczorna Msza św. będzie odprawiana o godz. 19:00 i tak będzie do końca sierpnia. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które odprawiamy codziennie po Mszy wieczornej, a w niedziele o godz. 18:30. Tylko w Oktawie Bożego Ciała o godz. 17:30.
W Boże Ciało wieczorna Msza św. o godz. 19.00.

sobota, 30 maja 2015

Niedziela Zesłania Ducha świętego

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
Jutro drugi dzień Zielonych Świąt, Uroczystość MB Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
We wtorek – św. Filipa Nereusza, we czwartek Uroczystość Chrystusa Najwyższego Kapłana, w piątek – św. Urszuli Ledóchowskiej.

Tradycyjny festyn z okazji Dnia Matki I Dziecka odbędzie się w najbliższą sobotę, 30 maja. Początek wspólnej zabawy od godz. 16.00. Szczegółowy program festynu zamieszczony jest w dzisiejszym biuletynie oraz na plakatach. Tego wieczoru nie będzie można wjechać samochodami na parking przed wieczorną Mszą św. Gwiazdą wieczoru będzie zespół „The Postman”, zwany polskimi Beatlesami.

wtorek, 19 maja 2015

Ogłoszenia - 7 Niedziela Wielkanocna

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
we czwartek wspomnienie św. Jana Nepomucena, kapłana i męczennika;
w piątek – św. Rity patronki matek w stanie błogosławionym oraz kobiet pragnących zostać matkami. Tego dnia święci się róże, jako symbol św. Rity oraz wyraz modlitw o szczęśliwy poród. Zapraszamy tego dnia kobiety spodziewające się dziecka oraz modlące się o stan błogosławiony i ich rodziny na wieczorną Mszę św. Poświęcimy wtedy przyniesione do kościoła róże jako symbol naszej modlitwy w tych intencjach;
Przyszła niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, czyli tzw. Zielone Świątki.

piątek, 10 kwietnia 2015

Ogłoszenia - Niedziela Wielkanocna

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy swoją pracą przyczynili się do pięknego i głębokiego przeżycia tych świąt i całej liturgii Wielkiego Tygodnia, która do świąt Wielkanocnych przygotowywała. Dziękujemy za pięknie przygotowaną dekorację, za piękną liturgię. Harcerzom za pełnienie warty przy Grobie i udział w rezurekcji. W końcu wszystkim parafianom i gościom Bóg zapłać za bardzo liczny udział w liturgii Triduum Paschalnego.

Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy przyczynili się do zorganizowania i przeżycia drogi krzyżowej w Niedzielę Palmową. Bóg zapłać wszystkim, którzy tak licznie wzięli udział w tej pięknej modlitwie.

niedziela, 8 lutego 2015

Ogłoszenia - 5 Niedziala Zwykła

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
- we wtorek – św. Scholastyki, we środę wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Światowy dzień chorego. W naszej parafii dzień chorych tradycyjnie obchodzimy we wrześniu; w sobotę św. Cyryla i Metodego, patronów Europy
Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca. Składka na tacę będzie comiesięczną składką inwestycyjną.
Przypominamy, że wszystkie rzeczy zagubione, zostawione przez zapomnienie w kościele są zawsze składane pod figurą św. Antoniego. Tam należy ich szukać, a gdy się znajdzie trzeba św. Antoniemu podziękować.

niedziela, 4 stycznia 2015

Ogłoszenia - 1 Niedziela po Bożym Narodzeniu

Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do pięknego przeżycia liturgii świąt Bożego Narodzenia.
We środę ostatni dzień 2014 roku. O godz. 17:00 odprawimy nieszpory z kazaniem na zakończenie Starego Roku. Podziękujmy za wszelkie dobro, które stało się naszym udziałem. Równocześnie przeprosimy Boga za wszelkie niewierności i zaniedbania. W czasie nieszporów odśpiewamy Suplikacje oraz dziękczynne Te Deum. Po nieszporach uroczysta Msza św. koncelebrowana
We czwartek Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 6:30. W piątek wspominać będziemy św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.

niedziela, 15 czerwca 2014

Ogłoszenia - Niedziela Trójcy Świętej

Dzisiejsza Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy w naszej Archidiecezji okres spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej.
W liturgii Kościoła w tym tygodniu:   
We wtorek - wspomnienie św. Brata Alberta, w sobotę – św.
Alojzego Gonzagi
W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte w porządku niedzielnym. Nie będzie tego dnia Mszy świętej o godz. 12:15. Po Mszy o 11.00 wyruszy uroczysta procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Wzorem roku ubiegłego pójdziemy ulicą Piłsudskiego do rynku a następnie ulicą Młoszowską i Starowiejską powrót do kościoła. Tematyka ołtarzy będzie związana z treścią roku wiary, a konkretnie będzie to akt strzelisty: Ufam Tobie, boś Ty wierny, wszechmocny i miłosierny. Dasz mi grzechów odpuszczenie, łaskę i wieczne zbawienie. Prosimy poszczególne rejony i osoby odpowiedzialne z Rady Parafialnej o zbudowanie i udekorowanie ołtarzy.

wtorek, 22 kwietnia 2014

Ogłoszenia - Wielkanoc 2014

Jutro drugi Dzień Świąt Wielkanocnych. Msze święte w porządku niedzielnym. Jutrzejsza składka przeznaczona jest na potrzeby Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie.
Składamy gorące Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, złożono na ten cel 2.010 zł a także za ofiary składane przy adoracji krzyża. Są one przeznaczona na utrzymanie Bożego Grobu w Jerozolimie i inne dzieła Kustodii Ziemi Świętej.

Poniedziałek, 14 kwietnia 2014

Ogłoszenia - 6 Niedziela Wielkiego Postu - Palmowa

Dzisiejsza niedziela otwiera przed nami jedyny i wyjątkowy czas Wielkiego Tygodnia. Dla każdego chrześcijanina to najważniejsze chwile w roku, kiedy przeżywamy Chrystusową Paschę, czyli Jego przejście ze śmierci do życia.
Dzisiaj o godz.19.30 Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta.   Nabożeństwo rozpocznie się przed  Gimnazjum nr 3. Następnie udamy się z Jezusem w drogę do kolejnych stacji i zakończymy adoracją Najświętszego Sakramentu w kościele. Prosimy aby po wieczornej Mszy św. zostawić pusty parking przy kościele aby ułatwić procesji wejście do kościoła. Prosimy także by nie parkować naprzeciw schodów głównych i przy bramie wjazdowej. Możliwość parkowania pojazdów przy Dworze Zieleniewskich oraz przy Urzędzie Miasta. Serdecznie zapraszamy!

piątek, 17 stycznia 2014

Niedziela Chrztu Pańskiego

Dzisiejsza niedziela kończy okres Bożego Narodzenia. W naszej rodzimej tradycji kolędy śpiewać będziemy jednak do święta Matki Bożej Gromnicznej. Wtedy też uroczystym koncertem kolęd w wykonaniu chórów z całego naszego regionu zakończymy czas radości z Bożego Narodzenia.
W tym tygodniu w liturgii: w piątek – św. Antoniego, opata

środa, 12 czerwca 2013

Ogłoszenia - 10 Niedzieka Zwykła

W liturgii w tym tygodniu
- wponiedziałek – bł. Bogumiła, bpa;
- we wtorek – św. Barnaby apostoła;
- we czwartek – św. Antoniego z Padwy;
- w sobotę – bł. Jolanty;
We środę o godz. 18.00 uroczyste udzielenie Sakramentu Bierzmowania.

czwartek, 30 maja 2013

Ogłoszenia - 8 Niedziela Zwykła Trójcy Przenajświętszej

W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte w porządku niedzielnym. Nie będzie tego dnia Mszy świętej o godz. 12:15. Po Mszy o 11.00 wyruszy uroczysta procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Wzorem roku ubiegłego pójdziemy ulicą Piłsudskiego w stronę rynku a następnie ulicą Młoszowską i Starowiejską powrót do kościoła. Tematyka ołtarzy będzie związana z treścią roku wiary, a konkretnie będzie to akt strzelisty: Wierzę w Ciebie Boże żywy, w Trójcy jedyny prawdziwy, wierzę w coś objawił Boże, twe Słowo mylić nie może. Prosimy poszczególne rejony i osoby odpowiedzialne z Rady Parafialnej o zbudowanie i udekorowanie ołtarzy. Przypominamy: Ołtarz pierwszy u
Państwa Zająców przy ul. Piłsudskiego – przygotowują mieszkańcy ulicy
Piłsudskiego i przyległych. Ołtarz drugi na Rynku – przygotowują mieszkańcy Piasków i ulic św. Stanisława, Kościuszki i
przyległych. Ołtarz trzeci u Państwa Dyląg i Kanczak na Starowiejskiej – przygotowują mieszkańcy ZWM i
starych osiedli. Ołtarz czwarty u Państwa Strózików z Kościelnej – przygotowują mieszkańcy ulic: Luzara,
Kościelnej, Starowiejskiej i przyległych.

środa, 10 kwietnia 2013

Ogłoszenia - Niedziela Miłosierdzia Bożego

Niedziela dzisiejsza obchodzona jest w Kościele Powszechnym jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Główne uroczystości poświęcone Miłosierdziu Bożemu odbywają się dzisiaj w Sanktuarium w krakowskich Łagiewnikach.

piątek, 5 kwietnia 2013

Ogłoszenia - Niedziela Wielkanocna

Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Niech Jezusowe zwycięstwo nad śmiercią będzie dla nas źródłem naszego trwania przy Bogu i Kościele.

wtorek, 26 lutego 2013

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

 
Sobota 2.03 – 18.00 Msza św. z nauką ogólną
Dzień I.  3 Niedziela Wielkiego Postu (3.03)
6.30 - Msza św. z nauką ogólną
8.00 – Msza św. z nauką ogólną
9.30 – Msza św. z nauką ogólną
11.00 – Msza św. z nauką dla dzieci (II-VI)
12.15 – Msza św. z nauką ogólną, po Mszy nauka dla uczniów gimnazjum
15.00 – Msza św. z nauką dla młodych małżeństw i dzieci (0-I)
17.00 – Gorzkie Żale
18.00 – Msza św. z nauką ogólną, po Mszy nauka dla młodzieży
20.30 – Apel Jasnogórski

sobota, 12 stycznia 2013

Ogłoszenia - Niedziela Trzech Króli

Trwamy w okresie radości Bożego Narodzenia. Święto dzisiejsze to okazja do pochylenia się nad dziełem misji w Kościele, czyli objawienia, rozkrzewiania i umocnienia  wiary na wszystkich kontynentach.Przez całą niedzielę można nabywać kadzidło, które po Mszy poświęcone jako symbol hołdu Trzech Króli złożonego Dzieciątku Jezus w Betlejem, może przenieść świętowanie tego wydarzenia do naszych domów. W opakowaniu jest węgielek, który należy w domu rozpalić np. nad świeczką i posypać kadzidłem. Woń i dym kadzidła w liturgii Kościołów Wschodniego i Zachodniego był zawsze symbolem modlitwy człowieka i obecności Boga. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na działalność charytatywną parafialnego zespołu Caritas.