28Wtorek, 28 maja 2024Augustyn, Jaromir, Wilhelm
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
niedziela, 6 sierpnia 2023 Liczba wyświetleń: 494

Ogłoszenia - 18 Niedziela Zwykła

W liturgii w tym tygodniu: - we wtorek – św. Dominika, kapłana; - w środę - św. Teresy od Krzyża, patronki Europy; - w czwartek – św. Wawrzyńca, męczennika; - w piątek – św. Klary; - w przyszły wtorek – 15 sierpnia - Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Matki Bożej Zielnej. Na początku każdej Mszy św. poświęcenie bukietów ziół i kwiatów. Zachęcamy do pielęgnowania tego starego zwyczaju święcenia wiązanek kwiatów i ziół, jako znaku wdzięczności Panu Bogu za plony ziemi. Oczywiście najpiękniejsze bukiety to kwiaty z naszych łąk i ogrodów.
Ogłoszenia - 18 Niedziela Zwykła

Zachęcamy do nabycia i czytania Gościa Niedzielnego. W zakrystii można już nabyć kolejny, sierpniowy numer miesięcznika dla dzieci „STAŚ”.

Dzisiaj można się zapisać na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Zapisy od 7.00 do 13.00 i od 18.00 do 20.00 w parafialnej kawiarence.

Pielgrzymka wyrusza jutro z Chrzanowa. Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 11.30 w kościele Matki Bożej Różańcowej. Bierze w niej udział osobna grupa trzebińska. Wspomagajmy ich trud naszymi modlitwami, bo i oni obiecali modlić się za naszą wspólnotę.

Rozpoczęły się prace przy bocznym wejściu do naszego kościoła. Potrwają ok. 2 tygodni. Przez ten czas wejście będzie nieczynne.

Jak co roku odbędzie się tradycyjna zbiórka elektroodpadów. 23 sierpnia (środa) o godz. 10.00. Już teraz to ogłaszamy by znaleźć czas na przygotowanie niepotrzebnych rzeczy. Dochód z przetwarzania tych odpadów posłuży na wsparcie dla polskich misjonarzy.