18Poniedziałek, 18 października 2021Juliana, Łukasza, Bogumiła
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
niedziela, 21 czerwca 2020

Ogłoszenia - 12 Niedziela Zwykła

W liturgii w tym tygodniu:
- w środę Narodzenie św. Jana Chrzciciela; Solenizantom tego dnia składamy serdeczne życzenia imieninowe.
- w najbliższą niedzielę odpust parafialny ku czci naszych świętych patronów Piotra i Pawła. Suma odpustowa o godz. 11.00 a po niej procesja eucharystyczna wokół kościoła. Nie będzie tego dnia Mszy o 12.15 i tak pozostanie do końca sierpnia.
Niestety obecna sytuacja epidemii nie pozwala na zorganizowanie tradycyjnego festynu parafialnego. Musimy z tym poczekać do następnego roku.

Poniedziałek, 15 czerwca 2020

Ogłoszenia - 11 Niedziela Zwykła

W liturgii w tym tygodniu:
- w środę wspomnienie św. Brata Alberta, w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje tego dnia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
Trwa Oktawa Bożego Ciała. Codziennie po wieczornej Mszy św. zapraszamy na procesję eucharystyczną wokół kościoła. Dzisiaj procesja również po Mszy świętej wieczornej. Zakończenie Oktawy we czwartek.

niedziela, 7 czerwca 2020

Ogłoszenia - 10 Niedziela Zwykła Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
- w poniedziałek – św. Jadwigi królowej, w piątek – św. Piotra Dańkowskiego, w sobotę św. Antoniego z Padwy;

W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte w porządku niedzielnym. Nie będzie tego dnia Mszy świętej o godz. 12:15. Po Mszy o 11.00 procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła do czterech ołtarzy. W tym roku wyjątkowo, z powodu epidemii, nie zapraszamy dzieci do sypania kwiatów.

Po Bożym Ciele trwać będzie Oktawa. Codziennie o godz. 18.00 Msza św. a po niej procesja wokół kościoła.

sobota, 30 maja 2020

Ogłoszenia - Niedziela Zesłania Ducha Świętego

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
Jutro drugi dzień Zielonych Świąt, Uroczystość MB Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
We środę pierwszych męczenników Afryki, we czwartek święto Chrystusa Najwyższego Kapłana;
W najbliższą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

Za niecałe dwa tygodnie Uroczystość Bożego Ciała. Z powodu obecnej sytuacji epidemicznej tradycyjna procesja eucharystyczna odbędzie się wokół naszego kościoła. O przygotowanie czterech ołtarzy w tym roku prosimy: ołtarz pierwszy Róże Różańcowe, ołtarz drugi Zespół teatralny Misterium, ołtarz trzeci Zespół muzyczny Boski Sqad, ołtarz czwarty Krąg Biblijny. Procesja rozpocznie się po Mszy św. o 11.00. Ponieważ nadal obowiązuje przepis o tylko 150 osobach mogących brać udział w publicznych zgromadzeniach prosimy o uszanowanie tej decyzji. Nie będzie Mszy o godz. 12.15.

niedziela, 24 maja 2020

Ogłoszenia - 7 Niedziela Wielkanocna WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

W liturgii Kościoła w tym tygodniu: we wtorek – św. Filipa Nereusza, w piątek św. Urszuli Ledóchowskiej. Przyszła niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, czyli tzw. Zielone Świątki.

Nabożeństwa majowe w naszym kościele codziennie po wieczornej Mszy świętej. Serdecznie zapraszamy.

niedziela, 17 maja 2020

Ogłoszenia - 6 Niedziela Wielkanocna

W liturgii Kościoła w tym tygodniu: w piątek wspomnienie św. Rity, patronki kobiet w stanie błogosławionym;
- Przyszła niedziela to Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego;
 
Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się w najbliższy piątek, o godz. 19.30 w kościele. Ponieważ jest to grupa 70 dzieci, prosimy by na spotkanie przyszedł jeden z rodziców.

niedziela, 10 maja 2020

Ogłoszenia - 5 Niedziela Wielkanocna

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
We czwartek – św. Macieja Apostoła; w sobotę – św. Andrzeja Boboli kapłana i męczennika.

Przez cały maj, nabożeństwa ku czci Matki Bożej codziennie po wieczornej Mszy świętej. Zapraszamy.

Możliwe jest już branie udziału w większej ilości wiernych w Mszach świętych. Powierzchnia naszego kościoła po wyjaśnieniu szczegółów zarządzenia pozwala na dużą, bo ok. 80 osobową liczbę wiernych. Póki co na Mszach nie było więcej niż 30 osób. Zatem, jeżeli nie mamy wątpliwości co do swojego stanu zdrowia zapraszamy na Mszę i w niedzielę i w tygodniu. Oczywiście nadal obowiązują maseczki.

niedziela, 3 maja 2020

Ogłoszenia - 4 Niedziela Wielkanocna

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
w poniedziałek – św. Floriana, patrona strażaków;
we wtorek - św. Stanisława Kaźmierczyka, patrona Nadzwyczajnych Szafarzy Eucharystii;
w środę Świętych Apostołów Filipa i Jakuba;
w piątek Uroczystość św. Stanisława, bpa i Męczennika. U nas odpust ku czci drugiego patrona parafii. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
Wszystkim solenizantom tych dni  składamy serdeczne życzenia imieninowe. Tego dnia nie obowiązuje post.

sobota, 25 kwietnia 2020

Ogłoszenia - 3 Niedziela Wielkanocna

Trwamy w radosnym okresie Zmartwychwstania Chrystusa. Liturgiczny okres wielkanocny trwać będzie do Niedzieli Zesłania Ducha świętego, czyli w tym roku do 31 maja.

W tym tygodniu w środę wspomnienie św. Katarzyny ze Sieny. W przyszłą niedzielę 3 maja, Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski.

sobota, 18 kwietnia 2020

Ogłoszenia - 2 Niedziela Wielkanocna

Niedziela dzisiejsza obchodzona jest w Kościele Powszechnym jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Nadal obowiązuje przepis tylko 5 osób wewnątrz kościoła.

Dziś również rozpoczyna się 76 Tydzień Miłosierdzia. Przypominamy, że w naszej parafii od sześciu lat działa tzw. „Fundusz Marcinowy”, czyli nieformalna fundacja finansująca obiady dla biednych dzieci w szkołach. Obecnie nie płacimy za obiady w szkole, ale płacimy za obiady dowożone codziennie do dwóch osób będących w takiej potrzebie. Środki na ten fundusz pochodzą od prywatnych darczyńców a także z ofiar składanych do skarbony św. Antoniego. Koronkę do Miłosierdzia Bożego odmawiamy wspólnie w każdy piątek na zakończenie wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu, o godz. 17.45.

sobota, 18 kwietnia 2020

Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego

Pamiętajmy, że dzisiaj nadal obowiązują przepisy o tylko 5 osobach biorących udział w nabożeństwie. Zatem zostańmy jeszcze tę niedzielę w domach. Obowiązkowe też są we wnętrzu kościoła maseczki na twarzach.

sobota, 11 kwietnia 2020

Ogłoszenia - Niedziela Wielkanocna 2020

Wyjątkowa sytuacja w jakiej znaleźliśmy się na całym świecie sprawia, że zarówno dziś jak i jutro, w drugi dzień Świąt Wielkanocnych pozostając w swoich domach modlimy się czcząc Zmartwychwstanie Chrystusa bez udziału w Eucharystii w kościele. Msze święte będą odprawiane w normalnych godzinach, ale nadal przypominamy o górnej granicy tylko 5 osób w niej biorących. Pozostawmy tę możliwość tym, którzy zamówili intencję mszalną.

sobota, 11 kwietnia 2020

WIELKA SOBOTA 2020

Kulminacja Triduum Paschalnego. Radość mimo wszystko

sobota, 4 kwietnia 2020

Ogłoszenia - Niedziela Palmowa 2020

Dzisiejsza niedziela otwiera przed nami jedyny i wyjątkowy czas Wielkiego Tygodnia. Rzeczywistość w jakiej przychodzi nam teraz żyć sprawia, że będzie ona inna niż zwykle.
Nie będzie tradycyjnego poświęcenia palm. Prosimy by nie przynosić ich do kościoła ani w jego pobliże. W Mszach może uczestniczyć tylko 5 osób.

Poniedziałek, 30 marca 2020

Ogłoszenia - 5 Niedziela Wielkiego Postu

Przed nami ostatni tydzień przed Niedzielą Palmową. To będzie zupełnie inny wymiar Świąt Wielkiej Nocy. Nie będzie żadnych wspólnych celebracji liturgicznych. Zachęcamy do zrobienia palmy, ale nie będzie możliwości jej poświęcenia w tradycyjnej formie. Nie będzie też wspólnej spowiedzi wielkanocnej. Zarządzenie Ministerstwa Zdrowia o maksymalnie 5-osobowym uczestnictwie w liturgii sprawiają, że nie będzie to możliwe. Spowiedź zorganizujemy natychmiast po ustaniu epidemii.

niedziela, 15 marca 2020

Ogłoszenia - 3 Niedziela Wielkiego Postu

W tym tygodniu, we czwartek wypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Wszystkim solenizantom, którym patronuje św. Józef składamy serdeczne życzenia imieninowe.

W każdą niedzielę Gorzkie  Żale  z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Natomiast w piątki zapraszamy na Drogę Krzyżową: o godz. 16.30, 17.15 i o 19.00.

Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu oraz na budowę Grobu i Ciemnicy można składać do oznaczonej skarbonki.

wtorek, 10 marca 2020

Ogłoszenia - 2 Niedziela Wielkiego Postu

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.00. Natomiast w piątki zapraszamy na Drogę Krzyżową: dzieci o godz. 16.30, dorosłych o godz. 17.15 oraz o 19.00. Na godz. 19.00 zapraszamy szczególnie młodzież i wszystkich, którym praca uniemożliwia przyjście do kościoła wcześniej.

Parafialne rekolekcje wielkopostne zarówno dla dorosłych jak i dla uczniów szkoły podstawowej i obu szkół średnich odbędą się w naszej parafii w dniach od 22 do 25 marca.

niedziela, 1 marca 2020

Ogłoszenia - 1 Niedziela Wielkiego Postu

Przez cały Wielki Post Gorzkie Żale  z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.00. Prosimy, aby na Gorzkich Żalach zajmować miejsca stronami: kobiety po prawej, południowej stronie, a mężczyźni po stronie lewej, czyli północnej.  Poszczególne części tego nabożeństwa śpiewamy na przemian.

Natomiast w piątki zapraszamy na Drogę Krzyżową: dzieci o godz. 16.30, dorosłych o godz. 17.15 oraz o 19.00. Na godz. 19.00 zapraszamy szczególnie młodzież i wszystkich pracujących.


W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.00, Msza św. dla dzieci o 16.30 i po niej droga krzyżowa, po czym dalszy ciąg spowiedzi i wieczorna Msza św. o godz. 18.00. W sobotę wizyta z Komunią św. do chorych od godz. 9.00.