18Poniedziałek, 18 października 2021Juliana, Łukasza, Bogumiła
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
niedziela, 30 maja 2021

Ogłoszenia - 9 Niedziela Zwykła - Trójcy Przenajświętszej

Dzisiejsza Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy w naszej Archidiecezji okres spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
- w poniedziałek – święto Nawiedzenia Matki Bożej; we wtorek wspomnienie św. Justyna; we wtorek rozpoczynamy miesiąc czerwiec, czas szczególnej czci okazywanej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Codziennie po wieczornej Mszy św. będziemy odmawiać litanię do Serca Jezusowego, z wyjątkiem piątków, kiedy to litanię będziemy śpiewać na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu, zamiast koronki do Bożego Miłosierdzia, o godz. 17:45.

W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte w porządku niedzielnym. Nie będzie tego dnia Mszy świętej o godz. 12:15. Po Mszy o 11.00 wyruszy uroczysta procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Trasa procesji jak w ubiegłe lata. Prosimy poszczególne rejony i osoby odpowiedzialne z Rady Parafialnej o zbudowanie i udekorowanie ołtarzy.

niedziela, 23 maja 2021

Ogłoszenia - Niedziela Zesłania Ducha Świętego

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
Jutro drugi dzień Zielonych Świąt, Uroczystość MB Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
We środę wsp. św. Filipa Nereusza. W tym dniu odbędzie się w naszej parafii Uroczystość udzielenia naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. W czwartek święto Chrystusa Najwyższego Kapłana;.
W sobotę wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej. W tym dniu w katedrze na Wawelu odbędą się święcenia kapłańskie diakonów naszego Seminarium Duchownego.

W najbliższą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej która kończy czas spowiedzi i wielkanocnej Komunii św. nakazanej przykazaniami kościelnymi.

niedziela, 16 maja 2021

Ogłoszenia - Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
- W piątek wspomnienie św. Jana Nepomucena, kapłana i męczennika;
- w sobotę św. Rity, patronki kobiet w stanie błogosławionym;
- Przyszła niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, czyli tzw. Zielone Świątki.

niedziela, 9 maja 2021

Ogłoszenia - 6 Niedziela Wielkanocna

W liturgii Kościoła w tym tygodniu: w piątek święto św. Macieja Apostoła;
Przyszła niedziela to Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a za tydzień Zesłanie Ducha świętego, czyli Zielone Świątki.

Wczoraj dzieci z klas trzecich szkoły podstawowej pierwszy raz przystąpiły do Komunii św. Każda z klas miała swoją indywidualną Mszę św. Wszystko odbyło się w skupieniu i podniosłej atmosferze. Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy angażowali się w przygotowanie tej uroczystości.
Najbliższy tydzień, to tzw. Biały Tydzień dla wszystkich tych dzieci.

niedziela, 2 maja 2021

Ogłoszenia - 5 Niedziela Wielkanocna

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
Jutro Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski a także nasze święto narodowe. Msze święte w tym dniu o godz. 7.00, 9.00, 10.00 i 18.00. Na 18.00 zapraszamy tegorocznych maturzystów z naszej parafii.
We wtorek wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków, we środę św. Stanisława Kaźmierczyka, patrona Nadzwyczajnych Szafarzy Eucharystii, w czwartek – świętych Apostołów Filipa i Jakuba. W sobotę Uroczystość św. Stanisława bpa i męczennika. W naszej parafii dzień odpustu. Tego dnia odbędzie się uroczystość I Komunii św. dzieci z klas trzecich.

niedziela, 25 kwietnia 2021

Ogłoszenia - 4 Niedziela Wielkanocna

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
We czwartek – św. Katarzyny ze Sieny;
Wszystkim solenizantkom składamy serdeczne życzenia imieninowe.

W sobotę rozpoczęcie nabożeństw majowych. Codziennie po wieczornej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i śpiew litanii loretańskiej.

niedziela, 18 kwietnia 2021

Ogłoszenia - 3 Niedziela Wielkanocna

Trwamy w radosnym okresie Zmartwychwstania Chrystusa. Liturgiczny okres wielkanocny trwać będzie do Niedzieli Zesłania Ducha świętego, czyli w tym roku do 23 maja.

W tym tygodniu w piątek Uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski. Wszystkim solenizantom, którym patronuje św. Wojciech składamy serdeczne życzenia imieninowe.

Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

Ogłoszenia - Niedziela Miłosierdzia

Niedziela dzisiejsza obchodzona jest w Kościele Powszechnym jako Niedziela Miłosierdzia Bożego.

Dziś również rozpoczyna się 77 Tydzień Miłosierdzia. Przypominamy, że w naszej parafii od siedmiu lat działa tzw. „Fundusz Marcinowy”, czyli nieformalna fundacja finansująca obiady dla biednych dzieci w szkołach. Obecnie nie płacimy za obiady w szkole, ale nasza parafialna Caritas przez cały czas pomaga osobom będącym w potrzebie. Środki na ten fundusz pochodzą od prywatnych darczyńców a także z ofiar składanych do skarbony św. Antoniego. Koronkę do Miłosierdzia Bożego odmawiamy wspólnie w każdy piątek na zakończenie wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu, o godz. 17.45.

niedziela, 4 kwietnia 2021

Ogłoszenia - Wielkanoc 2021

Jutro Drugi Dzień Świąt Wielkanocnych. Msze święte w porządku niedzielnym. Będzie również Msza o 16.30. Jutrzejsza składka przeznaczona jest na potrzeby Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie.

Składamy gorące Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Złożono na ten cel 1.851 zł a także za ofiary składane przy adoracji krzyża. Są one przeznaczone na utrzymanie Grobu Chrystusa w Jerozolimie.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy swoją pracą przyczynili się do pięknego i głębokiego przeżycia tych świąt i całej liturgii Wielkiego Tygodnia. Mimo rygorystycznych ograniczeń Triduum Paschalne jak i liturgia świąteczna była piękną modlitwą całej naszej parafii.

niedziela, 28 marca 2021

Ogłoszenia - Niedziela Palmowa

Dzisiejsza niedziela otwiera przed nami jedyny i wyjątkowy czas Wielkiego Tygodnia. Poświęcenie palm na początku każdej Mszy św.

piątek, 26 marca 2021

Od soboty 27.03.21 obowiązuje w naszym kościele limit 80 osób

W związku z wprowadzeniem nowych przepisów o zwalczaniu pandemii, bardzo prosimy o przestrzeganie zarówno limitu 80 osób wewnątrz świątyni jak i zachowanie odległości 1,5 m między osobami. W niedziele i święta będziemy wchodzić do kościoła tylko głównym wejściem i kiedy wewnątrz będzie już dopuszczalna liczba wiernych, drzwi zostaną zamknięte. Wyjście będzie odbywać się przez wszystkie troje drzwi.

niedziela, 21 marca 2021

Ogłoszenia - 5 Niedziela Wielkiego Postu

W tym tygodniu we czwartek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Od wielu lat święto to przeżywamy jako dzień świętości życia. Wzorem lat ubiegłych zachęcamy do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Sprzed ołtarza można zabrać do domu karteczki z tekstem zobowiązania duchowej adopcji. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.

W najbliższą sobotę parafialna spowiedź wielkopostna. Od godz. 7.00 do 10.00 i od 15.00 do godz. 18.00. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie nieczynna. Sprawy pogrzebu prosimy zgłaszać telefonicznie.

Przypominamy, że cały czas jest możliwość odwiedzin chorych w domach. Termin wizyty trzeba wcześniej ustalić indywidualnie.

niedziela, 14 marca 2021

Ogłoszenia - 4 Niedziela Wielkiego Postu

W tym tygodniu w piątek przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Rok który obecnie przeżywamy jest Rokiem św. Józefa. Przez jego zatem wstawiennictwo módlmy się do Boga w naszych codziennych sprawach a także o ustanie epidemii. Wszystkim, którym patronuje św. Józef składamy serdeczne życzenia imieninowe.

W piątki zapraszamy na Drogę Krzyżową: dla dzieci o godz. 16.30, dla starszych o godz. 17.15 i dla młodzieży i starszych o 19.00, a w niedzielę Gorzkie Żale o godz. 17.00

niedziela, 7 marca 2021

Ogłoszenia - 3 Niedziela Wielkiego Postu

W każdą niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Natomiast w piątki zapraszamy na Drogę Krzyżową: o godz. 16.30, 17.15 i o 19.00. Tym, którzy nie mogą przyjść na Gorzkie Żale polecamy wysłuchanie kolejnych tegorocznych kazań pasyjnych na naszej stronie internetowej.

Męska Róża Różańcowa św. Rafała Kalinowskiego a także Róża św. Barbary zapraszają w swoje szeregi nowych członków. Osoby które pragną włączyć się w modlitwę różańcową proszone są o kontakt z ks. Romanem.


niedziela, 28 lutego 2021

Ogłoszenia - 2 Niedziela Wielkiego Postu

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.00. Przypominamy, że przez cały Wielki Post dodatkowa Msza św. przed nabożeństwem o godz. 16.30. Natomiast w piątki zapraszamy na Drogę Krzyżową: dzieci o godz. 16.30, dorosłych o godz. 17.15 oraz o 19.00. Na godz. 19.00 zapraszamy szczególnie młodzież i wszystkich, którym praca uniemożliwia przyjście do kościoła wcześniej.

W tym tygodniu we czwartek w liturgii wspomnienie św. Kazimierza. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia imieninowe. Dzisiaj swoje imieniny obchodzi ks. Roman. Jemu również życzymy Bożego błogosławieństwa i ludzkiej życzliwości.