25Czwartek, 25 kwietnia 2024Marek, Jarosław, Wasyl
niedziela, 4 czerwca 2023

Ogłoszenia - Niedziela Trójcy Świętej

W liturgii w tym tygodniu: We czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte w porządku niedzielnym. O godz. 11.00 uroczysta suma po której rozpoczniemy procesję eucharystyczną do czterech ołtarzy ulicami naszego miasta. Nie będzie tego dnia Mszy o 12.15. Trasa procesji jak w ubiegłe lata. Prosimy poszczególne rejony i osoby odpowiedzialne z Rady Parafialnej o zbudowanie i udekorowanie ołtarzy.

poniedziałek, 29 maja 2023

Ogłoszenia - Niedziela Zesłania Ducha Świętego

- Jutro drugi dzień Zielonych Świąt, Uroczystość MB Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Kancelaria będzie nieczynna. We środę święto Nawiedzenia Matki Bożej, we czwartek święto Chrystusa Wiecznego Kapłana; w sobotę wspomnienie świętych męczenników afrykańskich;
- We środę na Mszy wieczornej uczniowie klas ósmych naszej parafii przyjmą sakrament bierzmowania. Udzieli go ks. Infułat Bronisław Fidelus. Spowiedź przed bierzmowaniem będzie w poniedziałek o godz. 16:00.

niedziela, 21 maja 2023

Ogłoszenia - 7 Niedziela Wielkanocna (Wniebowstąpienie)

- we środę wspomnienie NMP Wspomożenia Wiernych, w piątek wspomnienie św. Filipa Nareusza. Będzie to również Dzień Matki. Wszystkim mamom składamy serdeczne życzenia zdrowia i Bożego Błogosławieństwa.

poniedziałek, 15 maja 2023

Ogłoszenia - 6 Niedziela Wielkanocna

We wtorek św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Przyszła niedziela to Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a za 2 tygodnie Zesłanie Ducha świętego, czyli Zielone Świątki.

niedziela, 7 maja 2023

Ogłoszenia - 5 Niedziela Wielkanocna

W poniedziałek przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika. W naszej parafii to uroczystość odpustowa. Msze św. o godz. 7:00 i 18:00. Suma Odpustowa o godz. 18:00 zakończona będzie procesją wokół kościoła i modlitwą przy ołtarzu św. Stanisława. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom, szczególnie ks. Proboszczowi, życzymy zdrowia i opieki świętego Patrona na każdy dzień.

niedziela, 30 kwietnia 2023

Ogłoszenia - 4 Niedziela Wielkanocna

Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania kapłańskie i zakonne.

niedziela, 23 kwietnia 2023

Ogłoszenia - 3 Niedziela Wielkanocna

Trwamy w radosnym okresie Zmartwychwstania Chrystusa. Liturgiczny okres wielkanocny trwać będzie do Niedzieli Zesłania Ducha świętego.

poniedziałek, 10 kwietnia 2023

Ogłoszenia - Niedziela Wielkanocna 2023

Jutro Drugi Dzień Świąt Wielkanocnych. Msze święte w porządku niedzielnym. Jutrzejsza składka przeznaczona jest na potrzeby Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie.

piątek, 7 kwietnia 2023

Życzenia wielkanocne 2023

Po mrokach śmierci jaśnieje światło Zmartwychwstałego Pana, który jest Drogą, Prawdą i Życiem.

poniedziałek, 3 kwietnia 2023

Ogłoszenia - Niedziela Palmowa 2023

Dzisiejsza niedziela otwiera przed nami jedyny i wyjątkowy czas Wielkiego Tygodnia. Po wieczornej Mszy św. o godz. 19.00 zgromadzimy się przy szkole podstawowej nr 8 skąd rozpoczniemy nabożeństwo drogi krzyżowej ulicami naszego miasta. Zapraszamy by przyjść całymi rodzinami i włączyć się zarówno w śpiew jak i w niesienie krzyża. Prosimy też, by zabrać ze sobą świece.

niedziela, 26 marca 2023

Ogłoszenia - 5 Niedziela Wielkiego Postu

Rozpoczęliśmy dzisiaj parafialne rekolekcje wielkopostne. Otoczmy modlitwą naszego księdza rekolekcjonistę prosząc Boga o dar słowa dla niego i otwartość serca dla nas. Bardzo prosimy z zapoznanie się z programem rekolekcji i wzięcie w nich udziału. Szczególnie prosimy rodziców i dopilnowanie rekolekcji dla swoich dzieci. ¨ W trakcie rekolekcji (od poniedziałku do środy) nie będzie Mszy św. porannych o godz. 7:00.

czwartek, 23 marca 2023

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2023

Zapraszamy do zapoznania się z programem tegorocznych rekolekcji wielkopostnych.

niedziela, 19 marca 2023

Ogłoszenia - 4 Niedziela Wielkiego Postu

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy parafialne rekolekcje wielkopostne. Bardzo prosimy o zapoznanie się z programem rekolekcji i skorzystanie z możliwości dobrego przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Szczególnie prosimy rodziców o dopilnowanie udziału swoich dzieci. W poniedziałek, wtorek i środa nauka dla uczniów młodszych o godz. 16.00 i starszych o godz. 17.00. Dla młodzieży nauki rekolekcyjne po Mszy o 18.00. Spowiedź wielkanocna będzie w sobotę przed Niedzielą Palmową.

poniedziałek, 13 marca 2023

Ogłoszenia - 3 Niedziela Wielkiego Postu

W każdą niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Natomiast w piątki zapraszamy na Drogę Krzyżową: o godz. 16.30, 17.15 i o 19.00. Tym, którzy nie mogą przyjść na Gorzkie Żale polecamy wysłuchanie kolejnych tegorocznych kazań pasyjnych na naszej stronie internetowej.