26Poniedziałek, 26 lutego 2024Bogumił, Aleksandra, Mirosława
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
czwartek, 14 kwietnia 2022

TRIDUUM PASCHALNE 2022

Zapraszamy do wspólnego przeżywania najpiękniejszej Liturgii w te jedyne dni w roku. Do rozpamiętywania Chrystusowej Paschy, czyli przejścia ze Śmierci do Życia.

wtorek, 12 kwietnia 2022

Ogłoszenia - Niedziela Palmowa 2022

Dzisiejsza niedziela otwiera przed nami jedyny i wyjątkowy czas Wielkiego Tygodnia. Po wieczornej Mszy św. o godz. 19.00 zgromadzimy się przy szkole podstawowej nr 8 skąd rozpoczniemy nabożeństwo drogi krzyżowej ulicami naszego miasta. Zapraszamy by przyjść całymi rodzinami i włączyć się zarówno w śpiew jak i w niesienie krzyża. Prosimy też, by zabrać ze sobą świece.

poniedziałek, 4 kwietnia 2022

Ogłoszenia - 5 Niedziela Wielkiego Postu

W najbliższą sobotę parafialna spowiedź wielkopostna. Od godz. 7.00 do 10.00 i od 15.00 do godz. 18.00. Kancelaria parafialna w tym dniu będzie nieczynna.

Z Komunią św. i spowiedzią do chorych przed Świętami Wielkanocnymi pójdziemy we wtorek 12 kwietnia. Prosimy zadbać o to by na Święta nikt nie został bez możliwości spowiedzi i Komunii. Osoby starsze i chore można zapisywać w zakrystii bądź w kancelarii.

niedziela, 27 marca 2022

Ogłoszenia - 4 Niedziela Wielkiego Postu

Rozpoczęliśmy parafialne rekolekcje wielkopostne. Bardzo prosimy o zapoznanie się z programem rekolekcji i skorzystanie z możliwości dobrego przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Szczególnie prosimy rodziców o dopilnowanie udziału swoich dzieci. W poniedziałek i wtorek nauka dla uczniów o godz. 16.30 i 17.00.

niedziela, 20 marca 2022

Ogłoszenia - 3 Niedziela Wielkiego Postu

W piątek - uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Od wielu lat święto to przeżywamy jako Dzień Świętości Życia. Wzorem lat ubiegłych zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Sprzed ołtarza można zabrać do domu karteczki z tekstem zobowiązania Duchowej Adopcji. Msze św. w naszym kościele o godz. 7:00, 9:00 i 18:00.

niedziela, 13 marca 2022

Ogłoszenia - 2 Niedziela Wielkiego Postu

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.00. Natomiast w piątki zapraszamy na Drogę Krzyżową: dzieci o godz. 16.30, dorosłych o godz. 17.15 oraz o 19.00. Na godz. 19.00 zapraszamy szczególnie młodzież i wszystkich, którym praca uniemożliwia przyjście do kościoła wcześniej.

niedziela, 6 marca 2022

Ogłoszenia - 1 Niedziela Wielkiego Postu

Przez cały Wielki Post Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17:00. Prosimy, aby na Gorzkich Żalach zajmować miejsca stronami: kobiety po prawej, południowej stronie, a mężczyźni po stronie lewej, czyli północnej. Poszczególne części tego nabożeństwa śpiewamy na przemian.

niedziela, 27 lutego 2022

Ogłoszenia - 8 Niedziela Zwykła

Przed nami ostatnie dni przed rozpoczęciem Wielkiego Postu. W tym tygodniu we środę wypada Popielec. Naszym przygotowaniem do owocnego przeżycia Wielkiego Postu będzie nabożeństwo czterdziestogodzinne w najbliższy poniedziałek i wtorek. W oba te dni rozpoczniemy wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00, po czym koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwa indywidualna do wieczornej Mszy św. Kancelaria parafialna w obu tych dniach będzie nieczynna.

niedziela, 20 lutego 2022

Ogłoszenia - 7 Niedziela Zwykła

W liturgii w tym tygodniu: we wtorek – święto Katedry św. Piotra. W środę – wspomnienie św. Polikarpa biskupa i męczennika.

niedziela, 13 lutego 2022

Ogłoszenia - 6 Niedziela Zwykła

W liturgii w tym tygodniu: w poniedziałek świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” załączona jest płyta CD z kolejnymi Księgami Pisma św. Dziś Księga Kapłańska, Liczb i Powtórzonego Prawa. Może okazać się to bardzo przydatne dla osób słabowidzących a także do słuchania w czasie podróży samochodem. Polecamy lutowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”, a w zakrystii można nabyć najnowszy numer pisma dla dzieci STAŚ.

niedziela, 6 lutego 2022

Ogłoszenia - 5 Niedziela Zwykła

W liturgii w tym tygodniu: we czwartek – św. Scholastyki, w piątek – wspomnienie Matki Bożej z Lourdes.

Za tydzień druga niedziela miesiąca. Po Mszy św. o 9.30 spotkanie Róż Różańcowych i zmiana tajemnic.

niedziela, 30 stycznia 2022

Ogłoszenia - 4 Niedziela Zwykła

W liturgii w tym tygodniu: jutro św. Jana Bosko, we środę święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej. W Kościele jest to Dzień Życia Konsekrowanego. Msze święte w tym dniu o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Na każdej Mszy poświęcenie gromnic. Kancelaria w tym dniu będzie nieczynna. W sobotę – wsp. św. Agaty.

niedziela, 23 stycznia 2022

Ogłoszenia - 3 Niedziela Zwykła

W liturgii w tym tygodniu: w poniedziałek św. Franciszka Salezego, we wtorek – święto Nawrócenia św. Pawła, w środę – świętych Tymoteusza i Tytusa, w piątek św. Tomasza z Akwinu. W przyszłym tygodniu Uroczystość Matki Bożej Gromnicznej. Na każdej Mszy poświęcenie świec gromnicznych. Jeśli ktoś nie ma gromnicy, można ją nabyć w zakrystii.

niedziela, 16 stycznia 2022

Ogłoszenia - 2 Niedziela Zwykła

W liturgii w tym tygodniu: we środę – św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa; we czwartek św. Sebastiana męczennika; w piątek – św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

Za dwa tygodnie będzie Uroczystość Ofiarowania Pańskiego, czyli Święto Matki Bożej Gromnicznej. W zakrystii można już zaopatrzyć się w świece gromniczne, jeśli ktoś nie ma gromnicy w domu. Na zakończenie okresu śpiewania kolęd, w niedzielę 30 stycznia odbędzie się w naszym kościele koncert kolęd w wykonaniu chórów z naszego regionu.