20Sobota, 20 lipca 2024Czesław, Hieronim, Fryderyk
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 19:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
niedziela, 2 czerwca 2024 Liczba wyświetleń: 236

Ogłoszenia - 9 Niedziela Zwykła

W liturgii w tym tygodniu: - w poniedziałek św. Karola Lwangi i towarzyszy męczenników, w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Matki Bożej. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Będzie to również I piątek miesiąca. Spowiedź przed Mszą poranną oraz dla dzieci od godz. 16.00 po czym Msza św. dla nich i dalszy ciąg spowiedzi dla dorosłych.
Ogłoszenia - 9 Niedziela Zwykła

Serdeczne podziękowania kierujmy do wszystkich, którzy przyczynili się do pięknego i godnego przeżycia tegorocznej procesji Bożego Ciała. Dziękujemy osobom które przygotowywały ołtarze, rodzicom za liczny udział dzieci, Policji za zapewnienie bezpieczeństwa na całej trasie, wszystkim za liczny i rozmodlony udział w tej wyjątkowej modlitwie.
Serdecznie dziękujemy też za ofiary na budowę ołtarzy. Zebrano ogółem 1.883 zł.

Do najbliższego czwartku trwa Oktawa Bożego Ciała. Codziennie po wieczornej Mszy św. procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich parafian. Szczególnie zachęcamy do udziału dzieci Pierwszokomunijne i rocznicowe a także dzieci do kwiatków i dzwonków. Na zakończenie Oktawy w czwartek poświęcenie bukietów kwiatów i ziół.

Za tydzień druga niedziela miesiąca. Spotkanie Róż Różańcowych po Mszy św. o godz. 9:30.

15 czerwca odbędą się uroczystości beatyfikacyjne ks. Michała Rapacza w Sanktuarium w Łagiewnikach. Organizujemy wspólny wyjazd na to wydarzenie. Od dzisiaj do przyszłej niedzieli można się na to zapisać w zakrystii. Koszt wyjazdu 30 zł.  

Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary w ramach składki na sprzątanie naszej świątyni.

W dalszym ciągu zachęcamy do nabywania i czytania „Gościa Niedzielnego”. Dzisiaj ciekawe artykuły związane z kultem Eucharystii. W zakrystii można już nabyć najnowszy, czerwcowy numer miesięcznika dla dzieci STAŚ.

Przy kaplicy Miłosierdzia Bożego można składać nowe zabawki, materiały plastyczne i przybory szkolne dla dzieci i młodzieży, które pomogą w zorganizowaniu pikniku dla dzieci w czasie festynu odpustowego który planujemy na niedzielę 30 czerwca.

W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności śp. Seweryn Kaczmarek i Władysław Pieczonka. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.