20Sobota, 20 lipca 2024Czesław, Hieronim, Fryderyk
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 19:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
niedziela, 26 maja 2024 Liczba wyświetleń: 541

Ogłoszenia - 8 Niedziela Zwykła Uroczystość Trójcy Świętej

W liturgii w tym tygodniu: We czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte w porządku niedzielnym. O godz. 11.00 uroczysta suma po której rozpoczniemy procesję eucharystyczną do czterech ołtarzy ulicami naszego miasta. Nie będzie tego dnia Mszy o 12.15. Trasa procesji ulegnie w tym roku lekkiej zmianie z uwagi na trwające prace przy przebudowie skrzyżowania.
Ogłoszenia - 8 Niedziela Zwykła Uroczystość Trójcy Świętej

Prosimy poszczególne rejony i osoby odpowiedzialne z Rady Parafialnej o zbudowanie i udekorowanie ołtarzy. Przypominamy:
Ołtarz I przy ul. Kościelnej – przygotowują mieszkańcy ulicy Piłsudskiego
i przyległych.
Ołtarz II na Rynku – przygotowują mieszkańcy Piasków i ulic św. Stanisława, Kościuszki i przyległych.
Ołtarz III na Starowiejskiej – przygotowują mieszkańcy os. Widokowego i starych osiedli.
Ołtarz IV przy pomniku ks. Mariana Luzara – przygotowują mieszkańcy ulic: Luzara, Kościelnej, Starowiejskiej i przyległych.

Zapraszamy do udziału dzieci Pierwszokomunijne a także dzieci do kwiatków i dzwonków. Próba dla tych dzieci we środę o godz. 17.30. Okazja do spowiedzi przez Bożym Ciałem w poniedziałek, wtorek i środę od 17.30 do wieczornej Mszy.

Do oznaczonej skarbony można składać ofiary na budowę i dekorację ołtarzy.

Po Bożym Ciele codziennie po wieczornej Mszy św. odprawiać będziemy procesję wokół kościoła w ramach oktawy tego święta.

W tym tygodniu wypada I sobota miesiąca. Wizyta z posługą sakramentalną do chorych od godz. 9.00. Prosimy zgłaszać osoby starsze lub chore w zakrystii.

Za tydzień pierwsza niedziela czerwca. Tradycyjnie składka będzie przeznaczona na sprzątanie naszej świątyni.

Do piątku zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy po wieczornej Mszy św. Od soboty zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe. W ramach Oktawy Bożego Ciała śpiew litanii podczas procesji wokół kościoła po wieczornej Mszy św.

W dalszym ciągu zachęcamy do nabywania i czytania „Gościa Niedzielnego”. W nim ciekawy artykuł o nowych wytycznych odnośnie rozumienia pojęcia cudu. Jest też do nabycia Gość specjalny poświęcony świętym matkom a także miesięcznik dla dzieci STAŚ.

Osoby zapisane na wrześniową pielgrzymkę na Sycylię i Maltę prosimy o wpłatę drugiej raty w wysokości 2.000 zł do końca maja w zakrystii.

W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności śp. Józef Haberek. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.