20Sobota, 20 lipca 2024Czesław, Hieronim, Fryderyk
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 19:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
niedziela, 19 maja 2024 Liczba wyświetleń: 307

Ogłoszenia - Zesłanie Ducha Świętego

W liturgii Kościoła w tym tygodniu: - Jutro drugi dzień Zielonych Świąt, Uroczystość MB Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Kancelaria będzie nieczynna. W czwartek święto Chrystusa Wiecznego Kapłana a w piątek Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.
Ogłoszenia - Zesłanie Ducha Świętego

W najbliższą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej która kończy czas spowiedzi i wielkanocnej Komunii św. nakazanej przykazaniami kościelnymi.

Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy codziennie po wieczornej Mszy św.

W najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 9:30 rocznica Pierwszej Komunii Św. dzieci z obecnych klas czwartych. Spowiedź dla nich będzie w piątek o godz. 17:00.

Osoby zapisane na wrześniową pielgrzymkę na Sycylię i Maltę prosimy o wpłatę drugiej raty w wysokości 2.000 zł do końca maja w zakrystii.

Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary w ramach składki inwestycyjnej. Zakończyły się prace przy naprawie i renowacji estrady przy domu katechetycznym.

Za niecałe dwa tygodnie Uroczystość Bożego Ciała. Zgodnie z tradycją bardzo prosimy o przygotowanie czterech ołtarzy na procesję eucharystyczną. Z powodu remontu skrzyżowania trasa procesji ulegnie lekkiej zmianie. Pójdziemy od kościoła w lewo, w ulicę Kościelną potem w prawo w ulicę Starowiejską do ul Piłsudskiego i przez rynek wrócimy ulicą Młoszowską.  Od dziś do oznaczonej skarbony można złożyć ofiarę na budowę i dekorację ołtarzy na tegoroczną procesję.

Zachęcamy do nabywania i czytania „Gościa Niedzielnego” a także miesięcznika dla dzieci STAŚ. Pod chórem można nabyć specjalny numer „Gościa Niedzielnego”, poświęcony świętym matkom (cena: 14 zł).

W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności śp. Grzegorz Baranek. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.