23Piątek, 23 kwietnia 2021Jerzy, Wojciech
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 16:30, 18:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
niedziela, 26 listopada 2017

Ogłoszenia - 34 Niedziela Zwykła Chrystusa Króla

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
- we czwartek – św. Andrzeja Apostoła;
- W przyszłą niedzielę rozpocznie się Adwent. Na Mszy św. o godz. 6.30 poświęcone zostaną opłatki na wigilię Bożego Narodzenia. Informujemy, że nikt z naszej parafii nie roznosi opłatków po domach i nikt nie ma od nas takiego upoważnienia. Ofiary składane przy opłatkach są wynagrodzeniem dla pracowników kościoła za całoroczną pracę.

niedziela, 11 czerwca 2017

Ogłoszenia - Niedziela Trójcy Świętej

Dzisiejsza Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy w naszej Archidiecezji okres spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej.
W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
- we wtorek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy; we środę bł. Michała Kozala;
- we środę na Mszy św. o godz. 18.00 uroczyste udzielenie sakramentu Bierzmowania młodzieży z klas trzecich gimnazjum z naszej parafii. Sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej udzieli im ks. Kard. Stanisław Dziwisz. Spowiedź przed bierzmowaniem we wtorek od godz. 17.00. Ostateczna próba liturgiczna dla młodzieży jutro, w poniedziałek o godz. 18.30.

niedziela, 28 maja 2017

Ogłoszenia - 7 Niedziela Wielkanocna WNIEBOWSTĄPIENIE


1W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
w poniedziałek – św. Urszuli Ledóchowskiej;
we środę Święto Nawiedzenia NMP;
w czwartek św. Justyna;
w piątek pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź dla dzieci od godz. 15.00 po czym o 16.00 Msza św. dla nich i dalszy ciąg spowiedzi.
w sobotę – pierwszych męczenników Ugandyjskich, Karola Lwangi i towarzyszy; Wyjazd z Komunią św. do chorych od godz. 9.00
Przyszła niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, czyli tzw. Zielone Świątki.

piątek, 26 maja 2017

Ogłoszenia - 6 Niedziela Wielkancna

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

w poniedziałek – wspomnienie św. Rity, patronki kobiet w stanie błogosławionym;
we środę – wspomnienie Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych;
w piątek – św. Filipa Nereusza;
Przyszła niedziela to Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 
Przypominamy, że nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie po Mszy św. wieczornej.

środa, 19 kwietnia 2017

Ogłoszenia - Wielkanoc 2017

Jutro Drugi Dzień Świąt Wielkanocnych. Msze święte w porządku niedzielnym. Jutrzejsza składka przeznaczona jest na potrzeby Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie.

Składamy gorące Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Złożono na ten cel 2.311 zł a także za ofiary składane przy adoracji krzyża. Są one przeznaczone na utrzymanie Grobu Chrystusa w Jerozolimie.

W najbliższy piątek, z racji Oktawy Wielkanocy post nie obowiązuje.

wtorek, 11 kwietnia 2017

Ogłoszenia - Niedziela Palmowa 2017

Dzisiejsza niedziela otwiera przed nami jedyny i wyjątkowy czas Wielkiego Tygodnia. Dla każdego chrześcijanina to najważniejsze chwile w roku. Ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali dzisiaj o godz. 17.00

Odwiedziny chorych przed Świętami Wielkanocnymi odbędą się we wtorek 11 kwietnia od godz. 9:00. Prosimy zatem w dalszym ciągu zgłaszać w zakrystii osoby, którym mamy zanieść przed Wielkanocą sakrament Pokuty i Komunii św.

Poniedziałek, 27 lutego 2017

Ogłoszenia - 8 Niedziela Zwykła

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
We środę rozpoczynamy Wielki Post. Popielec to dzień posypania głów popiołem na znak pokuty i nawrócenia. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Zachęcamy do licznego uczestnictwa w tym dniu w Mszach świętych, by świadomie i w duchu szczerej pokuty i refleksji nad własnym życiem rozpocząć Wielki Post. Oczywiście Popielec to dzień ścisłego postu, a więc wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i tylko trzy posiłki w ciągu dnia, w tym tylko jeden do syta. W Popielec kancelaria parafialna będzie nieczynna.

niedziela, 8 stycznia 2017

Ogłoszenia - Niedziela Chrztu Pańskiego 2017

Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia. W naszej rodzimej tradycji kolędy śpiewać będziemy jednak do święta Matki Bożej Gromnicznej. Wtedy też uroczystym koncertem kolęd w wykonaniu chórów z całego naszego regionu zakończymy czas radości z Bożego Narodzenia. Koncert odbędzie się w niedzielę, 29 stycznia o godz. 16.00.

Przypominamy o cotygodniowych spotkaniach grupy formacyjnej „Mały Apostoł”. Jest to propozycja dla dzieci z klas II-VI. Spotkania odbywają się w każdy piątek o godz. 16.30 w Domu Katechetycznym. Zapraszamy!

niedziela, 1 stycznia 2017

Nowy Rok

W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli święto Trzech Króli. Msze św. jak niedzielę. Po każdej Mszy św. poświęcimy kadzidło i kredę, symbole darów Trzech Mędrców ze Wschodu. Można je będzie po Mszy św. zabrać sprzed ołtarza do swoich domów i dalej świętować Objawienie Pańskie. Niech Kacper, Melchior i Baltazar upraszają dla naszych domostw i nas samych obfite Boże Błogosławieństwo. Składka w tym dniu przeznaczona będzie na ogrzewanie naszej świątyni. W tym dniu przypada również pierwszy piątek miesiąca. Wszystkich którzy trwają w stanie łaski uświęcającej zachęcamy do przyjęcia w tym dniu Komunii świętej.

Przyszła sobota to pierwsza sobota miesiąca. Wizyta z Komunią św. u chorych od godz. 9.00.

wtorek, 27 grudnia 2016

Boże Narodzenie 2016

Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do przygotowania i pięknego przeżywania liturgii świąt Bożego Narodzenia. Przed nami drugi dzień świąt, Uroczystość św. Szczepana, męczennika. Msze święte w tym dniu jak w niedzielę. We wtorek święto, św. Jana Apostoła i Ewangelisty, a w środę świętych Młodzianków męczenników.

W sobotę ostatni dzień 2016 roku. O godz. 17:00 odprawimy nieszpory z kazaniem na zakończenie Starego Roku. Podziękujmy za wszelkie dobro, które stało się naszym udziałem. Równocześnie przeprosimy Boga za wszelkie niewierności i zaniedbania. W czasie nieszporów odśpiewamy Suplikacje oraz dziękczynne Te Deum. Po nieszporach uroczysta Msza św. koncelebrowana.

W najbliższą niedzielę Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 6:30.

wtorek, 7 czerwca 2016

Ogłoszenia - 10 Niedziela Zwykła

W liturgii w tym tygodniu:
- we środę – św. Jadwigi, królowej
- w piątek – bł. Bogumiła bpa;
- w sobotę – św. Barnaby Apostoła;
Przez cały miesiąc czerwiec po wieczornej Mszy św. litania ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

niedziela, 29 maja 2016

Ogłoszenia - 9 Niedziela Zwykła

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
We wtorek – święto Nawiedzenia NMP;
We środę – św. Justyna, męczennika;
W piątek –Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; nie ma postu! Będzie to również pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź dla dzieci od godz. 15.00 po czym o 16.00 Msza św. dla nich i dalszy ciąg spowiedzi.
W sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP; Od godz. 9.00 wyjazd z Komunią św. do chorych.

środa, 25 maja 2016

Ogłoszenia - 8 Niedziela Trójcy Świętej

Dzisiejsza Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy w naszej Archidiecezji okres spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
•    We wtorek – wspomnienie Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych

W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte w porządku niedzielnym. Nie będzie tego dnia Mszy świętej o godz. 12:15. Po Mszy o 11.00 wyruszy uroczysta procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Wzorem roku ubiegłego pójdziemy ulicą Piłsudskiego do rynku a następnie ulicą Młoszowską i Starowiejską powrót do kościoła.

czwartek, 12 maja 2016

Ogłoszenia - 7 Niedziela Wielkanocna

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
W sobotę – święto św. Macieja Apostoła;
Przyszła niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, czyli tzw. Zielone Świątki.

We czwartek, 12 maja, minie 70 rocznica śmierci Sługi Bożego ks. Michała Rapacza, zamordowanego przez komunistów w 1946 roku w Płokach. O 17.00 rozpoczyna się w miejscu jego śmierci coroczne nabożeństwo, na które zaprasza ks. Proboszcz z parafii Płoki. Po przejściu do Sanktuarium Msza św. o godz.18.00.

Poniedziałek, 4 kwietnia 2016

Ogłoszenia - 2 Niedziela po Wielkanocy

Niedziela dzisiejsza obchodzona jest w Kościele Powszechnym jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Główne obchody tego święta mają miejsce w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach.

Dziś również rozpoczyna się 72 Tydzień Miłosierdzia. Przypominamy, że w naszej parafii od trzech lat działa tzw. „Fundusz Marcinowy”, czyli nieformalna fundacja finansująca obiady dla biednych dzieci w szkołach. Środki na ten fundusz pochodzą od prywatnych darczyńców a także z ofiar składanych do skarbony św. Antoniego. Koronkę do Miłosierdzia Bożego odmawiamy wspólnie w każdy piątek na zakończenie wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu.

niedziela, 27 marca 2016

Ogłoszenia - Wielkanoc 2016

Jutro Drugi Dzień Świąt Wielkanocnych. Msze święte w porządku niedzielnym. Jutrzejsza składka przeznaczona jest na potrzeby Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy swoją pracą przyczynili się do pięknego i głębokiego przeżycia tych świąt i całej liturgii Wielkiego Tygodnia, która do świąt Wielkanocnych przygotowywała. Dziękujemy za pięknie przygotowaną dekorację, za piękną liturgię. Harcerzom za pełnienie warty przy Grobie, a wszystkim parafianom i gościom Bóg zapłać za bardzo liczny udział w liturgii Triduum Paschalnego.

wtorek, 22 marca 2016

Ogłoszenia - Niedziela Palmowa

Dzisiejsza niedziela otwiera przed nami jedyny i wyjątkowy czas Wielkiego Tygodnia. Dla każdego chrześcijanina to najważniejsze chwile w roku. Ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali dzisiaj o godz. 17.0

W Wielką Sobotę czuwanie przy Grobie Bożym od godz. 7.00. Święcenie pokarmów od 9.00 do 13.00, co pół godziny. O  godzinie 18.00 Liturgia Wigilii Paschalnej. Rozpoczęcie przed kościołem od poświęcenia ognia a zakończenie uroczystą procesją rezurekcyjną. W czasie Triduum Paschalnego nie odprawia się Mszy św. porannych.

niedziela, 27 grudnia 2015

Ogłoszenia - Niedziela po Bożym Narodzeniu (św. Rodziny)

Dzisiaj na Mszy św. o godz. 9.30 pary małżeńskie obchodzące swoje złote i srebrne Jubileusze odnawiały swoje małżeńskie śluby.
Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do pięknego przeżycia liturgii świąt Bożego Narodzenia.

We czwartek ostatni dzień 2015 roku. O godz. 17:00 odprawimy nieszpory z kazaniem na zakończenie Starego Roku. Podziękujmy za wszelkie dobro, które stało się naszym udziałem. Równocześnie przeprosimy Boga za wszelkie niewierności i zaniedbania. W czasie nieszporów odśpiewamy Suplikacje oraz dziękczynne Te Deum. Po nieszporach uroczysta Msza św. koncelebrowana.

Poniedziałek, 2 listopada 2015

Ogłoszenia 31 Niedziela Zwykła Uroczystość Wszystkich Świętych

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
- jutro Dzień Zaduszny. Msze św. w kościele o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Na cmentarzu modlitwy za zmarłych o godz. 14.30 rozpoczną się przy krzyżu w środku cmentarza parafialnego po czym, po procesji z różańcem o godz. 15.00 Msza św. za zmarłych w kaplicy cmentarza komunalnego. Wypominki za zmarłych, zarówno jednorazowe jak i roczne, oraz intencje Mszy św. na cmentarzu można zamawiać w zakrystii. W Dzień Zaduszny kancelaria parafialna będzie nieczynna. Wypominki, zarówno roczne jak i jednorazowe można zamawiać w zakrystii a także na cmentarzu.
- we środę – wspomnienie św. Karola Boromeusza, bpa
- w I piątek miesiąca okazja do spowiedzi dla dzieci od 15.00 po czym o 16.00 Msza św. dla nich i dalszy ciąg spowiedzi. W sobotę wizyta z Komunią św. u chorych od godz. 9.00

czwartek, 4 czerwca 2015

Ogłoszenia - 9 Niedziela Zwykła Uroczystość Trójcy Świętej

Dzisiejsza Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy w naszej Archidiecezji okres spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
W poniedziałek – św. Justyna, męczennika;
We środę – św. Karola Lwangi i Towarzyszy
Od pierwszej niedzieli czerwca niedzielna wieczorna Msza św. będzie odprawiana o godz. 19:00 i tak będzie do końca sierpnia. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które odprawiamy codziennie po Mszy wieczornej, a w niedziele o godz. 18:30. Tylko w Oktawie Bożego Ciała o godz. 17:30.
W Boże Ciało wieczorna Msza św. o godz. 19.00.