18Poniedziałek, 18 października 2021Juliana, Łukasza, Bogumiła
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
Poniedziałek, 15 kwietnia 2019

Ogłoszenia - 6 Niedziela Wielkiego Postu Palmowa

Odwiedziny chorych przed Świętami Wielkanocnymi odbędą się we wtorek 16 kwietnia od godz. 9:00. Prosimy zatem w dalszym ciągu zgłaszać w zakrystii osoby, którym mamy zanieść przed Wielkanocą sakrament Pokuty i Komunii św.

Wielki Czwartek. O godz. 18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy świętej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do tzw. „ciemnicy” i adoracja do godz. 22.00. Rozpoczniemy śpiewem Gorzkich Żali cz. I, po czym o godz. 21.00 zapraszamy na modlitewne czuwanie prowadzone przez nowopowstałą grupę muzyczną. Postarajmy się licznie wziąć w nim udział, by adoracja w ciemnicy była rzeczywistą obecnością wspólnoty parafialnej przy uwięzionym Chrystusie i by przy możliwie dużej liczbie wiernych zakończyć czwartkową adorację.

środa, 10 kwietnia 2019

Ogłoszenia - 5 Niedziela Wielkiego Postu

W najbliższą sobotę parafialna spowiedź wielkopostna. Od godz. 7.00 do 10.00 i od 15.00 do godz. 18.00.

Odwiedziny u chorych przed Świętami, zarówno tych odwiedzanych co miesiąc, jak i tych odwiedzanych tylko przed świętami będzie we wtorek, 16 kwietnia, od godz. 9.00. Prosimy zatem zgłaszać w zakrystii osoby, którym mamy zanieść przed Wielkanocą sakrament Pokuty i Komunii św. Apelujemy do rodzin osób chorych i w podeszłym wieku, by na Święta Wielkanocne nikt w rodzinie ani w sąsiedztwie nie pozostał bez możliwości spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Chorych i starszych można zgłaszać w zakrystii.

W przyszłą niedzielę - Niedziela Palmowa – początek obchodów Wielkiego Tygodnia. Poświęcenie palm na każdej Mszy św, natomiast przed Mszą świętą o godz. 11.00 uroczyste poświęcenie palm przed kościołem i procesja wokół kościoła. Po tej Mszy nagrodzimy najpiękniejsze i największe palmy. Regulamin konkursu był zamieszczony w ostatnim biuletynie. Południowa Msza św.
w Niedzielę Palmową będzie o godz. 12.30!

niedziela, 31 marca 2019

Ogłoszenia - 4 Niedziela Wielkiego Postu

W piątki zapraszamy na Drogę Krzyżową: dla dzieci o godz. 16.30, dla starszych o godz. 17.15 i dla młodzieży i starszych o 19.00, a w niedzielę Gorzkie Żale o godz. 17.00

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź dla dzieci od godz. 15.00, po czym o 16.00 Msza św. dla nich i droga krzyżowa. Następnie dalszy ciąg spowiedzi. W sobotę wyjazd z Komunią św. do chorych od godz. 9.00.

Spotkanie dla uczniów klas szóstych w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania odbędzie się w najbliższy piątek. Początek Mszą świętą o godz. 16:00.

Grupa młodzieżowa z naszej parafii rozprowadzać będzie za tydzień ozdoby świąteczne. Ofiary przy tym zebrane przeznaczone będą na potrzeby formacyjne grupy.

czwartek, 28 marca 2019

Ogłoszenia - 3 Niedziela Wielkiego Postu

W tym tygodniu, w poniedziałek wypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze święte o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Jest to w naszej tradycji Dzień Świętości Życia. Na wieczornej Mszy św. będzie można złożyć deklarację adopcji dziecka poczętego.

Parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w naszej parafii w najbliższą niedzielę 31 marca. Niedziela, poniedziałek, wtorek i środa będą dniami rekolekcyjnymi dla dorosłych oraz dla dzieci i młodzieży. Szczegółowy plan zajęć rekolekcyjnych wydrukowany jest w dzisiejszym biuletynie. Spowiedź wielkopostna będzie w sobotę przed Niedzielą Palmową, czyli 13 kwietnia.

Poniedziałek, 18 marca 2019

Ogłoszenia - 2 Niedziela Wielkiego Postu

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.00. Natomiast w piątki zapraszamy na Drogę Krzyżową: dzieci o godz. 16.30, dorosłych o godz. 17.15 oraz o 19.00. Na godz. 19.00 zapraszamy szczególnie młodzież i wszystkich, którym praca uniemożliwia przyjście do kościoła wcześniej.

We wtorek Uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Wszystkim solenizantom tego dnia, zarówno paniom jak i panom składamy serdeczne życzenia opieki tak potężnego Patrona.

niedziela, 17 marca 2019

Ogłoszenia - 1 Niedziela Wielkiego Postu

We środę rozpoczęliśmy Wielki Post, zapraszamy zatem i zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych.

Gorzkie Żale  z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.00. Prosimy, aby na Gorzkich Żalach zajmować miejsca stronami: kobiety po prawej, południowej stronie, a mężczyźni po stronie lewej, czyli północnej. Zwrotki poszczególnych części tego nabożeństwa śpiewamy na przemian. Zakupiliśmy modlitewniki z tekstami wielkopostnych pieśni i Gorzkich Żali. Są umieszczone w przeznaczonych do tego otworach w ławkach. Bardzo prosimy po ich użyciu o pozostawienie ich z powrotem w tych samych miejscach i o nie niszczenie ich. Czcionka w tych broszurkach nie jest duża, kto zatem potrzebuje proszony jest o zabranie okularów.

Natomiast w piątki zapraszamy na Drogę Krzyżową: dzieci o godz. 16.30, dorosłych o godz. 17.15 oraz o 19.00. Na godz. 19.00 zapraszamy szczególnie młodzież i wszystkich pracujących.

środa, 6 marca 2019

Ogłoszenia - 8 Niedziela Zwykła

W liturgii w tym tygodniu będziemy wspominać: jutro – św. Kazimierza.

W środę rozpoczynamy Wielki Post. Popielec to dzień posypania głów popiołem na znak pokuty i nawrócenia. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Zachęcamy do licznego uczestnictwa w tym dniu w Mszach świętych, by świadomie i w duchu szczerej pokuty i refleksji nad własnym życiem rozpocząć Wielki Post. Oczywiście Popielec to dzień ścisłego postu, a więc wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i tylko trzy posiłki w ciągu dnia, w tym tylko jeden do syta. W Popielec kancelaria parafialna będzie nieczynna.

wtorek, 26 lutego 2019

Ogłoszenia - 7 Niedziela Zwykła

Przed nami ostatni tydzień przed rozpoczęciem Wielkiego Postu. W tym roku Popielec wypadnie 6 marca. Wtedy też rozpoczniemy przygotowania do największego święta chrześcijaństwa, czyli Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.


W tym tygodniu rozpocznie się przygotowanie do bierzmowania dla uczniów klas szóstych szkoły podstawowej. Zapraszamy ich w najbliższy piątek na Mszę św. o godz. 16.00. Po Mszy krótkie spotkanie w kościele i rozdanie indeksów. Koszt indeksu 5 zł.

niedziela, 6 stycznia 2019

Ogłoszenia - Uroczystość Objawienia Pańskiego

Przed nami ostatni tydzień okresu Bożego Narodzenia. Przyszła niedziela będzie niedzielą Chrztu Pańskiego, która kończy czas liturgicznej radości z Narodzenia Chrystusa. Tradycyjnie jednak kolędy będziemy śpiewać do święta Matki Bożej Gromnicznej.

W najbliższą sobotę, 12 stycznia zapraszamy na modlitewny koncert kolęd, będący duchowym wsparciem dla naszego parafianina, bardzo mocno zaangażowanego w życie naszej wspólnoty, który zmaga się z poważną chorobą. Nasza liczna obecność na koncercie będzie dla niego dużą pomocą. Początek koncertu o godz. 16.00.

Poniedziałek, 31 grudnia 2018

Ogłoszenia - Niedziela po Bożym Narodzeniu

Jutro wieczorem zakończymy Stary Rok. O godz. 17:00 odprawimy nieszpory z kazaniem na zakończenie Starego Roku. Podziękujemy za wszelkie dobro, które stało się naszym udziałem. Równocześnie przeprosimy Boga za wszelkie niewierności i zaniedbania. W czasie nieszporów odśpiewamy Suplikacje oraz dziękczynne Te Deum. Po nieszporach uroczysta Msza św. koncelebrowana.

We wtorek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Powitamy Nowy 2019 rok. Nie będzie Mszy św. o godz. 6.30. Pozostałe Msze jak w niedziele.
W piątek przypadnie pierwszy piątek miesiąca. Ponieważ niedawno była spowiedź adwentowa nie będzie specjalnej spowiedzi pierwszopiątkowej. Msza św. dla dzieci o godz. 16.00. W sobotę wizyta z Komunią św. u chorych od godz. 9.00.

Poniedziałek, 22 października 2018

ZMIANA GODZIN PRZYJĘĆ W KANCELARII PARAFIALNEJ

Od poniedziałku 22.10.2018 wracamy do normalnych godzin funkcjonowania kancelarii parafialnej. Kancelaria czynna jest:
w poniedziałki i wtorki od 16.00 do 17.30,
we środy i czwartki od 8.00 do 9.30.
W piątki kancelaria jest nieczynna.
W soboty od 8.00 do 9.00.

sobota, 4 sierpnia 2018

Ogłoszenia - 17 Niedziela Zwykła

W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu:
- we wtorek – św. Ignacego z Loyoli;
- we środę – św. Alfonsa Marii Liguoriego;
- w sobotę – św. Jana Marię Vianney’a;

sobota, 4 sierpnia 2018

Ogłoszenia - 16 Niedziela Zwykła

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
w poniedziałek – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy;
we wtorek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy;
w środę – święto św. Jakuba, apostoła oraz wspomnienie św. Krzysztofa;
w czwartek – wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP.

sobota, 4 sierpnia 2018

Ogłoszenia - 15 Niedziela Zwykła

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
w poniedziałek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel (Matki Bożej Szkaplerznej).

Dziś trzecia niedziela miesiąca lipca. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary na tacę z przeznaczeniem na parafialne inwestycje.

niedziela, 8 lipca 2018

Ogłoszenia - 14 Niedziela Zwykła

W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
w środę – święto św. Benedykta, opata, patrony Europy. Tego dnia podczas Mszy św. o godz. 18:00 będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny w ramach Nowenny Jubileuszowej przed 100. rocznicą odzyskania niepodległości. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. W czwartek – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika. W piątek – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta. Tego dnia zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00.

środa, 20 czerwca 2018

Ogłoszenia - 11 Niedziela Zwykła

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
We czwartek – św. Alojzego Gonzagi, zakonnika;


W tym tygodniu zakończenie roku szkolnego. Podziękowaniem Panu Bogu za kolejny udany rok nauki będzie uroczysta Msza św. dziękczynna we czwartek, o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy uczniów, nauczycieli oraz rodziców do wspólnego dziękczynienia. Przed Mszą św. okazja do spowiedzi od godz. 17.00.

środa, 13 czerwca 2018

Ogłoszenia - 10 Niedziela Zwykła

W liturgii w tym tygodniu:
- w poniedziałek – św. Barnaby, apostoła; we wtorek – bł. Piotra Dańkowskiego;  we środę – św. Antoniego z Padwy; we czwartek – bł. Michała Kozala;

W najbliższą środę będziemy gościć w naszej parafii naszego księdza Arcybiskupa Metropolitę Marka Jędraszewskiego. Udzieli on tego dnia na Mszy św. o godz. 18.00 sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Zachęcamy do licznego udziału w tej uroczystości.

środa, 13 czerwca 2018

Ogłoszenia - 9 Niedziela Zwykła

W liturgii Kościoła w tym tygodniu: we środę – św. Alojzego Gonzagi, zakonnika; w piątek –Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP;

środa, 30 maja 2018

Niedziela Trójcy Przenajświętszej

Dzisiejsza Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy w naszej Archidiecezji okres spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
- we wtorek – wspomnienie św. św. Urszuli Ledóchowskiej; w piątek wspomnienie św. Justyna męczennika. Będzie to pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 15.00 po czym o 16.00 Msza św. dla dzieci. W sobotę wyjazd z Komunią św. do chorych od godz. 9.00.