28Czwartek, 28 marca 2024Aniela, Sykstus, Joanna
niedziela, 5 czerwca 2022

Ogłoszenia - Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Jutro drugi dzień Zielonych Świąt, Uroczystość MB Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Kancelaria będzie nieczynna. We środę wsp. św. Jadwigi królowej, w czwartek święto Chrystusa Najwyższego Kapłana;. W sobotę wspomnienie św. Barnaby Apostoła;

niedziela, 29 maja 2022

Ogłoszenia - 7 Niedziela Wielkanocna WNIEBOWSTĄPIENIE

- we wtorek święto Nawiedzenia NMP, we środę wspomnienie św. Justyna męczennika, w piątek świętych męczenników z Ugandy.
- Przyszła niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, czyli tzw. Zielone Świątki.

niedziela, 22 maja 2022

Ogłoszenia - 6 Niedziela Wielkanocna

W liturgii Kościoła w tym tygodniu: We wtorek Matki Bożej Wspomożenia Wiernych a we czwartek wspomnienie św. Filipa Nereusza; Przyszła niedziela to Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a za 2 tygodnie Zesłanie Ducha świętego, czyli Zielone Świątki.

niedziela, 15 maja 2022

Ogłoszenia - 5 Niedziela Wielkanocna

Jutro święto św. Andrzeja Boboli kapłana i męczennika.

Przez cały maj, nabożeństwa ku czci Matki Bożej codziennie po wieczornej Mszy świętej. Serdecznie zapraszamy.

poniedziałek, 9 maja 2022

Ogłoszenia - 4 Niedziela Wielkanocna

Przez cały dzień czcimy dzisiaj św. Stanisława Bpa i Męczennika. Jest on patronem naszej parafii. O godz. 12.15 uroczysta suma odpustowa. W sobotę św. Macieja Apostoła. Wszystkim solenizantom obu tych wspomnień, szczególnie ks. Proboszczowi składamy serdeczne życzenia imieninowe.

niedziela, 1 maja 2022

Ogłoszenia - 3 Niedziela Wielkanocna

Trwamy w radosnym okresie Zmartwychwstania Chrystusa. Liturgiczny okres wielkanocny trwać będzie do Niedzieli Zesłania Ducha świętego, czyli w tym roku do 5 czerwca. Dziś rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Codziennie po wieczornej Mszy św. śpiew litanii loretańskiej.

niedziela, 24 kwietnia 2022

Ogłoszenia - Niedziela Miłosierdzia Bożego

Niedziela dzisiejsza obchodzona jest w Kościele Powszechnym jako Niedziela Miłosierdzia Bożego.

W kalendarzu liturgicznym w poniedziałek święto św. Marka Ewangelisty a we wtorek uroczystość św. Wojciecha bpa i męczennika. Oba te dni to imieniny naszych księży wikariuszy. Składamy im zatem serdeczne życzenia Bożej Opieki i wstawiennictwa świętych Patronów. W piątek wspomnienie św. Katarzyny ze Sieny.

niedziela, 17 kwietnia 2022

Ogłoszenia - Niedziela Zmartwychwstania 2022

Jutro Drugi Dzień Świąt Wielkanocnych. Msze święte w porządku niedzielnym. Jutrzejsza składka przeznaczona jest na potrzeby Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie.

czwartek, 14 kwietnia 2022

TRIDUUM PASCHALNE 2022

Zapraszamy do wspólnego przeżywania najpiękniejszej Liturgii w te jedyne dni w roku. Do rozpamiętywania Chrystusowej Paschy, czyli przejścia ze Śmierci do Życia.

wtorek, 12 kwietnia 2022

Ogłoszenia - Niedziela Palmowa 2022

Dzisiejsza niedziela otwiera przed nami jedyny i wyjątkowy czas Wielkiego Tygodnia. Po wieczornej Mszy św. o godz. 19.00 zgromadzimy się przy szkole podstawowej nr 8 skąd rozpoczniemy nabożeństwo drogi krzyżowej ulicami naszego miasta. Zapraszamy by przyjść całymi rodzinami i włączyć się zarówno w śpiew jak i w niesienie krzyża. Prosimy też, by zabrać ze sobą świece.

poniedziałek, 4 kwietnia 2022

Ogłoszenia - 5 Niedziela Wielkiego Postu

W najbliższą sobotę parafialna spowiedź wielkopostna. Od godz. 7.00 do 10.00 i od 15.00 do godz. 18.00. Kancelaria parafialna w tym dniu będzie nieczynna.

Z Komunią św. i spowiedzią do chorych przed Świętami Wielkanocnymi pójdziemy we wtorek 12 kwietnia. Prosimy zadbać o to by na Święta nikt nie został bez możliwości spowiedzi i Komunii. Osoby starsze i chore można zapisywać w zakrystii bądź w kancelarii.

niedziela, 27 marca 2022

Ogłoszenia - 4 Niedziela Wielkiego Postu

Rozpoczęliśmy parafialne rekolekcje wielkopostne. Bardzo prosimy o zapoznanie się z programem rekolekcji i skorzystanie z możliwości dobrego przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Szczególnie prosimy rodziców o dopilnowanie udziału swoich dzieci. W poniedziałek i wtorek nauka dla uczniów o godz. 16.30 i 17.00.

niedziela, 20 marca 2022

Ogłoszenia - 3 Niedziela Wielkiego Postu

W piątek - uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Od wielu lat święto to przeżywamy jako Dzień Świętości Życia. Wzorem lat ubiegłych zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Sprzed ołtarza można zabrać do domu karteczki z tekstem zobowiązania Duchowej Adopcji. Msze św. w naszym kościele o godz. 7:00, 9:00 i 18:00.

niedziela, 13 marca 2022

Ogłoszenia - 2 Niedziela Wielkiego Postu

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.00. Natomiast w piątki zapraszamy na Drogę Krzyżową: dzieci o godz. 16.30, dorosłych o godz. 17.15 oraz o 19.00. Na godz. 19.00 zapraszamy szczególnie młodzież i wszystkich, którym praca uniemożliwia przyjście do kościoła wcześniej.