26Poniedziałek, 26 lutego 2024Bogumił, Aleksandra, Mirosława
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
niedziela, 21 stycznia 2024 Liczba wyświetleń: 287

Ogłoszenia - 3 Niedziela Zwykła

W liturgii w tym tygodniu: we środę św. Franciszka Salezego, we czwartek – święto Nawrócenia św. Pawła, w piątek – świętych Tymoteusza i Tytusa. W przyszłym tygodniu Uroczystość Matki Bożej Gromnicznej. Jeśli ktoś nie ma gromnicy, można ją nabyć w zakrystii.
Ogłoszenia - 3 Niedziela Zwykła

Zachęcamy do nabywania i czytania „Gościa Niedzielnego”. Starajmy się pogłębiać swoją wiedzę religijną korzystając z mądrych źródeł, a takim jest właśnie ten tygodnik. W zakrystii czekają jeszcze trzy ostatnie numery pisma dla dzieci STAŚ.

Przyszła niedziela będzie w naszej parafii niedzielą misyjną. Będziemy gościć wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego. Podzielą się z nami świadectwem pracy na misjach. Będzie możliwość nabycia pamiątek przywiezionych z krajów misyjnych oraz złożenia ofiary, która zostanie przekazana na modernizację gospodarstwa przy salezjańskiej szkole na Sri Lance.

Przypominamy, że w każdą środę przed wieczorną Mszą św. odprawiana jest modlitwa różańcowa w intencji całej naszej parafii. W piątek zaś od godz.17.00 trwa adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona Koronką do Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy wszystkich do licznego udziału w tych modlitwach.

W najbliższą niedzielę odbędzie się zapowiadany koncert kolęd, w wykonaniu chórów działających na terenie naszego powiatu. Początek koncertu o godz. 16.30. Gościem szczególnym przeglądu będzie zespół wokalno-instrumentalny z Nowego Targu. Serdecznie zapraszamy.

Zakończyła się tegoroczna wizyta duszpasterska zwana kolędą. Wszystkim bardzo dziękujemy za serdeczne przyjęcie duszpasterzy w swoich domach. Dziękujemy za złożone przy tej okazji ofiary zarówno dla księży jak i dla ministrantów i lektorów.

W niedzielę 4 lutego będzie miała miejsce kanoniczna wizytacja naszej parafii. Będzie ją przeprowadzał ks. bp Janusz Mastalski, biskup pomocniczy naszej Archidiecezji. Program wizytacji jest wydrukowany w dzisiejszym biuletynie. Ważnym punktem tego wydarzenia będzie bierzmowanie młodzieży z klas ósmych naszej parafii.

Od poniedziałku wracają normalne godziny urzędowania kancelarii parafialnej. Przypominamy, że kancelaria czynna jest w poniedziałek, wtorek i czwartek od godz. 16.00 do 17.30, we środę od 8.00 do 9.30, a w sobotę od 8.00 do 9.00.  W piątek kancelaria jest nieczynna. Wznawiamy również wtorkowe spotkania Kręgu Biblijnego.

„Bóg zapłać” za składane dzisiaj ofiary na tacę w ramach styczniowej składki inwestycyjnej.

W ubiegłym tygodniu odszedł do Pana śp. Karol Wojtas. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.