27Sobota, 27 kwietnia 2024Felicja, Teofil, Zyta
poniedziałek, 11 marca 2024 Liczba wyświetleń: 261

Ogłoszenia - 4 Niedziela Wielkiego Postu

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy parafialne rekolekcje wielkopostne. Bardzo prosimy o zapoznanie się z programem rekolekcji i skorzystanie z możliwości dobrego przygotowania do Świąt Wielkanocnych. W poniedziałek, wtorek i środę nauki rekolekcyjne dla dorosłych o godz. 8.00 i 18.00. Nauki dla dzieci w te same dni o godz. 10.45 dla klas 1-3, godz. 11.45 dla klas 4-5 i godz. 9.00 dla klas 6-8.
Ogłoszenia - 4 Niedziela Wielkiego Postu

Prosimy rodziców o dopilnowanie udziału swoich dzieci. Dla młodzieży nauka rekolekcyjna we środę o godz. 12.00.  W dni rekolekcyjne nie będzie Mszy o godz. 7.00. Spowiedź wielkanocna będzie w sobotę przed Niedzielą Palmową.

W piątki zapraszamy na Drogę Krzyżową: dla dzieci o godz. 16.30, dla starszych o godz. 17.15 i o 19.00, a w niedzielę Gorzkie Żale o godz. 17.00

Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu oraz na budowę Grobu i Ciemnicy można składać do oznaczonej skarbonki.

Zachęcamy do nabywania baranków wielkanocnych przygotowanych przez Caritas, które później przyniesiemy z pokarmami do święcenia w Wielką Sobotę. Jałmużnę wielkopostną zarówno w formie daru rzeczowego jak i ofiar można składać w oznaczonych miejscach. Zachęcamy do składania niepsującej się żywności i środków czystości do kosza przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego. Posłużą one do przygotowania paczek świątecznych dla ubogich.

Jak co tydzień zachęcamy do nabywania i czytania Gościa Niedzielnego. W zakrystii można też nabyć specjalny numer Gościa o tematyce historycznej. Cena tego dwumiesięcznika 12 zł. Jest też kilka numerów pisma STAŚ.

Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Składka będzie comiesięczną składką inwestycyjną.

Po Wielkanocy, 12 kwietnia (piątek) nasz dekanat zaproszony jest do udziału w peregrynacji relikwii błog. Rodziny Ulmów. Będzie to w Wadowicach. Szczegóły wspólnego wyjazdu będą podane w terminie późniejszym.

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę na Sycylię i Maltę. Osoby, które już się zapisały  prosimy o wpłatę pierwszej raty w kwocie 1.500 zł do 15 marca br.