20Sobota, 20 lipca 2024Czesław, Hieronim, Fryderyk
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 19:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
poniedziałek, 12 lutego 2024 Liczba wyświetleń: 471

Ogłoszenia - 6 Niedziela Zwykła

Przed nami ostatnie dni przed rozpoczęciem Wielkiego Postu. W tym tygodniu we środę wypada Popielec. Naszym przygotowaniem do owocnego przeżycia Wielkiego Postu będzie nabożeństwo czterdziestogodzinne w najbliższy poniedziałek i wtorek. W oba te dni rozpoczniemy wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 15.00, po czym koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwa indywidualna do wieczornej Mszy św.
Ogłoszenia - 6 Niedziela Zwykła

W środę popielcową Msze św. z posypaniem głów popiołem przed południem o godz. 7.00 i 9.00, a po południu o 16.00 i 18.00. Oczywiście Popielec to dzień ścisłego postu, a więc wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i tylko trzy posiłki w ciągu dnia, w tym tylko jeden do syta. W Popielec kancelaria parafialna będzie nieczynna.

Wspólnym przeżywaniem Wielkiego Postu będą nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Droga krzyżowa dla dzieci w piątki o godz. 16.30, dla dorosłych o 17.15 a po wieczornej Mszy św. o godz. 19.00 wspólna droga krzyżowa dla młodzieży i dorosłych. Gorzkie Żale w niedziele o godz. 17.00.

Zachęcamy do nabywania i czytania Gościa Niedzielnego. Dzisiaj ciekawe artykuły wyjaśniające symbolikę Wielkiego Postu. W zakrystii jest jeszcze kilka egzemplarzy miesięcznika dla dzieci „STAŚ”. Można też nabyć specjalne wydanie „Gościa Niedzielnego” zatytułowane „Wielki Post z Pasją”. Cena: 14 zł.

W tym tygodniu wypada trzeci czwartek miesiąca, zatem zapraszamy na spotkanie grupy „Emaus” po wieczornej Mszy św. do naszej kawiarenki.

Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Składka na tacę, jak co miesiąc, przeznaczona będzie na parafialne inwestycje.

W drugiej połowie września parafia nasza organizuje pielgrzymkę na Sycylie i Maltę. Program pielgrzymki jest dostępny w zakrystii. Oczywiście czy wyjazd dojdzie do skutku zależy od ilości chętnych. Można już wstępnie deklarować się zapisując się w zakrystii.

W ubiegłym tygodniu odeszła do Pana śp. Eugenia Ciupek. Prośmy dla niej o Miłosierdzie Boże.