20Sobota, 20 lipca 2024Czesław, Hieronim, Fryderyk
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 19:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
niedziela, 5 maja 2024 Liczba wyświetleń: 523

Ogłoszenia - 6 Niedziela Wielkanocna

W liturgii Kościoła w tym tygodniu: W poniedziałek świętych Apostołów Filipa i Jakuba, we środę św. Stanisława Bpa i męczennika, nasz parafialny odpust. Msze św. u nas o godz. 7.00 i 18.00. Uroczysta Suma odpustowa o godz. 18.00. Na zakończenie liturgii procesja eucharystyczna wokół kościoła zakończona modlitwą przy ołtarzu św. Stanisława. Serdecznie zachęcamy do udziału w tej uroczystości. Wszystkim solenizantom tego tygodnia, w szczególności ks. Proboszczowi życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.
Ogłoszenia - 6 Niedziela Wielkanocna

Za tydzień Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a za 2 tygodnie Zesłanie Ducha świętego, czyli Zielone Świątki.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 9.30, dzieci z klas trzecich szkoły podstawowej przystąpią do I Komunii św. Otoczmy ich naszą modlitwą, by Eucharystia którą od tej pory będą przyjmować umacniała ich na drogach życia. Bardzo prosimy, by osoby spoza rodzin dzieci pierwszokomunijnych wybrały w tym dniu inną godzinę Mszy św. W piątek o 15.00 uczniowie klas III wraz z rodzicami odnowią przyrzeczenia chrztu świętego po czym nastąpi dla nich I Spowiedź Święta. Uprzejmie prosimy by z spowiedzi skorzystała tylko najbliższa rodzina, a pozostali goście korzystali z spowiedzi w ciągu tygodnia.

Przypominamy, że nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie po Mszy św. wieczornej. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Dziękujemy wszystkim, którzy w święto 3 Maja włączyli się w dzieło naszego Funduszu Marcinowego. Zebraliśmy na ten cel 2.224 zł. Fundujemy z tego obiady w szkole dla dzieci z biednych rodzin.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Pod chórem można nabyć „Gościa Niedzielnego”, a dzieciom polecamy „Małego Gościa Niedzielnego” oraz nowy majowy numer miesięcznika STAŚ.

W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana śp. Władysław Wójcik i Marek Dyląg. Prośmy dla nich o Miłosierdzie Boże.