20Sobota, 20 lipca 2024Czesław, Hieronim, Fryderyk
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 19:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
wtorek, 7 listopada 2023 Liczba wyświetleń: 278

Ogłoszenia - 31 Niedziela Zwykła

W liturgii Kościoła w tym tygodniu: - we czwartek rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w piątek wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża.
Ogłoszenia - 31 Niedziela Zwykła

Również w piątek o godz. 11.00 uroczyste poświęcenie sztandaru Liceum Ogólnokształcącego o profilu mundurowym.

W sobotę 11 listopada – wspomnienie św. Marcina z Tours, nasze Narodowe Święto Niepodległości. O godz. 9.00 uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny. Jak co roku, składka zbierana na tej Mszy św. będzie zasilała „Fundusz Marcinowy”, z którego od wielu lat finansujemy obiady dla dzieci z ubogich rodzin.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy angażowali się w dobre przeżycie uroczystości Wszystkich Świętych. Szczególne podziękowania dla osób które uczestniczyły w kweście ofiar na cmentarzu. Zebrano 5.024 zł, na potrzeby naszego cmentarza.

Od 1 listopada znowu mamy w naszej parafii stałego organistę. Pan Marcin Gawęda podjął pracę na tym stanowisku. Witamy go w parafii bardzo serdecznie i życzymy Bożej opieki i ludzkiej życzliwości.

Prosimy, aby w najbliższych dniach zgłosić w zakrystii ewentualne pomyłki w rocznych wypominkach. Wywieszone będą one w gablocie przed kościołem. Bóg zapłać za złożone w tym czasie ofiary wypominkowe.

W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” bardzo ciekawe artykuły nawiązujące do kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości. Zachęcamy do nabywania i czytania tygodnika. W zakrystii  można już nabyć listopadowy numer miesięcznika dla dzieci STAŚ oraz pismo Mały Gość Niedzielny.

Za tydzień druga niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy o 9.30.

Bóg zapłać za składane dziś ofiary przeznaczone na ogrzewanie naszej świątyni.

W dzień Wszystkich Świętych zawiesiliśmy w kaplicy Wszystkich Świętych dwa nowe obrazy błogosławionej rodziny Ulmów i męczenników franciszkańskich z Peru. Można sobie dzisiaj zabrać do domu miniatury tych obrazów, jako pamiątkę tego wydarzenia.

Bardzo prosimy osoby lub rodziny, które zamieszkały w naszej parafii w ostatnich latach i chcą być umieszczone w spisie parafian, o zgłoszenie tego faktu w kancelarii parafialnej. Można to zrobić osobiście w kancelarii, bądź za pomocą poczty elektronicznej.

W ubiegłym tygodniu odszedł do Pana śp. Adrian Petka. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.