21Środa, 21 lutego 2024Eleonora, Feliks, Kiejstus
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
niedziela, 29 grudnia 2019

Ogłoszenia - Niedziela po Bożym Narodzeniu

We wtorek zakończymy Stary Rok. O godz. 17:00 odprawimy nieszpory z kazaniem na zakończenie Starego Roku. Podziękujemy za wszelkie dobro, które stało się naszym udziałem. Równocześnie przeprosimy Boga za wszelkie niewierności i zaniedbania. W czasie nieszporów odśpiewamy Suplikacje oraz dziękczynne Te Deum. Po nieszporach uroczysta Msza św. koncelebrowana.

We środę Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Powitamy Nowy 2020 rok. Nie będzie Mszy św. o godz. 6.30. Pozostałe Msze jak w niedziele. We czwartek wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu biskupów i doktorów Kościoła.
W piątek przypadnie pierwszy piątek miesiąca. Ponieważ niedawno była spowiedź adwentowa nie będzie specjalnej spowiedzi pierwszopiątkowej. Msza św. dla dzieci o godz. 16.30. W sobotę wizyta z Komunią św. u chorych od godz. 9.00.

niedziela, 22 grudnia 2019

Ogłoszenia - 4 Niedziela Adwentu

Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00  harcerze trzebińscy przekażą / przekazali naszej parafii Betlejemskie Światełko Pokoju. Można je zabierać do swoich domów, gdzie powinno zapłonąć na wigilijnym stole.  Można to zrobić do wigilii do godz. 10.00.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w adwentowe dzieło pomocy ubogim. W środę po południu rozdano ogółem 75 paczek z darami. Szczególne podziękowania dla naszej parafialnej Caritas a także dla młodzieży naszych obu szkół średnich, działających w szkolnych kołach Caritas, którzy pracowali roznosząc dary do domów osób potrzebujących. A w czasie rorat dzieci, ale też i dorośli zebrali na pomoc dla misjonarzy w Afryce miedziane monety w ilości: 90 kg. Monety zostaną wpłacone do banku i przekazane na wspomniany wyżej cel.

wtorek, 17 grudnia 2019

Ogłoszenia - 3 Niedziela Adwentu

Przez cały Adwent zapraszamy wszystkich na roraty, które odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a w soboty o godz. 7.00.

Po Mszach świętych pod chórem można nabyć świece Caritas w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Można również zaopatrzyć się w poświęcone opłatki. Ofiary składane przy tej okazji są wynagrodzeniem pracowników kościoła za całoroczną pracę. Zachęcamy też do nabywania i czytania prasy katolickiej.Przygotowaniu paczek dla najuboższych z naszej parafii służyć będą dary żywnościowe, które cały czas można składać do kosza przed kaplicą Miłosierdzia Bożego. Prosimy, aby zrobić do najbliższego wtorku włącznie, gdyż dary te będą rozdawane potrzebującym we środę, od godz. 14.00, w przyziemiu Domu Katechetycznego.

wtorek, 10 grudnia 2019

Ogłoszenia - 2 Niedziela Adwentu

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
- dzisiaj Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny;
- w piątek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy;
- w sobotę – wspomnienie św. Jana od Krzyża, Dra Kościoła;

Zapraszamy wszystkich a zwłaszcza dzieci, na roraty, które odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a w soboty o godz. 7.00. Trzeba przyznać z wielką przykrością, że w tym roku frekwencja zarówno dorosłych jak i dzieci jest bardzo mała. Zachęcamy do częstszego i liczniejszego udziału w roratach.

niedziela, 1 grudnia 2019

Ogłoszenia - 1 Niedziela Adwentu

Patronką rozpoczynającego się dziś Adwentu jest Matka Boża Niepokalana, ku której czci odprawia się Mszę świętą, zwaną roratami, codziennie o godz. 18.00 a sobotę o 7.00. Na roratach dzieci będą losować figurkę Matki Bożej, która przez jeden dzień będzie gościć w jednym z domów naszej parafii. Na koniec Adwentu wśród najpilniejszych dzieci rozlosujemy nagrody. Prosimy, aby dzieci wykonały i od jutra przynosiły na roraty lampiony. W zakrystii można nabyć dzisiejszy numer „Małego Gościa”, czasopisma dla dzieci, do którego dołączono lampion do sklejenia. Wzorem lat ubiegłych będziemy też zbierać monety 1,2 i 5 groszowe na pomoc misjonarzom.

niedziela, 1 grudnia 2019

Ogłoszenia - 34 Niedziela Zwykła

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
- w sobotę – św. Andrzeja Apostoła;
- W przyszłą niedzielę rozpocznie się Adwent. Na Mszy św. o godz. 6.30 poświęcone zostaną opłatki na wigilię Bożego Narodzenia. Informujemy, że nikt z naszej parafii nie roznosi opłatków po domach i nikt nie ma od nas takiego upoważnienia. Ofiary składane przy opłatkach są wynagrodzeniem dla pracowników kościoła za całoroczną pracę.

niedziela, 17 listopada 2019

Ogłoszenia - 33 Niedziela Zwykła

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
- w poniedziałek – bł. Karoliny Kózkówny;
- we wtorek – bł. Salomei;
- we środę - wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego;
- w czwartek – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny;
- w piątek – św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej;
- przyszła niedziela to Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, kończąca rok liturgiczny. Za dwa tygodnie rozpocznie się Adwent.

niedziela, 10 listopada 2019

Ogłoszenia - 32 Niedziela Zwykła

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
- w poniedziałek – 11 listopada – wspomnienie św. Marcina z Tours, nasze Narodowe Święto Niepodległości. O godz. 11.00 uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny. Jak co roku, składka zbierana na tej Mszy św. będzie zasilała „Fundusz Marcinowy”, z którego od wielu lat fundujemy obiady w szkole dla dzieci z ubogich rodzin. Zachęcamy do ofiarności.
 - we wtorek – św. Jozafata Kuncewicza, bpa i męczennika;
- we środę – świętych pierwszych polskich męczenników;

niedziela, 3 listopada 2019

Ogłoszenia - 31 Niedziela Zwykła

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
- w poniedziałek św. Karola Boromeusza, w sobotę – wspomnienie poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;

Zapraszamy na listopadową modlitwę za zmarłych. Codziennie do 8 listopada o 17.45 przy ołtarzu Pana Jezusa Miłosiernego koronka do Miłosierdzia Bożego i wypominki jednorazowe. W piątek 15 listopada odprawimy Mszę św. za zmarłych którzy odeszli od nas w ostatnim roku.

poniedziałek, 28 października 2019

Ogłoszenia - 30 Niedziela Zwykła

W liturgii w tym tygodniu w poniedziałek wspomnienie św. Szymona i Judy Tadeusza.

W piątek Uroczystość Wszystkich Świętych. Nie będzie tego dnia Mszy świętej o godz. 12:15. O 14.30 zgromadzimy się przy wejściu głównym na cmentarz parafialny, skąd rozpoczniemy procesję żałobną i przejdziemy na cmentarz komunalny, odprawiając modlitwy wypominkowe za zmarłych. Po procesji o 15.00 Msza święta na cmentarzu komunalnym.

W Dzień Zaduszny Msze św. w kościele o 7.00, 9.00 i 18.00. O 14.30 zgromadzimy się przy krzyżu na cmentarzu parafialnym, gdzie odprawimy modlitwy wypominkowe, po czym odmawiając różaniec, przejdziemy na cmentarz komunalny, gdzie odprawimy Mszę św. zbiorową za zmarłych o godz. 15.00. Intencje mszalne za zmarłych na oba te święte dni oraz wypominki można zamawiać w zakrystii.

wtorek, 22 października 2019

Ogłoszenia - 29 Niedziela Zwykła

W tym tygodniu: we wtorek wspomnienie św. Jana Pawła II; w przyszłą niedzielę Uroczystość Poświęcenia Kościoła.

Za niecałe dwa tygodnie, Uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy o zadbaniu o groby naszych zmarłych a także o modlitwie za nich. W zakrystii można zamawiać wypominki za zmarłych na przyszły rok a także intencje mszalne na Msze święte na cmentarzu 1 i 2 listopada o godz. 15.00.Spotkanie uczniów klas siódmych w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania w  najbliższy czwartek o godz. 17:00 w Domu Parafialnym.

 

niedziela, 13 października 2019

Ogłoszenia - 28 Niedziela Zwykła

W liturgii w tym tygodniu:
- we wtorek – św. Teresy od Jezusa, dziewicy i Dra Kościoła;
- w środę – św. Jadwigi Śląskiej;
- w czwartek – św. Ignacego Antiocheńskiego;
- w piątek - św. Łukasza Ewangelisty; Będzie to dzień imienin naszego wikariusza, ks. Łukasza. Już dziś składamy mu z tej okazji serdeczne życzenia.
- w sobotę – bł. ks. Jerzego Popiełuszki;

W poniedziałek 14 października o godz. 16:00 w kawiarence tradycyjne spotkanie Róż Różańcowych.

środa, 9 października 2019

Ogłoszenia - 27 Niedziela Zwykła

W liturgii w tym tygodniu:
- w poniedziałek – wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. Tego dnia na Mszy św. wieczornej zostaną poświęcone różańce dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Po Mszy świętej krótkie spotkanie rodziców tych dzieci w kościele.
- we środę – bł. Wincentego kadłubka, bpa
- w piątek – św. Jana XXIII, papieża
- w sobotę – bł. Jana Beyzyma, kapłana, opiekuna trędowatych na Madagaskarze;

Pierwsze spotkanie uczniów klas ósmych przygotowujących się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania odbędzie się w piątek o godz. 17:00 w Domu Parafialnym. Spotkania pozostałych grup omówione są w dzisiejszym biuletynie.

poniedziałek, 30 września 2019

Ogłoszenia - 26 Niedziela Zwykła

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
w poniedziałek – św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła;
we wtorek - św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Tego dnia Msze święte będą odprawiane przy niedawno odnowionym ołtarzu św. Teresy.
- we środę - Świętych Aniołów Stróżów;
- w piątek – św. Franciszka z Asyżu;
- w sobotę - św. Faustyny Kowalskiej;
Natomiast dzisiaj wspominamy świętych Archaniołów: Gabriela, Michała i Rafała. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia imieninowe.

W tym tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca. Od tego miesiąca następuje zmiana harmonogramu tego dnia. Spowiedź dla dzieci będzie od tej pory od godz. 16.00 po czym o 16.30 Msza św. dla nich, a potem dalszy ciąg spowiedzi dla dorosłych. Wizyta z Komunią św. u chorych w sobotę od godz. 9.00.

wtorek, 24 września 2019

Ogłoszenia - 25 Niedziela Zwykła

W liturgii w tym tygodniu:
- w poniedziałek – św. Ojca Pio;
- w piątek – św. Wincentego a’Paulo, kapłana;
- w sobotę – św. Wacława, męczennika;


Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas odbędzie się we wtorek o godz. 18:30 w Domu Parafialnym.

środa, 18 września 2019

Ogłoszenia - 24 Niedziela Zwykła

W liturgii w tym tygodniu:
W poniedziałek, wtorek i środę rekolekcje dla kandydatów do bierzmowania z klas VI, VII i VIII. Zapraszamy codziennie na wieczorną Mszę św. o godz. 18.00. We środę – święto św. Stanisława Kostki. Tego dnia na wieczornej Mszy św. zakończymy rekolekcje i rozprowadzimy nowe indeksy. Koszt indeksu niezmiennie 5 zł.
- w piątek – wspomnienie świętych męczenników koreańskich;
- w sobotę – święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty;

niedziela, 8 września 2019

Ogłoszenia - 23 Niedziela Zwykła

W liturgii w tym tygodniu:
- w piątek - wspomnienie św. Jana Chryzostoma, bpa i dra Kościoła;
- w sobotę – święto Podwyższenia Krzyża świętego; Przed południem o 11.00 Msza św. i odsłonięcie popiersia ks. Luzara, a wieczorem po Mszy św. tradycyjne wyjście pod krzyż jubileuszowy na górę Bożniową.
Przypominamy, by zabrać ze sobą świece oraz poświęcone w Matkę Bożą Zielną suche bukiety.

poniedziałek, 2 września 2019

Ogłoszenia - 22 Niedziela Zwykła

W liturgii w tym tygodniu:
- we wtorek – św. Grzegorza Wielkiego. W tych dniach rozpoczyna się Odpust w Płokach. Program odpustu zamieszczony jest w gablocie i w biuletynie „Bliżej Apostołów”, który dzisiaj po wakacyjnej przerwie ukazał się na powrót.

7 września, w sobotę  pielgrzymka piesza do Płok. Wyruszamy spod kościoła o godz. 16.00. O godz. 18.00 Msza św. w Sanktuarium i powrót do domu. Bardzo prosimy te osoby które chcą wracać wspólnym autokarem do Trzebini o zapisanie się w zakrystii, by można było zamówić odpowiedni pojazd.

poniedziałek, 26 sierpnia 2019

Ogłoszenia -21 Niedziela Zwykła

W liturgii w tym tygodniu:
- jutro Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
- we wtorek wspomnienie św. Moniki, we środę – św. Augustyna; we czwartek -wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela;

W przyszły poniedziałek rozpoczęcie nowego roku szkolnego w szkołach. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku katechetycznego będzie w najbliższą niedzielę o godz. 11.00.  Na tej Mszy poświęcimy też tornistry i przybory szkolne pierwszoklasistom. Spowiedź dla uczniów, rodziców, nauczycieli i wychowawców będzie w piątek (6 września), w pierwszym tygodniu nauki szkolnej, bo będzie to pierwszy piątek miesiąca. Od godz. 15.00 spowiedź, po czym o 16.00 Msza św. pierwszopiątkowa. Przypominamy wszystkim uczniom by nowy rok szkolny który właśnie się zaczyna rozpocząć z Bożym błogosławieństwem, a więc przyjmując sakrament pokuty i Komunię św.

środa, 21 sierpnia 2019

Ogłoszenia - 20 Niedziela Zwykła

W liturgii w tym tygodniu obchodzimy:
- we wtorek – wspomnienie św. Bernarda, Opata
- w środę - św. Piusa X, papieża;
- we czwartek – NMP Królowej;
- w sobotę – św. Bartłomieja Apostoła;


Są jeszcze ostatnie miejsca na wrześniową pielgrzymkę do Sanktuarium św. Kingi w Starym Sączu. Można się zapisać w zakrystii. Prosimy też wszystkich zapisanych o uregulowanie kosztów wyjazdu.