01Piątek, 1 marca 2024Antonina, Antoni, Albin
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
sobota, 30 maja 2020 Liczba wyświetleń: 821

Ogłoszenia - Niedziela Zesłania Ducha Świętego

W liturgii Kościoła w tym tygodniu: Jutro drugi dzień Zielonych Świąt, Uroczystość MB Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. We środę pierwszych męczenników Afryki, we czwartek święto Chrystusa Najwyższego Kapłana; W najbliższą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Za niecałe dwa tygodnie Uroczystość Bożego Ciała. Z powodu obecnej sytuacji epidemicznej tradycyjna procesja eucharystyczna odbędzie się wokół naszego kościoła. O przygotowanie czterech ołtarzy w tym roku prosimy: ołtarz pierwszy Róże Różańcowe, ołtarz drugi Zespół teatralny Misterium, ołtarz trzeci Zespół muzyczny Boski Sqad, ołtarz czwarty Krąg Biblijny. Procesja rozpocznie się po Mszy św. o 11.00. Ponieważ nadal obowiązuje przepis o tylko 150 osobach mogących brać udział w publicznych zgromadzeniach prosimy o uszanowanie tej decyzji. Nie będzie Mszy o godz. 12.15.
Ogłoszenia - Niedziela Zesłania Ducha Świętego
Jutro rozpoczynamy miesiąc czerwiec, czas szczególnej czci okazywanej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Codziennie po wieczornej Mszy św. będziemy odmawiać litanię do Serca Jezusowego, z wyjątkiem piątków, kiedy to litanię będziemy śpiewać na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu, zamiast koronki do Bożego Miłosierdzia, o godz. 17:45.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Z powodu epidemii nie będzie wspólnej spowiedzi. Okazja do spowiedzi dla tych, którzy jej potrzebują, będzie przed Mszą o godz. 7:00, przed Mszą o godz. 16:30 i przed Mszą o godz. 18:00. W pierwszą sobotę miesiąca nie będzie też tradycyjnego wyjazdu do chorych.

Ministrantów i lektorów prosimy by we czwartek zabrali z zakrystii swoje alby i komże, by można było zadbać o nie w domu i powoli kontynuować służbę przy ołtarzu, oczywiście za zgodą swoich rodziców.

Za tydzień pierwsza niedziela czerwca. Składka będzie coroczną składką na sprzątanie kościoła. Zalecamy, by kto może, dokonywać wpłat drogą elektroniczną na konto parafii podane na stronie internetowej i w biuletynie.

W dalszym ciągu zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego. Dzisiaj ciekawe artykuły o dzieciach kanonizowanych przez Kościół.

W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana śp. Stanisław Klima, Helena Pawlikowska, Teresa Miś. Prośmy dla nich o Miłosierdzie Boże.