01Piątek, 1 marca 2024Antonina, Antoni, Albin
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
niedziela, 21 czerwca 2020 Liczba wyświetleń: 710

Ogłoszenia - 12 Niedziela Zwykła

W liturgii w tym tygodniu: - w środę Narodzenie św. Jana Chrzciciela; Solenizantom tego dnia składamy serdeczne życzenia imieninowe. - w najbliższą niedzielę odpust parafialny ku czci naszych świętych patronów Piotra i Pawła. Suma odpustowa o godz. 11.00 a po niej procesja eucharystyczna wokół kościoła. Nie będzie tego dnia Mszy o 12.15 i tak pozostanie do końca sierpnia. Niestety obecna sytuacja epidemii nie pozwala na zorganizowanie tradycyjnego festynu parafialnego. Musimy z tym poczekać do następnego roku.
Ogłoszenia - 12 Niedziela Zwykła
W tym tygodniu odeszli do Pana śp. Szymon Maciejowski i Domicela Niemczyk. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu.

We czwartek zakończyliśmy oktawę Bożego Ciała. Wszystkim którzy brali udział w codziennych procesjach eucharystycznych bardzo dziękujemy.

Wczoraj miała miejsce uroczystość I Komunii świętej. Z grupy 68 dzieci które w tym roku przygotowywały się do tego wydarzenia do I Komunii przystąpiło 62 dzieci. Pozostali rodzice zdecydowali się na Komunię w październiku.

Uczniów klas szóstych, siódmych i ósmych szkoły podstawowej prosimy o pozostawienie w kościele (do oznaczonego koszyka przy ołtarzu) podpisanych indeksów kandydata do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.

Zachęcamy do nabywania „Gościa Niedzielnego”. Dziś ciekawy artykuł o praktyce pierwszych piątków miesiąca oraz jej znaczeniu w duszpasterstwie.

W tym tygodniu zakończy się rok szkolny. Na sumie odpustowej w przyszłą niedzielę podziękujemy Panu Bogu za trud nauczania zarówno uczniów jak i nauczycieli i rozpoczniemy letnie wakacje. Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy miłego wypoczynku. Pamiętajmy o niedzielnej Mszy świętej zarówno w prywatnych wyjazdach jak i w zorganizowanych formach wakacyjnego wypoczynku.