27Sobota, 27 kwietnia 2024Felicja, Teofil, Zyta
sobota, 18 kwietnia 2020 Liczba wyświetleń: 754

Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego

Pamiętajmy, że dzisiaj nadal obowiązują przepisy o tylko 5 osobach biorących udział w nabożeństwie. Zatem zostańmy jeszcze tę niedzielę w domach. Obowiązkowe też są we wnętrzu kościoła maseczki na twarzach.
Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego
Od poniedziałku przepisy ulegają złagodzeniu. Zgodnie z nowymi zarządzeniami od poniedziałku w naszym kościele będzie mogło brać udział w liturgii jednocześnie 45 osób. Pamiętajmy jednak o zachowaniu 2 metrów dystansu wobec siebie. Dla ułatwienia podaję, że szerokość jednego siedzenia to u nas 40 cm, zatem w zestawie 6-krzesłowym mogą usiąść dwie osoby na skrajnych siedzeniach. Rzędy zamknięte taśmą biało-czerwoną zostawiamy wolne.
Komunię świętą przyjmujemy na lewą dłoń, prawą dłonią podajemy Ją sobie do ust nie ściągając maseczki, tylko wolną dłonią odsłaniając sobie na chwilę usta. Będzie to na początku trudne, ale musimy się tego nauczyć, bo to będzie trwało jeszcze długi czas.

Dowodem miłości bliźniego będzie pokorne poddanie się tym zarządzeniom, a przejawem skrajnego egoizmu będzie mówienie że ja się tym nie mam zamiaru przejmować. Taka postawa to grzech ciężki. Musimy nawzajem troszczyć się o siebie. Nikt nie wie napewno, czy jest zdrowy czy nie. Oglądasz telewizję, słuchasz lekarzy i wiesz, że nawet brak objawów zakażenia nie gwarantuję, że zakażony nie jesteś. Wykaż się więc troską o bliźniego i nie narażaj go.
Gorąco apeluję nadal, by szanować decyzje władz i podporządkowywać się im bezwzględnie.

W tych trudnych dniach myślmy z wdzięcznością o lekarzach i lekarkach, o pielęgniarkach i pielęgniarzach, o całym personelu medycznym i wolontariuszach. To nasi współcześni bohaterowie, a czasem i męczennicy, bo przecież wielu już zmarło w pracy.

Każdego wieczoru o 21.00 gdy dzwoni dzwon na Apel Jasnogórski zapraszam do wspólnej modlitwy. O tej godzinie bądźmy razem. Kto tylko może niech choć przez chwilę popatrzy na krzyż na Bożniowej. Widać go z wielu miejsc naszej parafii. Wtedy właśnie każdemu mojemu parafianinowi i parafiance, dużym i małym ślę proboszczowe błogosławieństwo.