27Sobota, 27 kwietnia 2024Felicja, Teofil, Zyta
sobota, 11 kwietnia 2020 Liczba wyświetleń: 959

Ogłoszenia - Niedziela Wielkanocna 2020

Wyjątkowa sytuacja w jakiej znaleźliśmy się na całym świecie sprawia, że zarówno dziś jak i jutro, w drugi dzień Świąt Wielkanocnych pozostając w swoich domach modlimy się czcząc Zmartwychwstanie Chrystusa bez udziału w Eucharystii w kościele. Msze święte będą odprawiane w normalnych godzinach, ale nadal przypominamy o górnej granicy tylko 5 osób w niej biorących. Pozostawmy tę możliwość tym, którzy zamówili intencję mszalną.
Ogłoszenia - Niedziela Wielkanocna 2020
Składamy gorące Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu oraz na pomoc dla ubogich. Za pośrednictwem Internetu na konto parafii wpłacono na ten cel 490 zł. Dziękujemy też za wpłaty tytułem składek inwestycyjnych i na tacę.

W imieniu najuboższych parafian dziękujemy również za dary żywnościowe. Jako wspólnota parafialna finansujemy codziennie obiady dla dwóch osób będących jako samotni i chorzy w skrajnej potrzebie, a także udzielamy pomocy rzeczowej dla kilku indywidualnych osób. Jeżeli ktoś chciałby się włączyć w taką pomoc, prosimy o kontakt.

W najbliższy piątek, z racji Oktawy Wielkanocy post nie obowiązuje.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Bożego Miłosierdzia. Nadal obowiązywać będzie ograniczenie w uczestnictwie we Mszy świętej. Będzie to trzecia niedziela miesiąca. Jedyną formą włączenia się w składkę inwestycyjną będzie pośrednictwo Internetu.

Od najbliższego piątku po przerwie wielkopostnej powracamy do cotygodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy Miłosierdzia od godz. 17.00 do 18.00. Na zakończenie koronka do Miłosierdzia Bożego, a po niej Msza święta zbiorowa za zmarłych żegnanych w ostatnim czasie. Pamiętajmy jednak o obowiązujących przepisach. Bardzo prosimy, aby w miarę możności nawiedzać Najświętszy Sakrament już od godz. 17.00 na kilkuminutową modlitwę, i zwolnić miejsce innym. Wejście na adorację tylko drzwiami bocznymi od strony ul. Luzara. Na Mszę św. zapraszamy tylko tych którzy chcą się modlić za swoich zmarłych (niestety tylko w liczbie 5 osób). Wejście od strony parkingu. Prosimy o wyrozumiałość.

Mimo trudnej sytuacji wszystkim parafianom życzymy dobrych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Niech nadzieja płynąca z pustego grobu Chrystusa dodaje nam otuchy i siły w pokonywaniu trudności i pomoże bardziej cenić każdą radość jaką nam życie przynosi.