09Czwartek, 9 maja 2024Grzegorz, Katarzyna, Karolina

WIELKI CZWARTEK 2020

Inaczej niż dotychczas.
WIELKI CZWARTEK 2020
Właśnie wróciliśmy z Wielkoczwartkowej Liturgii. Pierwszy raz przy pustym kościele. Staraliśmy się wszystko odprawiać tak jak zawsze, bez skrótów, ze śpiewem. Brakowało nam Was.
Bardzo dziękujemy za wszystkie życzenia dzisiaj nam składane. Były telefony, były SMSy, były maile. Długo nie zapomnimy ciepłego jeszcze drożdżowego ciasta zostawionego pod drzwiami. Maseczki, środki dezynfekcyjne. Dziękujemy. Dziękujemy że o nas pamiętacie, mimo że się od dłuższego czasu prawie nie widujemy. Staramy się zachować dobre humory. Kapłaństwo na które się przed laty zdecydowaliśmy jest służbą, a służba wymaga dostosowania do okoliczności.  Do tej pory Wielkie Czwartki były zawsze radosne, były kwiaty, życzenia. W tym roku też staramy się nie smucić. Dzisiaj po rozpoczęciu liturgii pan kościelny przekazał nam oficjalne życzenia od Rady Parafialnej i wręczył każdemu z nas czerwoną różę i słodki prezent. Zapewnił o pamięci wszystkich parafialnych grup formacyjnych.
Pozdrawiamy serdecznie wszystkich naszych parafian. Najważniejsze by nie dać się ponieść przygnębieniu. Głowa do góry. Nadal obowiązują obostrzenia, a więc i w Wielkanoc tylko 5 osób w kościele. Apelujemy jak wszyscy byście pozostali w domach. Im mądrzej do tego się przyłożymy, tym szybciej się spotkamy.