05Niedziela, 5 maja 2024Irena, Waldemar, Iryda
poniedziałek, 17 kwietnia 2023 Liczba wyświetleń: 345

Ogłoszenia - 2 Niedziela Wielkanocna

Niedziela dzisiejsza obchodzona jest w Kościele Powszechnym jako Niedziela Miłosierdzia Bożego.
Ogłoszenia - 2 Niedziela Wielkanocna

Dziś również rozpoczyna się 79 Tydzień Miłosierdzia. Przypominamy, że w naszej parafii od dziewięciu lat działa tzw. „Fundusz Marcinowy”, czyli nieformalna fundacja finansująca obiady dla biednych dzieci w szkołach. Obecnie płacimy za obiady w szkole dla trojga dzieci, a nasza parafialna Caritas przez cały czas pomaga osobom będącym w potrzebie. Środki na ten fundusz pochodzą od prywatnych darczyńców a także z ofiar składanych do skarbony św. Antoniego. Koronkę do Miłosierdzia Bożego odmawiamy wspólnie w każdy piątek na zakończenie wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu, o godz. 17.45.

Zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów będzie w najbliższy czwartek 20.04. Msza św. o godz. 18.00 i spotkanie po Mszy św.

Ważne zebranie rodziców dzieci z klas 3 przystępujących do I Komunii św. w niedzielę 23.04 po Mszy św. o godz. 12.15.

Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane w ramach comiesięcznej składki inwestycyjnej. Najbliższą inwestycją będzie renowacja wejścia bocznego do naszej świątyni.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Pod chórem można nadal nabyć najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”, a w zakrystii są do nabycia dwa ostatnie egzemplarze kwietniowego miesięcznika dla dzieci „Staś”.

Spotkanie osób wyjeżdżających na pielgrzymkę do Francji, Hiszpanii i Włoch będzie w najbliższą sobotę 22 kwietnia po wieczornej Mszy św.

W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności śp. Adam Zmarzły, Marian Popiela, Małgorzata Kościelna. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu.