05Niedziela, 5 maja 2024Irena, Waldemar, Iryda
poniedziałek, 10 kwietnia 2023 Liczba wyświetleń: 429

Ogłoszenia - Niedziela Wielkanocna 2023

Jutro Drugi Dzień Świąt Wielkanocnych. Msze święte w porządku niedzielnym. Jutrzejsza składka przeznaczona jest na potrzeby Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie.
Ogłoszenia - Niedziela Wielkanocna 2023

Składamy gorące Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Złożono na ten cel 2.929 zł a także za ofiary składane przy adoracji krzyża. Są one przeznaczone na utrzymanie Grobu Chrystusa w Jerozolimie.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy swoją pracą przyczynili się do pięknego i głębokiego przeżycia tych świąt i całej liturgii Wielkiego Tygodnia. Dziękujemy za liczną obecność w nabożeństwie drogi krzyżowej ulicami miasta i w liturgii Triduum Paschalnego.

W najbliższy piątek, z racji Oktawy Wielkanocy post nie obowiązuje.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Bożego Miłosierdzia. Na sumie uroczyście zawiesimy w kaplicy Pana Jezusa Miłosiernego, akt zawierzenia naszej parafii Miłosierdziu Bożemu, czym zakończyliśmy tegoroczne rekolekcje wielkopostne. Składka niedzielna będzie przeznaczona na parafialne inwestycje.

Od najbliższego piątku po przerwie wielkopostnej powracamy do cotygodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy Miłosierdzia od godz. 17.00 do 18.00. Na zakończenie koronka do Miłosierdzia Bożego, a po niej Msza święta zbiorowa za zmarłych żegnanych w ostatnim czasie. Przypominamy też, że w każdą środę przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30 modlimy się na różańcu.

W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności: Zdzisław Gaj, Jerzy Kurek, Małgorzata Pytlowska, Julia Przykorzyńska, Władysław Pytlowski i Henryka Lasoń. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Niech nadzieja płynąca z pustego grobu Chrystusa dodaje nam otuchy i siły w pokonywaniu trudności codziennego życia i pomoże bardziej cenić każdą radość jaką nam życie przynosi.