02Czwartek, 2 maja 2024Anatol, Zygmunt, Anastazy
poniedziałek, 19 czerwca 2023 Liczba wyświetleń: 349

Serdeczne podziękowania składamy wszystkim którzy licznie gromadzili się na Mszy i procesji w ramach Oktawy Bożego Ciała. W tym tygodniu we środę wspomnienie. św. Alojzego Gonzagi, w sobotę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Solenizantom tego dnia, wszystkim Janom i Janinom składamy serdeczne życzenia imieninowe. - w najbliższą niedzielę odpust parafialny ku czci naszych świętych patronów Piotra i Pawła. Suma odpustowa o godz. 11.00 a po niej procesja eucharystyczna wokół kościoła. Nie będzie tego dnia Mszy o 12.15 i tak pozostanie do końca sierpnia. Po południu tradycyjny odpustowy festyn w parafialnym ogrodzie. Od godziny 15.00 atrakcje dla dzieci i nie tylko. O godz. 16.00 bigos proboszcza. Udział zapowiedzieli nasi strażacy, grupa ratownicza GOPR oraz zespół muzyczny Boski Squad i schola dziecięca. Będą lody i okazja do spotkania wszystkich parafian. Bardzo prosimy o przygotowanie na tę okazję ciast drożdżowych oraz domowego smalcu. Dary można przynosić już w sobotę po południu na plebanię od strony podwórka.

Zachęcamy do nabywania „Gościa Niedzielnego” dla dorosłych i „Małego gościa” dla dzieci. Jest też do nabycia kilka numerów Pisma STAŚ.

Uczniów klas 6 i 7 prosimy o zwrócenie indeksów do bierzmowania. Trzeba je umieścić w koszyczku przy kaplicy Miłosierdzia Bożego.

Dziś trzecia niedziela miesiąca. Serdecznie dziękujemy za składane dzisiaj ofiary w ramach comiesięcznej składki inwestycyjnej. W przyszłą niedzielę będzie można zostać "Aniołem Pomocy" i wesprzeć naszą młodzież z grupy oazowej. Przed kościołem będą zbierać ofiary na wakacyjny wyjazd na rekolekcje

W tym tygodniu zakończy się rok szkolny. Msza św. na dziękczynna za kolejny rok nauki będzie we czwartek, o godz. 18.00. Podziękujemy Panu Bogu za trud nauczania zarówno uczniów jak i nauczycieli i rozpoczniemy letnie wakacje. Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy miłego wypoczynku. Spowiedź na zakończenie roku szkolnego będzie we środę od 17.00 do18.00.

Spotkanie ministrantów i kandydatów odbędzie się w piątek po wieczornej Mszy św.