04Poniedziałek, 4 marca 2024Łucja, Kazimierz, Eugeniusz
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
niedziela, 26 marca 2023 Liczba wyświetleń: 530

Ogłoszenia - 5 Niedziela Wielkiego Postu

Rozpoczęliśmy dzisiaj parafialne rekolekcje wielkopostne. Otoczmy modlitwą naszego księdza rekolekcjonistę prosząc Boga o dar słowa dla niego i otwartość serca dla nas. Bardzo prosimy z zapoznanie się z programem rekolekcji i wzięcie w nich udziału. Szczególnie prosimy rodziców i dopilnowanie rekolekcji dla swoich dzieci. ¨ W trakcie rekolekcji (od poniedziałku do środy) nie będzie Mszy św. porannych o godz. 7:00.
Ogłoszenia - 5 Niedziela Wielkiego Postu

W najbliższą sobotę parafialna spowiedź wielkopostna. Od godz. 7.00 do 10.00 i od 15.00 do godz. 18.00. Kancelaria parafialna w tym dniu będzie nieczynna.

Z Komunią św. i spowiedzią do chorych przed Świętami Wielkanocnymi pójdziemy w najbliższą sobotę 1 kwietnia, od godz. 10.00. Prosimy zadbać o to by na Święta nikt nie został bez możliwości spowiedzi i Komunii. Osoby starsze i chore można zapisywać w zakrystii bądź w kancelarii.

W przyszłą niedzielę - Niedziela Palmowa – początek obchodów Wielkiego Tygodnia. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Jeżeli pogoda pozwoli Sumę rozpoczniemy przed wejściem głównym od procesji z palmami wokół kościoła. Zachęcamy też by wziąć udział w konkursie na najładniejsze palmy. Regulamin konkursu był drukowany w ubiegłotygodniowym biuletynie. Ponieważ liturgia na tej Mszy może się przeciągnąć, następna Msza św. będzie o 15 minut później, czyli o 12.30. Wszystkie dzieci zapraszamy na procesję i na Mszę św. o godz. 11:00.

W niedzielę palmową odprawimy też tradycyjną drogę krzyżową ulicami naszego miasta. Jak co roku wyruszymy spod szkoły podstawowej nr 8 na os. Widokowym i stałą trasą przejdziemy do kościoła. Rozpoczęcie o godz. 19.00. Zachęcamy bardzo serdecznie do licznego udziału w tym nabożeństwie.

Przy kaplicy Miłosierdzia Bożego wystawiony jest kosz na dary dla ubogich. Prosimy o składanie do niego do końca tego tygodnia tylko niepsującej się żywności i środków czystości które zostaną rozdane najuboższym. Jałmużnę wielkopostną składamy do skarbonki św. Antoniego. Paczki dla ubogich wydawane będą we wtorek 4 kwietnia.

Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i przygotowanie Ciemnicy, nadal można składać do przygotowanej szklanej skarbonki. Pod chórem cały czas można nabywać baranki Caritas do poświęcenia w Wielką Sobotę.
Zachęcamy do nabycia i czytania Gościa Niedzielnego. W dzisiejszym numerze bardzo ciekawe przybliżenie postaci ks. Franciszka Blachnickiego, twórcy wspaniałego ruchu oazowego w naszym kraju. W zakrystii można nabyć specjalny numer „Gościa” w całości poświęcony tematyce Męki Pańskiej (cena: 14 zł).