26Piątek, 26 kwietnia 2024Maria, Marcelina, Marzena
środa, 7 lutego 2024

W liturgii w tym tygodniu: w poniedziałek św. Agaty, dziewicy i męczennicy, we wtorek męczenników Pawła Miki i jego towarzyszy, w sobotę – św. Scholastyki.

niedziela, 28 stycznia 2024

W liturgii w tym tygodniu: we środę św. Jana Bosco, w piątek święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej. W Kościele jest to Dzień Życia Konsekrowanego. Msze święte w tym dniu o godz. 7.00, 9.00 i 16.30 i 18.00. Na każdej Mszy poświęcenie gromnic. Na Mszy św. o godz. 16:30 poświęcenie książeczek dla dzieci z klas trzecich przygotowujących się do I Komunii Świętej.

niedziela, 21 stycznia 2024

W liturgii w tym tygodniu: we środę św. Franciszka Salezego, we czwartek – święto Nawrócenia św. Pawła, w piątek – świętych Tymoteusza i Tytusa. W przyszłym tygodniu Uroczystość Matki Bożej Gromnicznej. Jeśli ktoś nie ma gromnicy, można ją nabyć w zakrystii.

niedziela, 14 stycznia 2024

W liturgii w tym tygodniu: we środę – św. Antoniego, opata, w piątek – św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa;

niedziela, 7 stycznia 2024

Ogłoszenia - Niedziela Chrztu Pańskiego

Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Bożego Narodzenia. W naszej rodzimej tradycji kolędy śpiewać będziemy jednak do święta Matki Bożej Gromnicznej.

sobota, 6 stycznia 2024

WIZYTA DUSZPASTERSKA 2023/24, CZĘŚĆ 3

Przedstawiamy plan wizyty duszpasterskiej na kolejny tydzień. Przypominamy, że zakończone zostało przyjmowanie zgłoszeń na kolędę.

wtorek, 2 stycznia 2024

Ogłoszenia - Niedziela Świętej Rodziny

Dzisiaj ostatni dzień roku 2023. Za wszystkie dobra jakie z Bożej ręki otrzymaliśmy podziękujemy na uroczystych nieszporach, dzisiaj o godz. 17.00 po czym odprawimy Mszę św. dziękczynną za miniony rok. Przypomina o tym również nasz nowy parafialny kalendarz, który można sobie zabrać do domu.

sobota, 30 grudnia 2023

WIZYTA DUSZPASTERSKA 2023/24, CZĘŚĆ 2

Zakończyło się przyjmowanie zaproszeń na tegoroczną wizytę duszpasterską. Poniżej przedstawiamy plan odwiedzin na pierwszy tydzień stycznia.

niedziela, 24 grudnia 2023

Ogłoszenia - 4 Niedziela Adwentu

Dzisiaj ostatnia niedziela Adwentu. We środę harcerze trzebińscy przekazali naszej parafii Betlejemskie Światełko Pokoju. Można je zabierać do swoich domów, gdzie powinno zapłonąć na wigilijnym stole. Można to zrobić dzisiaj do godz. 13.00.

niedziela, 17 grudnia 2023

Ogłoszenia - 3 Niedziela Adwentu

Przez cały Adwent zapraszamy wszystkich na roraty, które odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a w soboty o godz. 7.00.

niedziela, 10 grudnia 2023

Ogłoszenia - 2 Niedziela Adwentu

- we czwartek – św. Jana od Krzyża kapłana i doktora Kościoła;
Zapraszamy wszystkich a zwłaszcza dzieci, na roraty, które odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a w soboty o godz. 7.00. Bardzo smuci fakt bardzo małej frekwencji na tegorocznych roratach. Tylko kilkunastoosobowa grupa dzieci bierze w nich udział. Zachęcamy by dorośli zmobilizowali zarówno dzieci jak i samych siebie.

niedziela, 3 grudnia 2023

Ogłoszenia - 1 Niedziela Adwentu

Patronką rozpoczynającego się dziś Adwentu jest Matka Boża Niepokalana, ku której czci odprawia się Mszę świętą, zwaną roratami, codziennie o godz. 18.00 a sobotę o 7.00. Na roratach dzieci będą losować figurkę Matki Bożej, która przez jeden dzień będzie gościć w jednym z domów naszej parafii. Prosimy, aby dzieci wykonały i od jutra przynosiły na roraty lampiony. Rodziców i dziadków prosimy by im w tym pomogli. W liturgii Kościoła w tym tygodniu: w poniedziałek św. Barbary. Msza św. w intencji górników o godz. 10.00. we czwartek św. Ambrożego, patrona pszczelarzy, w piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte u nas o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Wieczorna Msza św. w tym dniu sprawowana będzie, zgodnie z tradycją, w intencji kupców trzebińskich. Tego dnia między godz. 12:00 a 13:00 „godzina łaski dla świata”. Kościół w tym czasie będzie otwarty i jest możliwość indywidualnej modlitwy czczącej Matkę Najświętszą.

niedziela, 26 listopada 2023

Ogłoszenia - 34 Niedziela Zwykła Chrystusa Króla Wszechświata

- we czwartek – św. Andrzeja Apostoła. Wszystkim solenizantom tego dnia składamy serdeczne życzenia imieninowe.
- W przyszłą niedzielę rozpocznie się Adwent. Na Mszy św. o godz. 6.30 poświęcone zostaną opłatki na wigilię Bożego Narodzenia. Informujemy, że nikt z naszej parafii nie roznosi opłatków po domach i nikt nie ma takiego upoważnienia. Ofiary składane przy opłatkach są wynagrodzeniem dla pracowników kościoła za całoroczną pracę.
W Adwencie zapraszamy wszystkich na Roraty które będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, w soboty o 7.00.

niedziela, 19 listopada 2023

- w poniedziałek św. Rafała Kalinowskiego, kapłana; we wtorek – święto Ofiarowania NMP, w środę - św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej, w piątek – świętych męczenników wietnamskich; sobotę – św. Katarzyny Aleksandryjskiej.
- W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy rok liturgiczny. Za dwa tygodnie rozpocznie się Adwent.

niedziela, 12 listopada 2023

- w poniedziałek pierwszych polskich męczenników: św. Benedykta i towarzyszy, w piątek – św. Elżbiety Węgierskiej; w sobotę – bł. Karoliny Kózkówny;

wtorek, 7 listopada 2023

- we czwartek rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w piątek wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża.

niedziela, 29 października 2023

Ogłoszenia - 30 Niedziela Zwykła (Poświęcenie kościoła)

We środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Nie będzie tego dnia Mszy świętej o godz. 12:15. O 14.30 zgromadzimy się przy wejściu głównym na cmentarz parafialny, skąd rozpoczniemy procesję żałobną i przejdziemy na cmentarz komunalny, modląc się za zmarłych. Po procesji o 15.00 Msza święta na cmentarzu komunalnym.