04Poniedziałek, 4 marca 2024Łucja, Kazimierz, Eugeniusz
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
niedziela, 20 marca 2022 Liczba wyświetleń: 542

Ogłoszenia - 3 Niedziela Wielkiego Postu

W piątek - uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Od wielu lat święto to przeżywamy jako Dzień Świętości Życia. Wzorem lat ubiegłych zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Sprzed ołtarza można zabrać do domu karteczki z tekstem zobowiązania Duchowej Adopcji. Msze św. w naszym kościele o godz. 7:00, 9:00 i 18:00.
Ogłoszenia - 3 Niedziela Wielkiego Postu

W każdą niedzielę Gorzkie  Żale  z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Natomiast w piątki zapraszamy na Drogę Krzyżową: o godz. 16.30, 17.15 i o 19.00. Tym, którzy nie mogą przyjść na Gorzkie Żale polecamy wysłuchanie kolejnych tegorocznych kazań pasyjnych na naszej stronie internetowej.

Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu oraz na budowę Grobu i Ciemnicy można składać do oznaczonej skarbonki.

Pod chórem można już nabywać baranki wielkanocne przygotowane przez Caritas, które później przyniesiemy z pokarmami do święcenia w Wielką Sobotę. Jałmużnę wielkopostną zarówno w formie daru rzeczowego jak i ofiar można składać obok kaplicy Miłosiernego Pana Jezusa oraz do skarbonki św. Antoniego.

W zakrystii są do nabycia ostatnie numery miesięcznika dla dzieci STAŚ oraz specjalne wydanie „Gościa Niedzielnego” poświęcone w całości św. Ojcu Pio.

Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane w ramach comiesięcznej składki inwestycyjnej.

Parafia nasza włącza się w dzieło pomocy walczącej Ukrainie. Będziemy pomagać jednemu ze szpitali we Lwowie. Szczegóły zamieszczone są w dzisiejszym biuletynie.

W przyszłą niedzielę (27 marca) rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne. Zakończymy je we środę nawiedzeniem Ikony św. Rodziny, która od świąt Bożego Narodzenia peregrynuje po dekanatach naszej archidiecezji. Program rekolekcji i nawiedzenia Ikony również zamieszczone są w biuletynie.

W tym tygodniu odeszli do wieczności śp. Halina Jaskiewicz-Kammer, Józefa Kubarek i Erwin Żontołw. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.