21Środa, 21 lutego 2024Eleonora, Feliks, Kiejstus
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
wtorek, 12 kwietnia 2022 Liczba wyświetleń: 498

Ogłoszenia - Niedziela Palmowa 2022

Dzisiejsza niedziela otwiera przed nami jedyny i wyjątkowy czas Wielkiego Tygodnia. Po wieczornej Mszy św. o godz. 19.00 zgromadzimy się przy szkole podstawowej nr 8 skąd rozpoczniemy nabożeństwo drogi krzyżowej ulicami naszego miasta. Zapraszamy by przyjść całymi rodzinami i włączyć się zarówno w śpiew jak i w niesienie krzyża. Prosimy też, by zabrać ze sobą świece.
Ogłoszenia - Niedziela Palmowa 2022

W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę obrzędy Triduum Sacrum będą odprawiane o godz. 18.00. Kancelaria w tych dniach będzie nieczynna. W Wielki Czwartek po Mszy Wieczerzy Pańskiej przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i możliwość indywidualnej modlitwy do godz. 22.00. O godz. 21.00 odśpiewamy Gorzkie Żale. W Wielki Piątek przez cały dzień indywidualna modlitwa przy Ciemnicy – od godz. 8.00. O godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia i Modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia. Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz. 17.15. O 18.00 Liturgia Wielkiego Piątku. Po zakończeniu Liturgii indywidualna modlitwa przy Grobie Bożym do północy. O 22.30 zapraszamy na Drogę Krzyżową. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, czyli nie tylko nie spożywanie mięsa ale też tylko trzy posiłki w ciągu dnia.

W Wielką Sobotę czuwanie przy Bożym Grobie od godz. 8:00. Poświęcenie pokarmów przed wejściem głównym do kościoła od godz. 9.00 do 13.00, co pół godziny. Jeżeli będzie brzydka pogoda poświęcenie będzie wewnątrz kościoła. Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 18.00 rozpocznie się od poświęcenia ognia przed wejściem głównym i zakończy się procesją rezurekcyjną wokół kościoła. Prosimy by na liturgię Wielkiej Soboty przynieść ze sobą świece.

W Niedzielę Wielkanocną Msze św. jak w każdą niedzielę.

Parafialny zespół Caritas informuje, że rozdawanie paczek dla najuboższych będzie w najbliższy wtorek o godz.15.00.

W zakrystii jest do nabycia najnowszy numer miesięcznika dla najmłodszych „Staś”, a pod chórem można nabyć „Gościa Niedzielnego” z płytą CD z nagraniami Ksiąg Pisma Świętego.

Odwiedziny chorych przed Świętami Wielkanocnymi odbędą się we wtorek 12 kwietnia od godz. 9:00. Prosimy zatem w dalszym ciągu zgłaszać w zakrystii osoby, którym mamy zanieść przed Wielkanocą sakrament Pokuty i Komunii Świętej.

W tym miesiącu trzecia niedziela wypada w Wielkanoc, dlatego składka inwestycyjna będzie wyjątkowo w czwartą niedzielę miesiąca, czyli 24 kwietnia.

W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Stanisława Kołacz. Prośmy dla niej o Miłosierdzie Boże.