26Poniedziałek, 26 lutego 2024Bogumił, Aleksandra, Mirosława
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
niedziela, 4 czerwca 2023 Liczba wyświetleń: 908

Bierzmowanie młodzieży 2023

„Duch Święty przyszedł do apostołów zgromadzonych w Wieczerniku, by ich umocnić i zjednoczyć. Dziś przychodzi do Waszych serc”, te słowa Ksiądz Infułat Bronisław Fidelus w ubiegłą środę 31 maja kierował do młodzieży zgromadzonej w naszej świątyni. Do sakramentu bierzmowania przystąpiło 91 młodych ludzi.
Bierzmowanie młodzieży 2023

Młodzież wraz ze świadkami i bliskimi spotkali się przy Ołtarzu Pańskim, by prosić o umocnienie Darami Ducha Świętego. Jak zaznaczyli rodzice uczniów klas ósmych, proszący o udzielenie sakramentu, jak sam ksiądz Proboszcz, wszyscy wyrażamy nadzieję, że ci młodzi ludzie świadomie przystępują do tego sakramentu, bo wiedzą, jakich łask oczekują.

W homilii wygłoszonej przez ks. Infułata Fidelusa, Szafarz Sakramentu odniósł się do przeżywanej niedawno Niedzieli Zesłania Ducha Świętego.

– W niedzielę przeżywaliśmy pamiątkę wydarzenia, ale dzisiejsze spotkanie ma być faktycznym zstąpieniem Ducha - mówił. Dodał, że właśnie w obecnych czasach młodzi ludzie potrzebują Darów Ducha Świętego nawet bardziej niż ich starsi rówieśnicy. – Spotykacie się z różnymi opiniami, świadectwami. To od was zależy, czy wybierzecie drogę prostą, czy tę bardziej krętą - kontynuował. Ksiądz Infułat wspomniał jeszcze, by młodzi nigdy nie wstydzili się znaku krzyża, znaku naszej wiary. – Do dziś to rodzice dbali, by wasza wiara się rozwijała. Od teraz to wy stajecie się za nią odpowiedzialni. Niech Was Bóg błogosławi w życiu wiarą - życzył nowo bierzmowanej młodzieży.

Uroczystość Bierzmowania była zwieńczeniem trzyletniego przygotowania, które w ostatnim roku prowadził ks. Marek, nasz wikariusz i katecheta. W przeżycie środowej liturgii zaangażowali się sami kandydaci.

Tekst: Wojciech Hajduk

Zdjęcia: www.foto-tomaszjanik.pl