03Niedziela, 3 grudnia 2023Franciszek, Hilary, Ksawery
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
środa, 28 czerwca 2023 Liczba wyświetleń: 1633

Bigos Proboszcza, czyli spotkanie w plebańskim ogrodzie 2023

Tradycją stało się już spotkanie wszystkich Parafian w plebańskim ogrodzie w odpustowe popołudnie. W tym roku było podobnie!
Bigos Proboszcza, czyli spotkanie w plebańskim ogrodzie 2023

Po deszczowej i pochmurnej sobocie, niedziela przywitała wszystkich pięknym słońcem.  Dopełnieniem sumy odpustowej w kościele, stał się parafialny piknik w plebańskim ogrodzie. Było kolorowo, radośnie i smacznie! Nie zabrakło pysznych ciast drożdzowych, domowego smalcu i lodów z Krzeszowic.

Dla najmłodszych gości przygotowano szereg atrakcji. Oaza działająca przy naszej parafii wraz z uczniami z trzebińskiego Technikum i Liceum zatroszczyli się, by nikt się nie nudził. Była chusta animacyjna, balony i wiele innych zabaw. Dziękujemy!

Strażacy z trzebińskiej Ochotniczej Straży Pożarnej udzielili wspaniałej i pouczającej lekcji pierwszej pomocy przedmedycznej. Pokazali także wnętrze wozu strażackiego oraz pozwolili najmłodszym "lać wodę", tym razem tylko dosłownie. Ratownicy z Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przygotowali kolejny raz ściankę wspinaczkową. Dzieci, pod czujnym okiem specjalistów, mogły spróbować swoich sił i sięgnąć prawie nieba. Chociaż na chwilę. Dziękujemy zarówno strażakom, jak i ratownikom GOPR, za obecność i widoczne zaangażowanie.

Niewątpliwie najbardziej oczekiwanym punktem spotkania była degustacja "bigosu Proboszcza". Pierwsze porcje serwował sam pomysłodawca i gospodarz miejsca - ks. Proboszcz. Kolejne rozdzielał tegoroczny Sumista odpustowy, czyli ks. Mateusz Wyrobkiewicz z Krakowa oraz ks. Przemysław. Bigos wszystkim smakował. Podziękowania kierujemy w stronę tych, którzy wiele czasu poświęcili i pomagali w jego przygotowaniu.

Po kulinarnej uczcie dla ciała, przyszedł czas na muzyczną przyjemność dla duszy! Schola dziecięca oraz zespół "Boski Squad" przenieśli wszystkich w krainę dźwięków i umilili w ten sposób odpustowe spotkanie w plebańskim ogrodzie. Dziękujemy!

Z serca dziękujemy Wszystkim za obecność, radosną atmosferę i miłe spotkanie w scenerii plebańskiego ogrodu! Dziękujemy Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego pikniku, wszystkim Darczyńcom i Sponsorom. Życzymy słonecznych i bezpiecznych wakacji!

Zdjęcia: www.foto-tomaszjanik.pl