25Wtorek, 25 czerwca 2024Dorota, Łucja, Wilhelm
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
piątek, 30 września 2022 Liczba wyświetleń: 929

Pielgrzymka do Sandomierza i okolic 2022

W dniach od 19 do 21 września 2022 r. odbyła się parafialna pielgrzymka do Sandomierza oraz okolicznych sanktuariów.
Pielgrzymka do Sandomierza i okolic 2022

Grupa pielgrzymów z naszej parafii wraz z ks. Proboszczem Stanisławem Bercalem odwiedziła w ciągu trzech dni ziemię sandomierską. Rozpoczęto od wizyty w Sanktuarium Matki Bożej w Godowie – Kałkowie. Msza św. I długie zwiedzanie rozległego terenu sanktuarium z wejściem na Golgotę.

Drugi dzień to Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego na Świętym Krzyżu, następnie kolegiata św. Józefa w Klimontowie, Sanktuarium Maryjne w Sulisławicach. Urozmaiceniem trasy była wizyta w trwałych ruinach największej rezydencji magnackiej Europy, zamku Krzyżtopór.

Ostatni dzień pielgrzymki to zwiedzanie Sandomierza. Zakwaterowanie pielgrzymów miało miejsce w Domu Rekolekcyjnym w pobliżu Sandomierskiej starówki, tuż przy bramie opatowskiej, zatem codziennie pielgrzymi mogli wieczorem spacerować po tamtejszym Starym Mieście. Zakończeniem pielgrzymki było zwiedzenie najważniejszych sandomierskich kościołów zakończone wizytą w Sandomierskiej Katedrze i wspaniałym muzeum diecezjalnym. Nie zabrakło też wizyty w Muzeum Figur Woskowych, czyli postaci z serialu "Ojciec Mateusz".

Cały czas towarzyszyła pielgrzymom piękna pogoda. Peleryny okazały się niepotrzebne, gdyż większość czasu świeciło słońce. Wrażenia niezapomniane długo zapadną w pamięci.

Zdjęcia: Małgorzata Orszak