17Środa, 17 kwietnia 2024Klara, Robert, Rudolf
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
czwartek, 8 lutego 2024 Liczba wyświetleń: 504

Wizytacja kanoniczna parafii. Bierzmowanie młodzieży 2024

W niedzielę 4 lutego 2024 r. przeżywaliśmy w naszej parafii wizytację kanoniczną. Ks. Biskup Janusz Mastalski udzielił także uczniom klasy ósmej szkoły podstawowej sakramentu Bierzmowania.
Wizytacja kanoniczna parafii. Bierzmowanie młodzieży 2024

Powitanie ks. Biskupa odbyło się przed pierwszą poranną Mszą św. - Witamy Cię w naszej parafii, w tej cząstce Kościoła lokalnego. To dla nas niezwykle ważna chwila, bo wciąż potrzebujemy umocnienia w procesie dojrzewania do wspólnoty doskonałej. (...) Ufamy, że obecność i posługa Księdza Biskupa przyczyni się do umocnienia naszej wiary na wszystkich drogach budowania żywego Kościoła - zwrócił się do przybyłego Gościa ks. Proboszcz Stanisław Bercal. - Błogosław nam, Księże Biskupie, ale również upominaj, jeżeli uznasz, że błądzimy, bo jesteś tu również po to, by prostować drogi naszego życia - mówił kapłan.

Ks. Biskup na każdej Mszy św. głosił kazanie. Myślą przewodnią rozważań była rodzina i małżeństwo, choć na każdej Eucharystii hierarcha skupił się na innym aspekcie i innym spojrzeniu na ten ważny temat.

W ciągu dnia ks. Biskup Mastalski spotkał się m.in. z członkami Żywego Różańca, z którymi odmówił dziesiątek różańca oraz udzielił każdemu indydualnego błogosławieństwa. Zachęcał do tej pięknej formy modlitwy i również prosił o nią w Jego intencji. Na plebanii odbyło się spotkanie członków Duszpasterskiej Rady Parafialnej i Rady Ekonomicznej naszej parafii. Podczas Mszy św. z udziałem dzieci ks. Biskup pytał je, kim jest biskup i jakie są jego zadania. Nie obyło sie bez niespodzianki - Biskup grał na gitarze i nauczył dzieci krótkiej piosenki.

Zwieńczeniem dnia była Msza św. celebrowana przez Jego Ekscelencję z udzieleniem sakramentu Bierzmowania siedemnastu młodym osobom z ósmej klasy szkoły podstawowej. Młodzież przygotowała czytania mszalne, modlitwę wiernych oraz procesję z darami. Uczniów do tej uroczystości przygotowywał ks. Marek.

Jestem tu po to, by się z Wami pomodlić - to najważniejsze przesłanie wizyty ks. Biskupa Janusza Mastalskiego w naszej parafii. Jak sam zaznaczył, wizytacja to nie sprawdzian czy egzamin, lecz przede wszystkim spotkanie i modlitwa.

Tekst: Bartłomiej Hajduk
Zdjęcia: www.foto-tomaszjanik.pl