25Czwartek, 25 kwietnia 2024Marek, Jarosław, Wasyl
sobota, 4 sierpnia 2018 Liczba wyświetleń: 821

W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu: - we wtorek – św. Ignacego z Loyoli; - we środę – św. Alfonsa Marii Liguoriego; - w sobotę – św. Jana Marię Vianney’a;
W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi od godz. 17.00 w czasie cotygodniowego wystawienia Najświętszego Sakramentu. W sobotę wyjazd z Komunią św. do chorych od godz. 9.00.

Dzisiaj można jeszcze składać ofiary w ramach akcji: św. Krzysztof „1 gr za 1 km”, jako wyraz wdzięczności za bezpiecznie przejechane kilometry i przebyte podróże, za szczęśliwe powroty do domu. Ofiary można składać do oznaczonej skarbony. Posłużą one na zakup środków transportu dla misjonarzy.

Niebawem już po raz czwarty z naszego dekanatu wyruszy samodzielna grupa pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Pielgrzymka trwa od 7 do 11 sierpnia. Zapisy będą trwały od 1 do 6 sierpnia przy naszej parafii. Serdecznie zachęcamy do duchowego i fizycznego wysiłku przez wzięcie udziału w pielgrzymce. Szczegółowe informacje na plakacie.

W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: + Zdzisława Kozioł i Ryszard Zakrzewski. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.