26Piątek, 26 kwietnia 2024Maria, Marcelina, Marzena
sobota, 4 sierpnia 2018 Liczba wyświetleń: 763

W liturgii Kościoła w tym tygodniu: w poniedziałek – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy; we wtorek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy; w środę – święto św. Jakuba, apostoła oraz wspomnienie św. Krzysztofa; w czwartek – wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP.
Jak słyszeliśmy w liście pasterskim, w dniach 22 – 29 lipca br. obchodzimy 19. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem: „Z mocą Ducha Świętego niesiemy Chrystusa”. Organizacja MIVA Polska pomagająca w zakupie środków transportu dla polskich misjonarzy i misjonarek zwraca się z prośbą do wszystkich kierowców i podróżujących o włączenie się w Akcję „Św. Krzysztof - 1 grosz za 1 kilometr” (jako wyraz wdzięczności za bezpiecznie przejechane kilometry i przebyte podróże, za szczęśliwe powroty do domu, za posiadane pojazdy, które służą pożytkowi naszemu i innym ludziom). Od dziś do przyszłej niedzieli będzie można złożyć ofiarę na ten cel do oznaczonej skarbony znajdującej się w środku kościoła. Natomiast w środę 25 lipca, w dniu wspomnienia św. Krzysztofa, na Mszy św. o godz. 18:00 będziemy modlić się za kierowców i podróżujących. Po Mszy św. odbędzie się poświęcenie samochodów na parkingu przy kościele.

W przyszłą niedzielę, 29 lipca, zgodnie z decyzją Księdza Arcybiskupa Metropolity, będziemy wspierać dzieło budowy nowych kościołów w naszej archidiecezji. Kazania na Mszach świętych będzie głosił ks. Michał Kowalski, budujący kościół pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Woli Zachariaszowskiej. Składka na tacę będzie przeznaczona na budowę tego kościoła. Zachęcamy do wsparcia tego dzieła.

Już po raz czwarty z naszego dekanatu wyruszy grupa pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Pielgrzymka trwa od 7 do 11 sierpnia. Zapisy odbędą się od 1 do 6 sierpnia. Szczegóły na plakatach.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy „Gościa Niedzielnego”, a w nim artykuł o wakacyjnej ewangelizacji, czyli jak dotrzeć do osób, które same być może nie przyszłyby do kościoła.

W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności śp.: Roman Pugacewiczi Janusz Cieluch.Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu.