11Sobota, 11 maja 2024Mira, Franciszek, Ignacy
wtorek, 19 maja 2015 Liczba wyświetleń: 1032

Ogłoszenia - 7 Niedziela Wielkanocna

W liturgii Kościoła w tym tygodniu: we czwartek wspomnienie św. Jana Nepomucena, kapłana i męczennika; w piątek – św. Rity patronki matek w stanie błogosławionym oraz kobiet pragnących zostać matkami. Tego dnia święci się róże, jako symbol św. Rity oraz wyraz modlitw o szczęśliwy poród. Zapraszamy tego dnia kobiety spodziewające się dziecka oraz modlące się o stan błogosławiony i ich rodziny na wieczorną Mszę św. Poświęcimy wtedy przyniesione do kościoła róże jako symbol naszej modlitwy w tych intencjach; Przyszła niedziela to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, czyli tzw. Zielone Świątki.
Ogłoszenia - 7 Niedziela Wielkanocna
Przypominamy, że nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie po Mszy św. wieczornej.

Sanktuarium Matki Bożej w Płokach zaprasza na projekcję najgłośniejszego filmu religijnego ostatnich lat pt. „Bóg nie umarł”. Projekcja filmu na dużym ekranie odbędzie się w Płokach, dzisiaj o godz. 19.00. Wstęp wolny.

Bóg zapłać za składane dzisiaj ofiary w ramach składki inwestycyjnej. Zakończono prace malarskie na chórze, gdzie jeszcze w najbliższym czasie zostanie położona posadzka z płytek ceramicznych. Rozpoczął się kolejny etap prac w prezbiterium. Wykonywane są zabudowy systemu ogrzewania i pomalowany zostanie sufit. Trwają też prace w pomieszczeniu nad zakrystią gdzie powstanie druga zakrystia i sala dla ministrantów.

Spotkanie dla kandydatów na ministrantów oraz ich rodziców odbędzie się w najbliższą środę (20.05) o godz. 17:00 w parafialnej kawiarence. Istnieje również możliwość zapisu chłopców z klas IV, V oraz VI szkoły podstawowej.

W ubiegłą niedzielę wspieraliśmy naszymi ofiarami ofiary trzęsienia ziemi w Nepalu. Zebrano tego dnia 4.102 zł. Pieniądze zostały przekazane do Caritas Polska.

W tym tygodniu odeszli do Pana śp. Władysław Makowiec i Rozalia Bąba. Prośmy Boga o miłosierdzie dla nich.