25Czwartek, 25 kwietnia 2024Marek, Jarosław, Wasyl
poniedziałek, 26 grudnia 2011 Liczba wyświetleń: 1302

Ogłoszenia - Boże Narodzenie 2011

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali nasz kościół i jego otoczenie do Świąt. Szczególne podziękowania składamy siostrze Marii wiele godzin pracy nad dekoracjami. Nad wystrojem szopki, montażem choinek pracowali panowie: Tadeusz Piechota, Jerzy Ziembiński, Szczepan Ciołczyk, Wiesław Zając. Wielkie Bóg zapłać za tę wielką i jakże potrzebną pracę. Dziękujemy Panu Józefowi Lasoniowi za ofiarowane do kościoła choinki a panu Józefowi Sadło za ich transport. Wszystkim, którzy upiększyli naszą świąteczną liturgię: ministrantom, lektorom, grupie MISTERIUM składamy serdeczne podziękowanie.

Jutro drugi dzień Świąt. Święto św. Szczepana pierwszego męczennika. Msze św. jak w niedzielę. Składka w tym dniu przeznaczona będzie na potrzeby Papieskiego Uniwersytetu Teologicznego w Krakowie.

Cały nadchodzący tydzień to oktawa Bożego Narodzenia, osiem dni liturgicznej radości z przyjścia na świat Zbawiciela. Z tej racji w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę ostatni dzień 2011 roku. O godz. 17.00 odprawimy nieszpory z kazaniem na zakończenie Starego Roku. Podziękujmy za wszelkie dobro, które stało się naszym udziałem. Równocześnie przeprosimy Boga za wszelkie niewierności i zaniedbania. W czasie nieszporów odśpiewamy przebłagalne Suplikacje oraz dziękczynne Te Deum.

W niedzielę Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze święte w porządku niedzielnym. Nie będzie Mszy św. o 6.30. Przy wyjściach z kościoła wystawiony jest kalendarz parafialny na nowy rok. Można go zabrać do domu

Od wtorku rozpoczyna się wizyta duszpasterska, czyli kolęda. Wodę święconą można zabierać z przedsionka kościoła. O wizycie wcześniej powiadamiają ministranci, rozdając kartki kolędowe. Pamiętajmy o przygotowaniu zeszytów przez uczniów, kropidła, wygaszeniu telewizora na czas spotkania z księdzem. Program kolędy umieszczony jest w gablocie, w Internecie, a także drukowany był w adwentowym wydaniu biuletynu „Bliżej Apostołów”.

Uroczysta Msza święta w intencji wszystkich Małżeństw, które w tym roku obchodziły Jubileusz 50-cio lub 25-cio lecia pożycia małżeńskiego odbędzie się w Święto Trzech Króli o godz. 11.00.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Czesławę Michalewską oraz śp. Irenę Pitra. Prośmy dla nich o Miłosierdzie Boże.

Przez cały Adwent dzieci uczęszczające na roraty prowadziły akcję pomocy dzieciom uchodźcom w Sudanie, zbierając miedziane monety groszowe. Zebrano 51 kg monet co dało kwotę 755zł 77groszy i 2 Euro.