20Sobota, 20 kwietnia 2024Agnieszka, Teodor, Czesław
niedziela, 15 czerwca 2014 Liczba wyświetleń: 1149

Ogłoszenia - Niedziela Trójcy Świętej

Dzisiejsza Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy w naszej Archidiecezji okres spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej. W liturgii Kościoła w tym tygodniu:    We wtorek - wspomnienie św. Brata Alberta, w sobotę – św. Alojzego Gonzagi W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte w porządku niedzielnym. Nie będzie tego dnia Mszy świętej o godz. 12:15. Po Mszy o 11.00 wyruszy uroczysta procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Wzorem roku ubiegłego pójdziemy ulicą Piłsudskiego do rynku a następnie ulicą Młoszowską i Starowiejską powrót do kościoła. Tematyka ołtarzy będzie związana z treścią roku wiary, a konkretnie będzie to akt strzelisty: Ufam Tobie, boś Ty wierny, wszechmocny i miłosierny. Dasz mi grzechów odpuszczenie, łaskę i wieczne zbawienie. Prosimy poszczególne rejony i osoby odpowiedzialne z Rady Parafialnej o zbudowanie i udekorowanie ołtarzy.
Ogłoszenia - Niedziela Trójcy Świętej

Przypominamy:
Ø Ołtarz pierwszy u Państwa Zająców przy ul. Piłsudskiego – przygotowują mieszkańcy ulicy Piłsudskiego i przyległych
Ø Ołtarz drugi na Rynku – przygotowują mieszkańcy Piasków i ulic św. Stanisława, Kościuszki i przyległych.
Ø Ołtarz trzeci u Państwa Dyląg i Kanczak na Starowiejskiej – przygotowują mieszkańcy ZWM i starych osiedli.
Ø Ołtarz czwarty u Państwa Strózików z Kościelnej – przygotowują mieszkańcy ulic: Luzara, Kościelnej, Starowiejskiej i przyległych

Do oznaczonej skarbony można dziś złożyć ofiarę na budowę i dekorację ołtarzy na Boże Ciało.

Procesja Bożego Ciała topubliczne wyznanie wiary w obecność Jezusa pod postacią chleba i wina. Nie powinno więc na niej nikogo zabraknąć. Prosimy zwłaszcza orkiestrę, strażaków, osoby do świec i sztandarów, dzieci z zeszłorocznej Pierwszej Komunii, dzieci do sypania kwiatów i do dzwonków.

Po Bożym Ciele trwać będzie Oktawa. Codziennie o godz. 17.30 nabożeństwo czerwcowe z procesją wokół kościoła, a po nim Msza św. o Najświętszej Eucharystii. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów. Próba dla dzieci sypiących kwiaty będzie we środę po wieczornej Mszy św.

Bóg zapłać za składane dzisiaj ofiary na fundusz inwestycyjny. Na początku sierpnia rozpoczną się zapowiadane już wcześniej prace związane z adaptacją dwóch kaplic bocznych. Powstanie kaplica Wszystkich świętych i kaplica Miłosierdzia Bożego.

W ubiegłym tygodniu odeszła do Pana śp Stanisława Sadło. Prośmy dla niej o Boże Miłosierdzie.