27Sobota, 27 kwietnia 2024Felicja, Teofil, Zyta
piątek, 5 kwietnia 2013 Liczba wyświetleń: 1245

Ogłoszenia - Niedziela Wielkanocna

Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Niech Jezusowe zwycięstwo nad śmiercią będzie dla nas źródłem naszego trwania przy Bogu i Kościele.
Ogłoszenia - Niedziela Wielkanocna

Jutro Drugi Dzień Świąt Wielkanocnych. Msze święte w porządku niedzielnym. Jutrzejsza składka przeznaczona jest na potrzeby Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie.

Składamy gorące Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, złożono na ten cel 1.670 zł a także za ofiary składane przy adoracji krzyża. Są one przeznaczona na utrzymanie Bożego Grobu w Jerozolimie i inne dzieła Kustodii Ziemi Świętej.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy swoją pracą przyczynili się do pięknego i głębokiego przeżycia tych świąt i całej liturgii Wielkiego Tygodnia, która do świąt Wielkanocnych przygotowywała. Dziękujemy za pięknie przygotowaną dekorację, za piękną liturgię. Harcerzom i strażakom za pełnienie warty przy Grobie i udział w rezurekcji. W końcu wszystkim parafianom i gościom Bóg zapłać za bardzo liczny udział w liturgii Triduum Paschalnego.

Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy przyczynili się do zorganizowania i przeżycia drogi krzyżowej w Niedzielę Palmową. Bóg zapłać wszystkim, którzy tak licznie wzięli udział w tej pięknej modlitwie.

W imieniu najuboższych parafian dziękujemy również za dary żywnościowe. Zebrano bardzo dużo żywności, którą parafialna Caritas rozdzieliła pomiędzy potrzebujących. Bóg zapłać wszystkim. Wrażliwość serc całej naszej wspólnoty okazała się jak zawsze bardzo duża.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Kto był do spowiedzi przed Świętami i trwa w stanie łaski uświęcającej nie musi iść do spowiedzi. Odprawienie pierwszego piątku to przyjęcie tego dnia Komunii św. Dla dzieci jak zwykle Msza św. o godz. 16.00 a potem adoracja Najświętszego Sakramentu i wieczorna Msza św. W sobotę wyjazd z Komunią św. do chorych od godz. 9.00.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Bożego Miłosierdzia. Po wieczornej Mszy św. tego dnia zapraszamy na odczyt z pokazem multimedialnym o Całunie Turyński. Poprowadzi go pan Krzysztof Sadło, nasz lektor pracujący obecnie w Centrum Jana Pawła II w Krakowie-Łagiewnikach, właśnie na ekspozycji Całunu Turyńskiego. Serdecznie zapraszamy.

Od najbliższego piątku po przerwie wielkopostnej powracamy do cotygodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy Miłosierdzia od godz. 17.00 do 18.00. Na zakończenie odmawiamy koronkę do Miłosierdzia Bożego, a po niej odprawiana jest Msza święta.

We środę, jak w każdą pierwszą środę miesiąca zapraszamy do parafialnej kawiarenki na ciekawy film. Tym razem będzie to film fabularny pt. Matka Boża z Guadalupe, w reżyserii Santiago Parra.