04Poniedziałek, 4 marca 2024Łucja, Kazimierz, Eugeniusz
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
sobota, 29 października 2022 Liczba wyświetleń: 725

Spektakl Grupy "Misterium" pt. "Trzy opowieści" 2022

Parafialna teatralna Grupa "Misterium", po pandemicznej przerwie, wróciła na scenę i zaprezentowała widzom nowy spektakl pt. "Trzy opowieści".
Spektakl Grupy

Wielowątkowa historia poszukiwania miłości i szczęścia zaprowadziła na scenę aktorów trzebińskiej Grupy Misterium. Wraz z reżyserem Marcinem Kobierskim zabrali widzów w świat „Trzech opowieści”. I tym razem nas nie zaskoczyli, ale wspólnie z piękną grą sceniczną przypomnieli, że jeśli tylko wierzymy, Chrystus zaradzi naszym potrzebom. Pocieszy, zmieni perspektywę myślenia, uzupełni braki jak na weselu w Kanie czy wznieci radość jak w rodzinie uzdrowionej córki Jaira.

Tegoroczne przedstawienie składało się z trzech opowiadań. W pierwszej opowieści wraz z bohaterami szukaliśmy miłości, tej prawdziwej i pięknej, a nie wymuszonej przez współczesne oczekiwania. W kolejnej – patrzyliśmy na samotność, zarówno tę po stracie ukochanego członka rodziny, braku przyjaciela jak i utraty pracy. W ostatniej – zmierzyliśmy się z trudnymi wyborami i chęcią otwarcia się na prawdę.

Uniwersalne przesłanie tej sztuki, jak i możliwość odczytywania jej na wiele sposobów powoduje, że po oglądnięciu przedstawienia jeszcze przez pewien czas żyjemy tymi historiami ze sceny. I z iloma osobami nie rozmawiałem, tylekroć jeszcze szerzej odczytuję te opowieści. Może na tym właśnie polega fenomen tego teatralnego przedsięwzięcia.

Tekst: Wojciech Hajduk
Zdjęcia: www.foto-tomaszjanik.pl