04Poniedziałek, 4 marca 2024Łucja, Kazimierz, Eugeniusz
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
środa, 2 listopada 2022 Liczba wyświetleń: 1023

Wszystkich Świętych 2022

Radość Wszystkich Świętych. Kwesta na cmentarzu parafialnym. Procesja żałobna i modlitwa za zmarłych. Wszystkie te treści łączy w sobie pierwszy dzień listopada.
Wszystkich Świętych 2022

Uroczystość Wszystkich Świętych gromadzi ludzi wierzących na Eucharystii, aby wspominać i modlić się do tych wszystkich, którzy cieszą się już chwałą zbawionych w niebie. W kościele parafialnym, już od ośmiu lat, możemy zatrzymać się na chwilę modlitwy w Kaplicy pw. Wszystkich Świętych z pięknie wyeksponowanymi relikwiarzami świętych i błogosławionych.

Na terenie cmentarza parafialnego, jak co roku, przedstawiciele Grupy "Misterium", Rady Parafialnej, Redakcji Biuletynu, prowadzili kwestę na renowację naszej nekropolii. Obecnie gromadzimy środki na budowę kolejnych nowych alejek między grobami. Dziękujemy Wszystkim Wolontariuszom, jak i Darczyńcom za wsparcie tego dzieła.

Harcerze pełnili tego dnia wartę m.in. przy grobie śp. ks. hm. Stanisława Gałuszki.

Popołudniu zgromadziliśmy się na cmentarzu parafialnym, aby wziąć udział w procesji żałobnej połączonej z modlitwą wypominkami. Prosiliśmy Boga o miłosierdzie dla zmarłych kapłanów, rodziców, nauczycieli, a także dla wszystkich ofiar wojen i zbrojnych konfliktów. Na zakończenie - w kaplicy na cmentarzu komunalnym - odprawiono Mszę św. za wszystkich zmarłych.

Tekst: Bartłomiej Hajduk
Zdjęcia: www.foto-tomaszjanik.pl