26Poniedziałek, 26 lutego 2024Bogumił, Aleksandra, Mirosława
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
niedziela, 24 kwietnia 2022 Liczba wyświetleń: 701

Ogłoszenia - Niedziela Miłosierdzia Bożego

Niedziela dzisiejsza obchodzona jest w Kościele Powszechnym jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. W kalendarzu liturgicznym w poniedziałek święto św. Marka Ewangelisty a we wtorek uroczystość św. Wojciecha bpa i męczennika. Oba te dni to imieniny naszych księży wikariuszy. Składamy im zatem serdeczne życzenia Bożej Opieki i wstawiennictwa świętych Patronów. W piątek wspomnienie św. Katarzyny ze Sieny.
Ogłoszenia - Niedziela Miłosierdzia Bożego

Dziś również rozpoczyna się 78 Tydzień Miłosierdzia. Przypominamy, że w naszej parafii od ośmiu lat działa tzw. „Fundusz Marcinowy”, czyli nieformalna fundacja finansująca obiady dla biednych dzieci w szkołach. Obecnie płacimy za obiady w szkole dla czworga dzieci, a nasza parafialna Caritas przez cały czas pomaga osobom będącym w potrzebie. Środki na ten fundusz pochodzą od prywatnych darczyńców a także z ofiar składanych do skarbony św. Antoniego. Koronkę do Miłosierdzia Bożego odmawiamy wspólnie w każdy piątek na zakończenie wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu, o godz. 17.45.

Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane w ramach comiesięcznej składki inwestycyjnej. Najbliższą inwestycją będzie wymiana drzwi wewnętrznych w wejściu głównym i obu wejściach bocznych.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Pod chórem można nadal nabyć wielkanocny numer „Gościa Niedzielnego”, a w zakrystii są do nabycia ostatnie numery kwietniowego miesięcznika dla dzieci „Staś”.

W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności śp.: Krystyna Dębiec, Tadeusz Trojański, Stanisława Gwoździcka i Stanisława Wcisło. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu.