26Poniedziałek, 26 lutego 2024Bogumił, Aleksandra, Mirosława
Dni powszednie: 7:00, 18:00Niedziela: 6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15, 18:00
ul. Ks. Hm. Mariana Luzara 132-540 Trzebinia
niedziela, 27 listopada 2022 Liczba wyświetleń: 472

Ogłoszenia - 1 Niedziela Adwentu

Patronką rozpoczynającego się dziś Adwentu jest Matka Boża Niepokalana, ku której czci odprawia się Mszę świętą, zwaną roratami, codziennie o godz. 18.00 a sobotę o 7.00. Na roratach dzieci będą losować figurkę Matki Bożej, która przez jeden dzień będzie gościć w jednym z domów naszej parafii. Prosimy, aby dzieci wykonały i od jutra przynosiły na roraty lampiony. Rodziców i dziadków prosimy by im w tym pomogli.
Ogłoszenia - 1 Niedziela Adwentu

W liturgii Kościoła w tym tygodniu: we środę – św. Andrzeja Apostoła; w sobotę – św. Franciszka Ksawerego; w przyszłą niedzielę - św. Barbary. Msza św. w intencji górników i ich rodzin o godz. 11.00.
- w piątek I piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 16.00 i Msza św. o 16.30. Tego dnia wyjątkowo będą to roraty. W sobotę wyjazd z Komunią św. do chorych od godz. 9.00. W I czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św.

Dzisiaj na Mszy św. o 6.30 poświęciliśmy opłatki na wigilijny stół, które po Mszach świętych można nabywać pod chórem. Ofiary przy tym składane są tradycyjnym wynagrodzeniem dla pracowników naszego kościoła.

Caritas parafialna prosi o dary z niepsującą się żywnością a także środki czystości dla potrzebujących. Pod chórem można już nabywać świece Caritas na stół wigilijny.

Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego. Do dzisiejszego numery załączony jest kalendarz ścienny na nowy rok, a także ciekawe artykuły nawiązujące do rozpoczynającego się Adwentu. Przypominamy, że od dłuższego już czasu tygodnik ten kosztuje 8 zł.

W tym tygodniu odeszli do Pana śp. Zenon Szeliga, Lucjan Skomski i Mirosław Żbik. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu.